bugün

matematikte
bir olayın gerçek olması için ihtimal= bir = uydurma değil.
gerçek olmaması ihtimal = sıfırdır = uydurma değil.
sen neresini anlamadın?
bir çok kişinin cehenneme gitmesine katkıda bulunacak ihtimaldir.
(bkz: atatürkün ülkeyi kurtarmama ihtimali)
Soyumuzun maymundan olması ihtimalinin uydurma olabileceğini düşünmeden islama çamur atmaktır.
%50 dir.

ya uydurmadır ya da değildir.
uydurma yada değil. ama bir kanıtı yok. sadece hikayeler var.
çok yüksektir ki diğer ülkeler hiç saygı duymuyor müslümanlara, müslümanları yok etmeye çalışıyor.
ırak ve filistin'in başına gelecekler ileride bizim başımıza da gelebilir, en iyisi din değiştirmek...
Matematiksel açıdan vardır, sıfırdır.
Halk dilinde, böyle bir ihtimal yoktur.
"Haydi ayetlerimizin benzerlerini getirin öyleyse" dendiği halde, müşriklerin (çok ilerlemiş edebiyata rağmen) surelerin benzerlerini yapamayarak savaşmayı tercih etmesi, açıkça gösterir ki kuran insan kelamı (sözü) değildir ve islam hak dindir.
(bkz: #4623907)
evet bu bir ihtimaldir. belki budist olmalıydık, belki de pust perest; ama önemli olan bu değildir.
asıl önemli olan dinin bir felsefe, bir yaşayış geliştirme, yeri geldiğinde insanın kendini dünyadan soyutlayıp ulvi bir varlığa sığınma iç güdüsü oluşturmasıdır.
işte bu, dünyayı yaşanır kılan etkenlerden biridir.
yoksa müslüman, hristiyan, musevi, budist, ateist: hepsi kendini bir yöne adapte etmiş ve dinginliğini aramıştır.
her insanın soyutlanmaya ihtiyacı vardır. biz de bunu yaparak hayata anlam katmışızdır. nasıl olursa olsun.
saçma bir ihtimaldir zira şehir devlet şeklinde yaşayan putperest mekkelilerle, onlardan km lerce uzakta yaşayan musevilerin paylaşacakları hiç bir ortak noktaları olmaması akabinde hz. isayı musevilerin kabullenmemesi ve en yakın hristiyan toplumun şamda olması. ama kuranda hz. musa ve hz.isaya yer verilmiştir diğer peygamberlere verildiği gibi - ki zaten çoğu peygamber tevrat ve incildede geçer. hz.muhammed(s.a.v) geçmediği doğrudur ama gel görki hristiyan alemide incilin değiştiğini kabul etmiştir.
müselmanlara hiç bir şey kaybettirmeyen ihtimaldir. ya eğer doğruysa???
doğruyu söylemek gerekirse, uyduran iyi uydurmuş ekmek-kur'an çarpsın ki.
uydurma-muydurma da olsa ben inanıyorum arkadaş! (size ne lan!!??)
"milyarlarca sinek yanılıyor olabilir mi? o zaman siz de kremşantili kek yiyin" demiş ya dursun kerizoğlu, hah işte bu da böyle bişi işte.
kremşantili kek'e hücuuum!
uydurma olmadığını kanıtlamak için Kuran ayetlerini bilimin ışığında yorumlamak olayın mizahi değil düşündürücü kısmıdır. mamafih bunun için beynin kılcal damarlarına kanla bir miktar oksijen ve besin taşınması gerek.
evrenin tesadüfen oluşması ihtimali kadar saçma olmayandır, akıllı bir müslümanın hiç mi hiç kafasını yormasına gerek yoktur.
olmayan bir ihtimaldir.
en'am suresi 125.ayet: allah, kimi hidayete erdirmek isterse, onun göğsünü islam'a açar; kimi saptırmak isterse, onun göğsünü, sanki göğe yükseliyormuş gibi dar ve sıkıntılı kılar"

bu ayeti anlamak için lise düzeyinde biyoloji bilgisine sahip olmak bile yeterli. çünkü bilindiği üzere deniz seviyesinden yükseklere çıkıldıkça havanın oksijen taşıma miktarı azalır buna bağlı olarak soluma hızı ve sayısı da artar, kalp atışı hızlanır. yani insan deniz seviyesinden yukarılara çıktıkça darlanır.

bu Kuran'ın mucizelerine göstereceğimiz örneklerden sadece biri. buna rağmen hala 1400 yıl önce yüz kişi birleşip biyolojiye, fiziğe, tıpa, matematiğe uyumlu bir kitap uydurmuşlar kafalarından diyebiliyorsan bakara suresi 7.ayeti oku derim.
sorgulamakta zarar yoktur fakat cevap mutlaktır...*
diğer ilahi dinlerin de uydurma olması ihtimali ile eşdeğerdir. zira diğer kitaplarda da hz. muhammet'in geleceği yazıyor. ayrıca aslı bozulmamış tek kitap da kur'an'dır. e hadi cahilsin bunları bilemedin, kur'an'ı okuyup mucizelerini de mi göremedin derler adama ama belli ki senin niyetin farklı.

(bkz: oğlum yemin ediyorum kaşın gözün yer değiştirir)
sorgulayanı mefta eden ihtimaldir. (bkz: turan dursun)
göt güldüren bir iddiadır.

(bkz: ulan göt nasıl güler demeyin)
(bkz: ben denedim korkmayın)
(bkz: ya allah varsa)
kan sogutan bir iddiadır.

islam ortaya cıkmadan once, araplar kucucuk kabileler olarak yasıyorlardı. savaslar en fazla 100 asker arasında geciyordu. bir nevi mahalle kavgası yani. bir de bu toplumun yalıtılmıs olması durumu var. gucsuzler ve kucukler yani.

hal boyleyken, o zamanın para babaları birlesip bir karar alıyorlar. icte birlik saglıyorlar. sonra bir hikaye uydurup bunu kitap olarak gosteriyorlar ve herkesi bu kitaba inanmaları icin zorluyorlar.

sonra bir bakıyorsunuz araplar ispanya ya kadar girmiş.

ayrıca bu senaryo, kitap da gecen ve din olarak dayatılan ama sadece arap toplumuna ait olan seyleri de acıklıyor. 4 eş gibi. cunku bu senaryonun olusturulmasının amaclarından biri dunyadaki diger insanları araplastırmak. arap milliyetciligini yaymak diyebiliriz buna.

edit: yok anlatamadım. diyorum ki, peygamber olmadı. savaslar da olmadı. arabistan bölgesinde birlik kurduktan sonra, islamdır peygamberdir diye bir hikaye uydurup sattılar. millet de yedi.