bugün

vicdan ve insanlık adına rezil, kendi içinde mantıklı bir durum.

savaş keşke ilkiyle yapılsa.
" türk askerini öldürdüm sevap işledim " diyen el- kaide' linin yaptığı orospu çocukluğu kadar çapı olan eylemdir.. ikisi de aynı kaba zıçıyorlar.
nereye nişan alıp nereyi vuruyorlar. bu da israil askerinin bi boktan anlamadığı, savaşı ancak atari salonlarında öğrendiği, sadece silah gücünün olduğunun kanıtıdır. he bir de hamas dallamaları filistinlilere " intifada " çağrısında bulunmuş. filistin halkının silahı mı var ülen ? taşla sopayla süper sonic uçaklara karşı mı savaşacaklar ? . zaten filistin halkı ambargoyla, zulümle inim inim inlemiş, bitme noktasına gelmiş hamas denen dallamalar'ın çağrısı hayal dünyasında yaşamaktan başka bir şey değil. hamas' ın yaptığı da bi bok yok. iki üç tane şerefsiz israil askerini öldürüp kar ettim sanıyor.böyle direniş yetmez. olan filistinli çocuklara bebelere oluyor yazık. arap kardeşleri (!) yardım etmediği sürece , seyirci kaldığı sürece bu israil'in zalimliği devam edecek görünüyor. allah yardım etsin.
Mimarisinde roket rampası olan yapının o kadar da hastane olmadığını bilmeyenlerce eleştirilir.
Hastane yakınındaki çocuk parkını bombalamıştır. Oyun oynayan 10 çocuk ileride terörist olmasınlar diye sevgi pıtırcığı israil tarafından katledilmiştir.
dünyanın en şerefsiz olayıdır. gerçi bunlar savaş suçuna giriyor tabii ama israil yapınca değil.

edit: içimizdeki yahudiler eksilemiş.
oğlum bu israil- filistin değil.
sen hiçbir savaşta hastane bombalayamazsın. bu düpedüz ırıspı çocukluğudur.
israil ordusunun nereyi bombalamamasıdır aslı.
insanlık ayıbıdır.
yazıklar olsun.
hastanede yattığınızı düşünün, bacağınız kırılmış 2 gün önce. hastane güvende bile olsa dışarıda herşey yolunda bile olsa o bacak yüzünden zaten psikolojik ve fiziksel olarak kötüsünüzdür. bunun üstüne bir de hastaneye bomba düştüğünü düşünün ki kırık bacak hadi en kolayı. at köşeye iyileşsin mantığı var. diğer durmadan tıbbi yardım gereken hastalar, enfeksiyon riski vs. ne olacak? insanlık ayıbıdır bu. hemen islamcılar dırdır etmesin. bir savaş esnasında karşı taraf hiçbir zaman hastane vuralım demez ama gidip de şurayı vurmamak için ne olursa olsun yapayım diye kasmaz bana kalırsa. savaşın soğuk yüzünü görün işte. savaşı yaşamayan birine nasıl anlatacaksın ki bu durumu anlamaz çirkin yaratık. savaşak der durur beyinsizcesine.
yaralılarında ölmesine yönelik bir taktiksel kahpeliktir.
şaşırtmamıştır.
bas bayağı bir terör (bkz: haganah) örgütünden devşirilmiş olan bir orduya (bkz: israel defence forces) sahip olan israil için hiç de şaşırtıcı bir şey değildir.

ama israil vatandaşlarının artık buna daha fazla karşı çıkması, bu duruma daha fazla tepki göstermesi gerekiyor. hamasın tarafını tutacak değilim. sırf müslümandır diye, bir terör örgütüne karşı başka bir terör örgütünü savunmak adetim değildir. ancak bence israillilerin ve filistin halkının çıkarları örtüşüyor. her iki grubun da zararına mevcut durum. bu tarz hukuksuz, insanlık dışı saldırılar; israile karşı yapılan terörist eylemlere bir dayanak noktası oluşturuyor. ayrıca filistinlilerin ve çevre ülkelerdeki müslümanların radikalleşerek çeşitli terör örgütlerine katılımlarının artmasına sebep oluyor.

bu katılımlarla güçlenen sözde müslüman terör örgütleri, israile yönelik terör saldırılarını artırıyor. bu durumda israilli siviller için hayat şartları ciddi şekilde olumsuz etkileniyor. amerikaya göçlerin artmasına da sebep oluyor diğer yandan. öte taraftan filistin halkı da bu durumdan zarar görüyor, çünkü bu terörist saldırılar israil devletinin çoluk çocuk dinlemeden filstinlilere saldırmasına sebep oluyor. aslına bakarsanız bu kısır döngüde israil dahil bölgedeki gözü dönmüş teröristler en büyük faydayı sağlıyorlar. bu radikalleşme, yoğun şiddet ortamı onlara bir dayanak oluşturuyor çünkü. fakat kaybeden her zaman olduğu gibi sivil halk oluyor maalesef.
yanlış yorumlanan olaydır.

suç israil'in bombaladığı yere hastane kuran filistinlilerdedir.