e bu batık hali zaten.
Hiç bir bok olmaz, tabi müteahhit değilsen.insandan çok ev var yeter awq.
Zaten batık.
bir inşaat mühendisi olarak, bu durumun gerçekleştiğini düşünmekteyim zira arkadaşlarımın çoğunun işsiz kaldığı ve kaliteli mühendisler olmasına rağmen komik meblağlarla iş teklif edildiği şu dönemde hangi arkadaşımla konuşsam yurt dışına çıkmak için çabalamakta iş aramakta (garsonluk yapmaya da razılar). yurt dışına çıkamasam bile bim, a101 gibi bi yerde çalışırız daha iyi yorumunu en az 3 kişiden duydum...
Inşaat sektörü zaten çöktü suan is yapabilen firmalarda ilerde büyük ve guzel işler yapacaktır bu durumu akıllı atlatmak lazim inşaat piyasasında olanlar icin.
ne batması yav daha bu sabah üç farklı arsada harfiyat alıyorlardı. ve bu arsalara yakın yerde geçen sene bitmiş daha satılmayan daireleri olan binalar varken. inşaat sektörünün içinde olan biri olarak n.ş.a da maliyetler yüksek ama müteahhitler yandık battık der yine arsa bakarlar madde bağımlısı bu son bir daha kullanmıyacağım der ya ha müteahhitlerde böyle dayanamıyorlar yine yapıyorlar. inşaat bağımlısı olmuşlar. ha bu ekonomik boklukta millet catır catır yine daire alıyorlar faiz düşünce yine hücum millette kredi fetişi var. emlak işinin kaymağı yendi şimdi oto sektöründe orayıda şişiriyorlar. millet uyanık ve vizyonsuz inşaat yerine fabrika açsalar hem istihtam olur en ülke kalkınır. ama nerde temiz iş yap binayı satılmazsa kiraya ver.
Sektör 3 yıl önce battı zaten ama asfalt kemiren akpli arkadaşa kafası yeni geldi sanırım.
(img:#1977251)
Cengiz in tüm borçları sıfırlanır..Ağaoğlu yine reklamlara çıkar..jet Fadıl 38 yıldızlı otel satmaya kalkar..
Türkiye'de de elbet elde patlayacak olan rant sektörüdür inşaat. Batmaması için katar prenseslerine "kanalistanbul var" vaadiyle arazi satılmaktadır ki yeni beton yığınları muhtelif yandaşları doyurabilsin, sektör batmasın.
Öte yandan, eğer batarsa sonradan görme altın varak sevdalısı vergi yiyicileri ve rant kralları Türkiye'den daha müreffeh ülkelere kaçacaklardır. Olan "Allah razı olsun tayyipten kredi faizini düşürdü" diye krediyle ev alan garibana olacaktır.
rte olduğu müddetçe hiçbi şey olmaz denilesi sorunun fantastik cevabıdır. evet.

rte varsa sorun yok...
ben işsiz kalırım diycem de zaten bi işim olmadığını fark ettim.