bugün

Bir arap kadını buna çok güzel yanıt vermiş;
--spoiler--
sorun islamın kendisinde..
--spoiler--
Doğru bir yargı değil, afrika Hristiyan sömürgelerine ya da güney Amerika ülkelerine bakın anlarsınız yanlış olduğunu. Ayrıca : hadi diyelim ki doğru. O zaman bir de sağlamasını yapmak için önergeyi ters mantıkla bir daha ele alalım ;

-islam ülkeleri bütün olumlu taraflarıyla en zirvede olsa ne olurdu.

Artık bu sorunun sorulması lazım.
Aslında birazcık aratirma kapasiteniz olsa, azıcık zeka kırıntısı olsa anlayacaksınız ki Müslüman ülkeler dipte değil. Genellikle karmaşanın savaşın olduğu yerde oldukları için kötü ama yinede en kötü değiller.

En kötü ülkeler Hristiyan ülkeler. Sen sadece Avrupa ülkelerini Hristiyan olarak görüp yemenle karşılaştırırsan öyle çıkar tabi. Yani mallık yaparsan.

Aratirma ya beyniniz yetmez ben yazayım. Malavi, orta afrika cumhuriyeti, Burundi. Gerçekten birşeyler öğrenip anlamsız hayatınızda bir işe yaramak isterseniz bakın devamına.
malcom x in filminde ilginç bir şey var ve doğru islam dini önce diz çökmeyi itaat etmeyi emreder yani sorgulamadan diz dini kabul etmelisin sorguya yer yok bu sebeple çoğu şeyde gerideler ve avrupa falan rahat bıraksa adamlar 3050 yılına kadar aynı yaşar bir adım ilerlemez.
coğrafya kaderdir evlat bunu unutma.
çünkü dua edip oturarak her şeyin halledileceğini sanıyorlar.
Evet atayizler bunu da açıklamalıdır.
Nedeni allah kitap diyeni sorgulamamalari ve ahlaki bel altina indirgemeleri.
Ahlak sadece bel alti degildir bunu çözmeleri gerekiyor.
Dünyada insanca yaşanılan bi kaç ülke var onların kurulu olduğu topraklarda da kimsenin gözü yok.

(bkz: danimarka)
(bkz: norveç) vs vs.

Bırakın şu hayal aleminde yaşamayı.

Her yer boktan. Sadece islam ülkeleri değil.

Japonyada çinde hindistanda insanların yüzde doksana yakını köpek gibi onursuzca yaşıyorlar. Bunlar müslüman mı hristiyan mı?
Ben dipte olsa razıyım.

Dip yine bir yerdir yani...

islam, islam ülkeleri dünyanın üzerinde bir yük...
Din adı altında cehalete mahkum olmaları nedeniyle. .
beyin yerine şeylerini kullanıyorlar.