bugün

Yıllardır söylüyorum kimse inanmıyordu. Bişey var hakikaten bu kokunun sebebi ilginç. Mezbaha mı açtılar lan yoksa metro tünellerine.
Hülooooğğğlar o hattı çok kullanıyordur ondan kokuyordur normal olarak.
Aynısı bağcılar kabataş tramvay hattında da olan kokudur, dezenfekte etmek için kullandıkları kimyasallardan olabilir diye düşünmüştüm.
Bazen avrupa yakasında da rastlıyorum o kokuya.

Ulan bi ben mi alıyorum diyordum o kokuyu. Herkes gayet hayatından memnun görünüyordu.

Demek başkaları da farkında.

Bildiğin keçi boku kokusudur.
Aynı teşhisi yaptığım arkadaşımdan siktiri yeyince bir daha dile getirmedim.

Arkandayız dediğim beyan. Doğru. Geceleri koyun sevkiyatı yapılır.
Her metroya girisimde aklima kurbanda kesilen hayvanlari getiren kokudur kendisi. Uzulurum, vegan olmaya calistim onu da beceremedim. Pardon konu bu degildi..
köyümü hatırlatır.
Ya ben de bu hususta benimle aynı fikirde olan bir insan kitlesi arıyordum.

Aileme söyledim birkaç arkadaşıma söyledim saçmalama dediler dışladılar bana anormalmişim gibi baktılar.

Şu andaki haklı mutluluğumu anlatamıyorum sayın yazarlar.

Gerçi ben koyun gibi nokta atışı bir tesbitte bulunmamıştım. Kurbanlık hayvan kokuyor demiştim. Ama koyun kokusu ayırt edebilecek kadar da hayvancılık bilgimiz yok olsun o kadar da.

Ayrıca aynı koku marmaray hattında da var

Allahım çok mutluyum yalnız değilmişim. Bu başlık neden daha önce açılmadı ki.

Edit: avrupa yakasındaki hatlar direk at kokuyor arkadaşlar. O yoğun, kesif, ekşi ve boğucu kokuya sadece ter kokuyor deyip geçmek hafif bir tabir olur ter kokusuna haksızlıktır.
ilaçlamadan dolayıdır. dezenfekte edilir her gün toplu taşıma araçları. ben de yadırgamıştım ilk bindiğim zamanlarda. sonra gidip sordum özellikle istasyon müdürlüğüne. önce güldüler. sonra " ilaçlamadan beyfendi, eğer o koku olmasa kimse binip seyahat edemez, tehlikeli patolojik bir ortam olur, yapmak zorundayız" dediler. öyle bir açıklama ile teşekkür ettiler ki bunu istanbul da ilk soran bendim galiba hissine kapıldım. 20 milyonun sormadığı soruyu sormuş olabilirim. evet galiba o bendim.

edit:imla.
(bkz: Bize öyle bir bilgi gelmedi)
Bu koku ilginçtir ilk zamanlar daha yoğundu. özellikle kartal tarafından değilde kadıköy başlangıç noktasından daha keskin hissediliyordu. hatta birinin iddiasına göre ilk günler kokuyu kapatmak için parfüm sıkmışlar. hani plastik kokusu diyeceksiniz ama o kadar insan biniyor aradan zaman geçiyor koku gitmez mi gitmiyor. bir de içerisi serin olduğu için kokuyu daha net alıyordunuz. kokuyu alan sadece sen değilsin, yalnız değilsin. her ne kadar şimdi kullanmasam da bu memleket meselesi bir an önce çözülmelidir. belki ünalan durağı sorunundan daha önemli. metroya oda parfümü sıkmak da nedir?
izmir izbanda da hissedilen kokudur.
Ay başında küçükyalıya taşınıp bu koku ile tanışmam bir oldu. Hatta başlığı açan arkadaşa teşekkür ediyorum. Bende düşünüyordum böyle bir başlık açmayı.

Ev arkadaşım ve yıllardır küçükyalıda oturan arkadaşının bu kokuyu almamaları "acaba bende mi sorun var?" diye düşündürmeye başladı. Sanki Anadolu yakasını küçümsemişim hissi uyandırdı aynı zamanda bende, verdikleri tepkiden dolayı. ilk zamanlarda çok keskindi, elimi burnuma götürecek kadar. işimden dolayı metroyu sürekli kullanmaya başladım ve son zamanlarda baktım ki koku yavaş yavaş azalıyor. Herhalde bir düzelme oldu diye düşünüyordum lakin bu gün biraz konu üzerinde yoğunlaşınca ve bu başlığı görüp yorumları da okuduktan sonra şunu fark ettim ki kokuyu sürekli olarak solumaya başlayınca bünye alışıyor efendim. Dolayısıyla en başta keskin gelen koku git gide hissedilmez oluyor.

istanbul Anadolu yakası metrosunun koku problemi kesinlikle vardır.
(bkz: izbandaki at kokusu)
Kanalizasyon hattı üzerinde olduğu için bu koku mevcuttur.
hhahah ulan demek ki bu kokuyu alan tek ben değilmişim. sabah biniyorum amk sanki 1 saat önce çoban metronun içinden sürüyü geçirmiş gibi kokuyor. sanırım sabah gelen koku insanların açlıktan kokan nefesleri. başka açıklaması olamaz.
kabataş bildiğin zombi kokuyor yav. biz de isteriz pir-u pak koksa ama nafile. medurolar eyidir.
arada hacıosman-yenikapı hattında da oluyor bu metrolardan.

hadi biz neyse turistlere rezil oluyoruz amk.
sizi sincan dolmuşlarına davet ediyorum angus dana boğa gibi her türlü büyük baş kokusu mevcuttur.