bugün

Her şeye rağmen, yaşamak güzel.
intihar etme ihtimali insanın elini güçlendirir, bu düşünce aslında insanı rahatlatan bir düşüncedir. intihar etme düşüncesine sahip insanların %95'i intihar etmezler, intihar anlık bir dürtüdür.
"40 yaşıma kadar hep intiharı düşündüm, ama 40 yaşımdan itibaren insanların intihar etmeye değmeyeceklerini düşünmeye başladım. Bana göre intihar, geride kalanlara yönelik ağır bir suçlamadır. Bu mesajı verebileceğin tıynette insan olmadığını düşününce de intihar etmiyorsun..."

(bkz: ismet özel)
intihar etme düşüncesini bertaraf eden sebeplerdir.

Bencilliği bırakarak, topluma olan ödevleri hatırlamaktır. Aç, tok, zengin, fakir, güzel, çirkin, uzun, kısa demeden sadece kendimiz için var olduğumuz sanrısını şehitlere bakarak yok edip, toplum için var olmalıyız.

Yolda bir çocuğa tebessüm etmemiz, bir kediyi sevmemiz kurtarıyor bu toplumu, işin matematiği o kadar hoş ki, tam bir kelebek etkisi.
Hayatta kendime kıyamam, canım kendim.
Yaşamaya değer bir şeyler bulma çabasıdır efendim umudunuz tükenmesin her gecenin bi sabahı vardır saygılarımla.
Herşey Daha ne kadar b.ka batabilir diye merak ediyorum
Yaşama iç güdüsü;
Zira ilmiği boynuna geçirip sandalyeye tekme atmadan önce bir saniye bile tereddüt ediyorsan,
hayata dair umudunu hala kaybetmemişsin demektir.
Çok zor günlerden geçtim bir kere bile ölmeyi istemedim çok şükür. Allah'tan ümidimi kesmedim. Her zaman içimde yaşama sevinci oldu.
Tüm zorluklarına rağmen Hayatı seviyorum.
vakti var.daha simetrik bir tarih bekliyorum.seneye olabilir mesela 11.11.22'de..
intihar haramdır.
bazen yaşamak öyle zor ve katlanılması güç gelir ki kimseyi düşenemez hale gelir insan. yaşarken çektiği acıyı bir an önce sonlandırmak isteyebilir. öfkesi ve ruhunun acısı öyle yoğundur ki başka çözüm kalmamıştır. öyle hisseden biri okuyorsa bunu, yalvarırım yapma. kendini sevmiyor ve sevilmeye layık görmüyor olabilirsin. ama yanılıyorsun. her insan gibi sende sevilmeye layıksın, sen öyle hissetmesende... çok değerlisin, asla inanmasanda... etrafındakiler bunu göremiyor olabilir. sen de hep yalnız kalmayı tercih ediyor olabilirsin. kimseye yakın hissetmiyor olabilirsin. kendine vermediğin sevgi ve şefkati başkasından da almayı istemiyor ya da samimi bulmuyor olabilirsin. hayat istediğin gibi gitmiyor aksine herşey üstüne geliyor olabilir. istemediğin şeyleri yapıyor ve ya sevmediğin bir duruma sürekli katlanıyor olabilirsin. ne düşünürsen düşün bu dünyanın sensiz daha kötü bir yer olacağı gerçeğini değiştirmez. sonuçta mutsuz olduğu için kendine kıyan birinin yaşadığı dünya nasıl güzel olabilir ki? olamaz... gidişinle daha da kirlenir ve çirkinleşir... sana kendine zarar vermezsen eğer, herşey birden çok çok güzel olacak demiyorum , ama hep böyle hissetmeyeceğinin garantisini veriyorum! aylardır yıllardır böyle hissediyorum diyor olabilirsin, aksinin mümkün olacağına dair bir umut görmüyor olabilirsin ama sana yemin ederim mümkün. lütfen yardım al. yalvarırım bunu düşün. bir uzmana gitmek istemezsen birilerine mutlaka bu düşüncenden ve ciddiyetinden bahset. gittiysen yine git ve anlat. nasıl miden ağrıdığında ya da başın ağrıdığında doktora gidebiliyorsan ve bunda çekinecek hiç birşey yoksa, ruhun acılar içinde kıvranırken ben çok kötüyüm demekte de hiç bir sakınca yoktur. zira sağlık herşeyin başı, buna ruh sağlığı da dahil. uzun depresif süreçler, yıllar içinde yaşanan travmatik olaylar ruhunu yaralamış olabilir. rahatsızlanmış olabilirsin. bunun bir hastalık olması mümkün değil gibi düşünüyor olabilirsin. ancak bilmelisin ki doktora gitmek için illa bir yerinin ağrıması, şişmesi, incinmesi gerekmez. Bazen dışardan sapasağlam görünürken, ruhumuz yara bere içinde kalmıştır ve biz birşey yok gibi devam etmeye çalışırız... Edebilir miyiz peki bu kadar kötüyken? Edemeyiz, tabi ki kötü hissederiz. Gücümüz azalır, belki de hiç kalmaz bir noktada. Yara bere içinde birini görsek yardım etmek için canla basla koşup birilerine haber vermeye çalışırız, aynı çabayı ve sağduyuyu kendimiz için de göstermemizde hiç bir kötülük yoktur. Beni dinle! Kendini dinle. Anlaşılmadığını düşünme. iyi olacaksın! Söz veriyorum. Aileni düşün. Anneni düşün... Sevgilini, eğer şuan yalnızsan eski sevgilini, ilşkin hiç olmadıysa platonik aşkını ya da hayal ettiğin kişiyi düşün. Kimi çok sevdiysen... Artık yaşamıyor ya da hayatında olmasa bile... Sandığından çok daha fazla değerlisin! iyi olacaksın! Hiç umrunda olmayacağını düşündüğün bir sürü insan, sana yardımcı olabilmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır. Ben hazırım. Sen yeteki gitme.
intihar edersem erdoğanın bir muhalif oyu azalır. onun için etmiyorum.
yaşamak çok güzel çünkü.
cehennem sıcağı çok fena yakar dayanamam......
Ben hiçbir zaman savaştan kaçmadım kaçmam da.
Ahiret inancından ve verilecek hesabın korkusundandır Müslümanlar için; Zira bu eylem büyük günahtır ve büyük risktir.
bir son dakika golü beklentisi.
din. çünkü din, intiharı yasaklar.
dinsize göre intihar etmek normaldir.
hepimizin bir şekilde yaşıyor olmamız. gerçeklerle barışık olmak. insanın hayatını, kendini sevmesi. ailesi gibi sebeplerdir.
yaşamaya programlandığımız içindir. allahın küçük şakaları bunlar.
bilmiyorum, hep suratle gelen bir arabanın bana çarpıp havalandırma suretiynen uçarak bir ölüm hayal ediyorum. o kadar vizyon fakiriyim ki uçak kazası ne ileyim paraşütle atlama falan yok, trafikteki bir şahinin havalandırması suretiynen...
Az daha duralım kafasıdır. Sabah uyanırken beş dakika daha der gibi, kahveden kalkacakken son bir el daha gibi evet.
güncel Önemli Başlıklar