1. 1.
  kan sogutan bir iddiadır.

  islam ortaya cıkmadan once, araplar kucucuk kabileler olarak yasıyorlardı. savaslar en fazla 100 asker arasında geciyordu. bir nevi mahalle kavgası yani. bir de bu toplumun yalıtılmıs olması durumu var. gucsuzler ve kucukler yani.

  hal boyleyken, o zamanın para babaları birlesip bir karar alıyorlar. icte birlik saglıyorlar. sonra bir hikaye uydurup bunu kitap olarak gosteriyorlar ve herkesi bu kitaba inanmaları icin zorluyorlar.

  sonra bir bakıyorsunuz araplar ispanya ya kadar girmiş.

  ayrıca bu senaryo, kitap da gecen ve din olarak dayatılan ama sadece arap toplumuna ait olan seyleri de acıklıyor. 4 eş gibi. cunku bu senaryonun olusturulmasının amaclarından biri dunyadaki diger insanları araplastırmak. arap milliyetciligini yaymak diyebiliriz buna.

  edit: yok anlatamadım. diyorum ki, peygamber olmadı. savaslar da olmadı. arabistan bölgesinde birlik kurduktan sonra, islamdır peygamberdir diye bir hikaye uydurup sattılar. millet de yedi.
  12 -8 ... syme
 2. 2.
  (bkz: ya allah varsa)
  6 -2 ... 60 yasindaki kelebek
 3. 3.
  göt güldüren bir iddiadır.

  (bkz: ulan göt nasıl güler demeyin)
  (bkz: ben denedim korkmayın)
  5 -5 ... hidden feelings
 4. 4.
  sorgulayanı mefta eden ihtimaldir. (bkz: turan dursun)
  3 -2 ... david addison
 5. 5.
  suphesiz ki islam da zorlama yoktur.
  (bkz: senin dinin sana benim dinim bana)
  7 -4 ... shashkin
 6. 6.
  diğer ilahi dinlerin de uydurma olması ihtimali ile eşdeğerdir. zira diğer kitaplarda da hz. muhammet'in geleceği yazıyor. ayrıca aslı bozulmamış tek kitap da kur'an'dır. e hadi cahilsin bunları bilemedin, kur'an'ı okuyup mucizelerini de mi göremedin derler adama ama belli ki senin niyetin farklı.

  (bkz: oğlum yemin ediyorum kaşın gözün yer değiştirir)
  6 -4 ... fidelcastro
 7. 7.
  --spoiler--
  bütün ihtimalleri gözden geçirip dinine inanmaya devam edebileceksen, din anlamlıdır. çünkü imanın gerçek imandır. yok en ufak sarsıntıda yıkılacaksa fikirlerin, zaten hiç inanma, müslümanım da deme..
  --spoiler--
  3 ... kuru pilav
 8. 8.
  sorgulamakta zarar yoktur fakat cevap mutlaktır...*
  3 -1 ... impala
 9. 9.
  olmayan bir ihtimaldir.
  en'am suresi 125.ayet: allah, kimi hidayete erdirmek isterse, onun göğsünü islam'a açar; kimi saptırmak isterse, onun göğsünü, sanki göğe yükseliyormuş gibi dar ve sıkıntılı kılar"

  bu ayeti anlamak için lise düzeyinde biyoloji bilgisine sahip olmak bile yeterli. çünkü bilindiği üzere deniz seviyesinden yükseklere çıkıldıkça havanın oksijen taşıma miktarı azalır buna bağlı olarak soluma hızı ve sayısı da artar, kalp atışı hızlanır. yani insan deniz seviyesinden yukarılara çıktıkça darlanır.

  bu Kuran'ın mucizelerine göstereceğimiz örneklerden sadece biri. buna rağmen hala 1400 yıl önce yüz kişi birleşip biyolojiye, fiziğe, tıpa, matematiğe uyumlu bir kitap uydurmuşlar kafalarından diyebiliyorsan bakara suresi 7.ayeti oku derim.
  3 -5 ... lumpiya
 10. 10.
  evrenin tesadüfen oluşması ihtimali kadar saçma olmayandır, akıllı bir müslümanın hiç mi hiç kafasını yormasına gerek yoktur.
  1 -3 ... der meister