bugün

3310 lira yapılarak 3310a bir gönderme yapılabilirmiş.
apple ın yıllardır söğüşlediği enayiler utanmadan ve gocunmadan bunu onune her gelene anlatabilen kerizlerdir.

bunların %80'i de cıkıp "halkımız cok enayi rerero akp ye yüzde 50 oy veriyorlar" diyebilmektedir.

onlar için 3300 lira olmasının ya da 5000 lira olmasının pek önemi yoktur. onlar sadece telefonu farklı görünmek için kullanır.
buna 3000 lira verenlerin %80i talking tom cat i yükleyip kediye ananı s*kim dedirterek arkadaşlarıyla osura osura gülecektir.
3 araba parasıdır. arkadaşım 1150 tl ye doğan aldı. eski doğan büyük kazası yok direklerde vs kesinlikle bir şey yok. 3 tane alınır 150 tl daha koyulsa. kesinlikle para israfı.
sen alma fakir demek için o fiyattır. fark yaratmak, özel olduğunu hissetmek için o fiyattır. Yok mail yollamış, yok kullanışlıymış.... lan şarjı 1 gün gidiyor o ne öyle aıwa volkman gibi amk.

ayrıca şuan suudi arabistan dan birebir aynısı iç donanımda çok ufak farklar hariç her şeyi aynı olan cihazlar 400 liraya getirilip orijinal diye kakalanmaya çalışılıyor. dikkatli olmakta fayda var arkadaşlar.

internetten almamaya özen gösterin.
Amerikada 650 dolar olması akıllara 'uyuşturucu mu kaçırıyosunuz?' sorusunu getirir. 2131,3 TL fark için amerikadan almak hem bi de gezmiş olmak çok daha mantıklıdır.
sözlük yazarlarının hamburgerlerinden, pizzalarından, kahvaltı muhabbetlerinden, akşam yemeklerinden, giyim kuşamlarından, konser sevdalarından kısıp, ben farklıyım huleyn havasına bürünebilmek için kıçını yırta yırta almaya çalışacağı alettir. değil 3300, 5500 de olsa biz türk kafasıyla düşündüğümüzden almakta hiç bir beis görülmeyecektir. allah bildiği gibi yapsın ne diyeyim.
maliyet + bilmem ne + bilmem ne + ... + (marka değeri)

olmasından mütevellit ortaya çıkan olaydır. paranteze aldığım şey işte, asıl ipin koptuğu nokta. statü davasında olan insanlar için biçilmiş kaftan süper tuzaktır. ve işletmeler de bunun farkındadır.
Fiyatı pahalı, bunu kullananlar ise fazlasıyla ucuzdur.
türkiyedeki vergiler sayesinde gerçek fiyatı 1200 küsür türk lirası iken türkiye sınırları içine girdiğinde birden 3000 tl üzeri oluyor.
599 amerikan dolarının türk lirası kurunun 3300 lirası olmasıdır. Biraz dengesiz.
(bkz: iphone 5 vs nokia 500) appleın özenti kekolara kakaladığı yeni telefonuna biçtiği fiyat vergiler dahil. artık alarm kurarken istediğiniz mp3 çalacak özelliği beni benden almıştır. navigasyon kısmına hiç girmiyorum.
abd'de aynı telefon 650 dolardır.
çok da abartı olmayan, iphone 5s çıkınca değişecek durumdur.

iphone'ların pahalı olmasının bir diğer nedeni de aslında, sadece telefon değil, ona özel geliştirilmiş işletim sisteminin de satın alınması + uydu hizmeti gibi birçok şeyin de üstüne satın alınması. ayrıca iphone un hardware konusunda kaliteden ödün vermemesi ve kullanıcısına prestij kazandırması diğer sebepler ayrıca. adamlar android le sözleşme imzalamıyor ki ahına koyayım, kendileri geliştiriyorlar otu dotu.

ha ben verir miyim 3300 lira? hayatta vermem. o paraya iki tane s3 alırım, birini kendime alır diğerini de satarım.