bugün

2008 ekonomik kriziyle beraber bir süreliğine tersine dönmüştür.
insanların kalabalık ortamlara olan aşklarına hiç anlam verememişimdir. pahalı memlekettir yaşanmaz.
yerleştikten sonra istanbuldan kaçma hastalığına döner.
istanbul da yaşayanlardan bazılarının da istanbuldan gitmeyi istemesi gibi bir hastalığı vardır.

(bkz: ben)
hastalık değil de daha çok mecburiyettir. bir bakmışsınız şartlar sizi bu mutsuz kalabalığın içerisine iteleyivermiş.
Şöyle ki fabrikaların birçoğu zamanında buraya kurulmuş, ticaret merkezi olmuş, en önemli eğitim ve sağlık kuruluşları buraya açılmış, bununla birlikte bir yapılaşma sektörü oluşmuş. Haliyle de insanlar bunların peşine düşerek buraya yerleşmiş.
Sırf bu hastalık yüzünden Istanbul'da doğup büyüyenler Başka ülkelere veya şehirlere göç etmeye başlamıştır.
istanbul rüyası biteli çok oldu. her geçen gün artan nüfus yüzünden yaşanmaz hale geldi. eğer istanbul'u güzel hatırlamak istiyorsanız, yerleşmeyin. arada ziyaret ederek anı yaşayın. işte o zaman istanbul sevginiz kat ve kat artar. şahsen ben istanbuldan kaçmak için yer arıyorum ve az kaldı eminim. bıktım trafiğinden, stresinden, havasından, çıkarcı insanından. o eski istanbul yok artık, sayın yazar kardeşlerim.
tüm ekonomik fonksiyon ve ciddi projeleri istanbul'a yerleştirerek bölgeler arası gelişmişlik dengesini bile bile bozmak hastalığına yakalananlar nedeniyle, ekmek parası peşinde koşan vatandaşın yakalandığı hastalık.
Her insanın içinde mevcut bir istek olan hastalık.

Sana geldim istanbul.
hiç anlayamadığım insanlardır. o kadar kalabalığın içerisin de nasıl daralmadan yaşayabiliyorlar şaşırdığım insanlardır.
ne istanbulu baba istanbulun içine sıçtılar, geçti o vapurdan simit atmalar falan artık martıları simit kesmiyor.
doğuyu askerden arındırır ortalığı pkkya bırakır ordakilere çalışıp para kazanabilecekleri bir ortam hazırlamazsan bitmeyecek hastalıktır.
istanbul Dumankaya rezidanslar da 2+1 bir daire kirası 500 tl, Antep şahinbeyde 2+1 kirası 1.000 tl.