bugün

benin ömrümce anlayamadığım meselelerden biride bu.
hem halkçı olacaksın
hem sosyal demokrat, solcu olacaksın
hem işçiyi köylüyü aşağılayacaksın
geçenlerde bunlardan biri benim için pekmez yapsın diyerek güya beni aşağıladı
evlat ben komünistken meydanlarda kavgalara dalarken ,dayak yerken,atarken,kurşunlanırken, cem ersever tarafından işkenceye uğrarken bu işçi ve köylüyü savunuyordum.
sen pekmez yapmayı kolay işmi zannediyorsun.
Birçok kişi aslında sağcıları sevmediği ve onlar gibi olmak istemediği için solcu görünür, aslında değillerdir. Aynısı sağcılar içinde geçerlidir. insanları aşağılayan sağcıda tanırım solcuda. Önemli olan bunlara bağımlı kalmadan "aydın insan" olabilmektir.
6. nesilim gel otur şöyle konuşalım.
bütün solcular zengin bütün sağcılar fakir GARiP GENELLEMEsinin ve solcuları hep converse giyip mcdonald's'ta takılmakla itham eden garip yaklaşımın doğuracağı düşünce tarzına bir örnek daha. ha, bu gibi yorumlara yol açacak kendinden menkul garip solcu örnekleri yok mu memlekette? tabii ki aransa o da bulunmaz değil, ama genellemeye yol açacak miktara ulaşmaz.
profiline orak ve çekiç koyan solculardır. sorsan eline hayatında orak almamışlardır. ne işe yaradığınıda bilmezler.
namusu ile çalışanı kimsenin hor görmeye hakkı yoktur. bende solcuyum ama hiç hor görmedim.
Yoktur öyle birşey. Tüm sol partiler emek tabanlı düşünür.
Solcuların hak olarak savunduğu kesim işçiler diye biliyorum.
görsel
Bir yerde yatan maden işçisini tekmeleyen yurdum ileri demokrasi fedaisi sağcı değildir.