bugün

Şuan ki Türkiye evet.
sonuçta gerçek dünyaya aykırı şizofrenik bir inanç olduğu için gayet de akıl hastalığı olarak görülebilir. nitekim var olmayan yaratıkların var olduğu ve etki ettiğine inanmak her türlü akıl hastalığı kapsamına giriyorsa bunun din altında sunulup yüceltilmesi neden normalleştirilsin ki?
yani bir insan cin gördüm, tanrı gördüm, şeytan gördüm artık her neyse onu gördüğünü iddia ederse biz onu normal mi karşılayacağız?
mesela peygamberler melek gördüğünü bir kısmı da tanrıyla bizzat görüştüğünü iddia ediyor( musa ve muhammed in miracı örnek verilebilir)

peki akıl hastanelerinde olanların gördüklerine psikiyatristler neden inanmayıp onları "hasta" olarak nitelendirip tedavi ediyor? sonuçta görünmeyen şeylerin var olmadığı veya bu varlıkların herkese görünmedi inançlarda gayet net olarak görülüyor. eski çağlarda da bu inançlar vardı, büyücülük olsun, tanrıyla iletişim olsun, ruhları kullanma olsun hepsi vardı.
toplumlar gayet şizofrenik yaşıyordu ve bunu tetikleyen de doğaüstü açıklamalar ve buna duyulan inançtı.

dinin bir akıl hastalığı olarak görülmemesi bilim insanlarının taraflı olmasını gösterir, biri mağaraya gittim melek gördüm değince onu peygamber ilan eden halk aynı şeyi başkası söyleyince deli ilan edip neden tımarhaneye tıkıyor?
önce bunun hesabını aziz millet önünde vereceksiniz!
görsel
islam ortalama iq nun 90 in altinda olmasi demektir.
%98 müslüman mı? Bu oran %40 taş çatlasın %45 dir.
bizim millet asırlardır derin bir karanlığın içinde yaşadığı için durumunu anlamıyor, hocalara koşup kendini daha da akıl hastası ediyor, öğrenmek, bilmek istemiyor. daha çok cami yapıp kendini daha çok kapana sokuyor. bütün dünyası bu kitap üzerinde döndüğü için de zır deliliğinin farkına varamıyor.
Tıpta, optikte, fizikte, matematikte, kimyada, felsefede çığır açmış, avrupa rönesansının kıvılcımını yakmış müslüman bilim adamları olduğunu bilen bir insan, günümüzdeki "yobaz islam anlayışı" nın, kurandan kaynaklanan bir durum değil, kendilerine "müslüman" diyen insanlardan kaynaklanan bir durum olduğunu bilir.
bir de sağa sola sataşıyor hasta herifler. ülkeye, insanlara yaptığınız şeylerle yatacak yeriniz yok oğlum.
evet, bunu yukarda entrimde açıkladım, biraz az eksilenmiş gibi sanki. ancak şunu diyebilirim ki islama nesnel bakan biri onun bir akıl hastalığı olduğunu görür. bilim insanları mert olsa çıkıp bunu gayet dillendirir ama dindarlar baskı yaptığı için dindarlara çatamıyorlar. yoksa psikiyatristler hep zaten bu tip hastalarla uğraşıyor. siz hiç gerçekçi şizofren gördünüz mü?
ben görmedim, doktorlar da görmemiştir.
bu ülkede insanların fakir, cahil kalmasının en önemli nedenlerinden biri de bu. sanki çok güzel bir şeymiş gibi beynine beynine zırvalıkları doldurup akıl hastası ediliyor insanlar, niye yaptın deyince cennete gideceksin işte diyor, başka bir şey öğrenmen lazım değil diyor. herifin ettiği inanılmaz kötülükten haberi bile yok.
sen de bu anlattiklarindan farksiz olarak kendi fikrinin dogru ama ona uymayanlarin akil hastasi oldugunu soyluyorsun e ne farkin kaldi simdi senin elestirdigin durumdan.

insanlarin aptalligina ve akilliligina karar verecek olan ne sensin ne de baskasi kardesim sen kendi fikrine saygi duyulmasini istiyorsan burdan insanlarin manevi duygularini aptallik olarak nitelendirmeyeceksin.
Ederim amk ederim. Her gün bu mahvedilmiş insanları görürsem ederim. Neyine saygı duyayım senin hasta adam? insanların önündeki her türlü ilerleme olanağını kısıp bataklığa çekiyorsun ama gene mi mağdursun?
kafası kaymış bir biçimde allah allah diye sayıklayanları görünce daha da kanıtlanan gerçeklik.
Bulasici olmasi.
Hayır abi islam akıl hastası falan değildir bunu kullanarak milleti sömüren insanlar akıl hastasıdır açık ve net. Adamın teki çıkar dini kullanır islam der Allah der resmen ınsanlarin ırzına geçer.
din dogmatik bir bilgidir, tüm dinlerin tartışılması gibi islamı bu şekile indirgeyip eleştirmek terbiyesizliktir. islamı kafasına göre yaşayanların faturası her şeye kesilmemeli, insanlık bir türlü bunu kavrayamadı.
akıl hastalığıdır tabi. inançların hepsi öyle. insanı kendinden geçirip onlara haz veren ve kendini kaybettirip onları ortalığa salan her şey hastalık olarak adlandırılmalı. ayrıca bilim de buna müdahil olmalı ve müslümanlar üzerinde inceleme yapıp bu akılsızlığın nereden geldiğini açıklamalıdır. özellikle antroploglar kültürel evrim tarihinde müslümanların neden geri kültür veya alt kültür olduğunu da açıklamalı. genetikçiler de müslüman genini bulup oradan çıkartmalı ve böylece çocuklarda ileride baş gösterecek hastalık önlenmeli. ayrıca morfoloji üzerinden ırk tanımı yapanlar müslümanların yaşadığı çoğrafya üzerinden, müslümanın çevreye olan zararı ve etkisini açıklamalı. müslümanların gen haritası çıkartılıp bu hastalığın nerden bulaştığı da bulunmalıdır.
bu iç anadoluda falan zikirdi, virddi falanın mantıklı, doğru şeyler sanılmasının, arapça sözler sayıklamanın, muskaların tüm nedeni de asırlardır dinden başka kaynağı olmadığından dinin üzerinden kendine hayat kurulmasından galiba. ha, hu demeyi, köpek gibi inlemeyi çok anlamlı sanması da bundan. bildiğin delilik yaşamış insanlar.
Akıl hastası olmasanız iman etmediğiniz islam ı her gün mecnunlar gibi buralara dizmezsiniz.

Sizin taptığınız, ideolojiniz benim ne kadar şeyimdeymiş arayın bakın? Bulabilecek misiniz!
(bkz: hiçbir)
imlayı bilmeyenler bize akıl hastası diyor. evet.
görsel
https://www.uludagsozluk....%B1z-olan-entel-pi%C3%A7/

Hala garip olanı başkaları sanmak, insanların mahvedilmiş hayatlarını iyi bir şey sanmak. yeter lan.
Bir aptala aptal olduğunu anlatmaya çalışmak kadar aptalca birşey yok şu hayatta.