bugün

iran'ın pkk'ya ve ona yardım ve yataklık edenlere gösterdiği katı tutumun yansımasıdır. keşke bizim ülkemiz de iran gibi yapılması gerekeni yapabilen bir ülke olabilseydi. adamlara darağacı bile hazırlanmamış. meydanın ortasına getirilen vince asılan iplerle idam edilmişler. hatta ayakta durmaları için bir polis kamyonetinin üstüne konulan variller kullanılmış. pkk için son derece küçük düşürücü ve gözlerini korkutan bir eylem olmuştur. helal olsun iran dedik hepimiz. darısı şu güzel ülkemin başına.
Doğan grubu gazetelerinin internet sitelerinde vahşet oldugu söylenen haberdir.

--spoiler--
iran'ın Salmas kentinde PKK'nın iran'daki kolu olarak bilinen PJAK'la ilişkisi olduğu ileri sürülen 5 iranlının cadde ortasında idamının görüntüleri elden ele dolaşıyor
.......
ipte çırpınan genç bir süre sonra can veriyor. iranlı askerler sehpaların etrafında volta atarken, idamları izlemek için çevrede toplanan yüzlerce kişi de bu vahşete tanıklık ediyor.
...........

http://www.milliyet.com.t...nda%205%20idam&ver=87
--spoiler--
hiç ama hiç sevmediğim iran'ı ayakta alkışlamama vesile olmuş olaydır.

türkiye'de başımızdaki zihniyetin asla yapamayacağı bir hareket olmasına rağmen, pkk'lılara mecliste temsil hakkı vermemize rağmen, sözlükteki vatan haini bünyeler tarafından türkiye'ye bok atmak için kullanılmış olaydır.

edit:(lenmiştir) pkk'ya o..u çocuğu(bak sansürlü yazdım) demek ağır hakaret ve küfür olup, sözlüğü zor durumda bırakabilirmiş.
adamlar bu başlık altında türkiye cumhuriyeti devletini etnik temizlik yapmakla suçluyorlar. kör müsün sayın yönetim?
-şınak ta bir köydeki köylülere dışkı yedirilmiş
-17 bin insan faili meçhul bir şekilde boğazlanmış
-13 yaşındaki uğur kaymaz ın bedenine 14 kurşun sıklmış
-binlerce köy yakılmış
-dersim de zilan da onbinlerce masum insan katledilmiş
- küçük çocukların üzerinden panzerlerle geçilmiş
-apolitik( siyasi olmayan) kelimesi bölücü bir tabir sayılmış ve 8 yıl ceza biçilmiş
-asit kuyuları insan bedenleriyle doldurulmuş
-yüzbinlerce insan sürülmüş
ve insanca yaşamak adına ne varsa hepsi yok edilmiş.

durmak yok iran! yola devam! daha toysun bak yanıbaşında neler yapılıyor.....
iranın kendi ülkesine yapılan hatayı affetmemesi durumudur.
iran son olarak bir kadın pjak'lıyı asma kararı almış "Sen Allah düşmanısın, çok yakında tüm Allah düşmanları gibi sen de idam edileceksin" diyerek karar yüzüne okunmuş. bizim kadın kuruluşları(bazılarının ne kadar bizim oldukları tartışılır) bugün idam cezası verilmemesi için iran ankara büyükelçiliğine gidip bir mektup vermişler.

Kimsenin dininden, dilinden, mezhebinden, milliyetinden, renginden, siyasi görüşünden dolayı ve işlediği hiçbir suçun karşılığı olarak idam cezasının verilemeyeceğine dikkat çekmişler.
beklerdim ki bir mektup'da bdp ve apo denilen yaratığa gönderip saldırıları kınasalardı.
(bkz: dostlar alışverişte görsün)

(bkz: bana dokunmayan yılan bin yılk yaşasın)--> (bkz: gün geldi o yılan seni de soktu)
bazı arkadaşların dediklerine göre arada masum insanları da kurban gitse de bu savaşta pkk nın suçlu olduğu apaçık bellidir. bizim onların masum insanlarını düşünmemiz yerine onların kendi masum insanlarını düşünmeleri daha yerindedir.
iran olmayacağız diye sokaklara dökülenler şimdi iran'a alkış yağdırıyorlar. ulan sen burada teröristi ya da gerillayı (artık hangisini tercih ederseniz) öldürsen senin "bir gün öldürmediğim her yahudi için bana lanet yağdıracaksınız." diyen hitler mantığından ne farkınız kalır? iran ın faşist rejiminden ne farkınız kalır?

e haydi o zaman doğu ve güneydoğu anadolu'ya atalım atom bombasını hepsi yok olsun. bu mudur sizin dünyadan ve dünyada yaşayabilmekten anladığınız?

(bkz: bu ne perhiz vat iz diz)
sosyalist geçinen pkk lıların üzülmesine yol açan olaydır. yani 1 taş ile 2 kuş... hem pkk lılar geberiyor hemde sevdalıları üzülüyor.ooo yeahhh!
ölmesi gereken insanların (bu israilli-ermeni pkk lı farketmez) akıbetini hızlandıran eylem.
(bkz: darısı başımıza)
türkiye'nin hoşgörüsünün bir kere daha anlaşılması gereken durum.
zamanında abdullah öcalan için ilmek yağlanmışken bugün 'öcalan'a ihtiyacımız var' diyenlerin görüşüne hizmet eden hükümet ortağı dehvlet bahçeli'nin gürleyen görüntüsünün ardında derin devlet için bir kedi sakladığını anlamamıza neden olan idamı kaldırmaya karşı çıkmaması yüzünden türkiye'nin bugün yapamadığıdır.
iran olmayacağız diye sokaklara dökülenler şimdi iran'a alkış yağdırıyorlar. ulan sen burada teröristi ya da gerillayı (artık hangisini tercih ederseniz) öldürsen senin "bir gün öldürmediğim her yahudi için bana lanet yağdıracaksınız." diyen hitler mantığından ne farkınız kalır? iran ın faşist rejiminden ne farkın kalır?

e haydi o zaman doğu ve güneydoğu anadolu'ya atalım atom bombasını hepsi yok olsun. bu mudur sizin dünyadan ve dünyada yaşayabilmekten anladığınız?

(bkz: bu ne perhiz vat iz diz)
(bkz: türkiye iran olur mu)
sikerek öldürseler daha makbule geçerdi..
yıllarca urumiye gölü etrafında konak sağladıkları ve besledikleri itlerin dönüp dolaşıp onlara sarması sonucunda iran tarafından uygulanmış ceza yöntemidir.

11 eylül 1991: 40 kadar pkk lı terörist iran devrim muhafızlarının yardımı ile sınırı geçerek hakkari nin yüksekova ilçesina bağlı çobanpınar karakoluna baskın yaparak 7 erimizi şehit ettiler.

pkk anamızı ağlattı, iran onu besledi, şimdi başına bela oldu iran'ın ve ben bir gram üzülmüyorum.

(bkz: türk iran ilişkileri)