bugün

görsel
anlamadığım şey şu, hurma ağacının dalları olmaz ki..hafif eğikmiş..hurma mı eğik? neresine bağladın zinciri hurmanın, ağaçcık bir gövde bir de kocaman yapraklardan oluşuyor. sen hurmaya tırmanabildiysen zaten intiharı düşünmeyecek kadar cengaversin demektir.
sen ne ağacını hurma sandın acaba..veya hurmayı ne sandın? amaann..başımı ağrıttın çocuk.
intihar düşünceleri kafamdaydı minibüste-boş derste-uyumadan önce sürekli planlayıp ihtimalleri değerlendiriyordum ve babamlar Bolu’ya Abant denilen yere kar tatiline gideceklerini söylediler kardeşim de annemde olmayacak ablamla kalıcaktım ve Ablam hafta içi gece veya gündüz illa evde olmayacaktı ( Ablam parametrik denilen hemşirelerden) o hafta sabah 8 de evden çıkacağını akşam 6 gibi evde olacağını söyledi bende o aradaki zamanda nasıl yapabilirim diyordum kendimi kesmeyi düşündüm filmlerdeki gibi bileğimi küvette keserim dedim.
okuldan 10 dk sonra çıkıcam 1 saate felan babaannemlere gidicen hurma ağacının fotoğrafını merdiveni camı balkonu ve o gece uyuduğum çekyatı göstericem.

Hikayeye fotoğraflardan sonra devam edicem.
intiharı düşünmenin, intihar ile ilgili hikayeler yazmanın gereği yok. burayı çocuklar da okuyor. bu tür düşünceler hem sana, hem ailene, hem de çocuk okuyuculara zararlı...

sorunlarımız için Allah'a yönelmemiz, tövbe etmememiz, yardım ve af dilememiz gerekiyor. Bunu yaptığımızda inşallah sorunlarımızın üstesinden basitçe gelebiliriz. iyi düşünün, pozitif olun, kötü anılarınızı değil güzel hayallerinizi anlatın.

o hurma ağacı altında, inşallah ileride çocuklarına anlatacağın komik anılar biriktir. kötü düşüncelerden arın...
Çok çaresizken herkesin düşünebileceği basit zannettiği ancak zor olan eylemdir. Bence gereksiz. Zamanın iyi gelmediği şey yoktur. En azından zaman üstünü tozlandırır.
görsel
bu hurma ağacı diğer pencere koltuk gibi şeylerinde fotoğrafını atabilirim inanmayanlar için ama çoğu kişi s’kıne takmamış - dalgaya vurmuş bazı abilerde pozitif düşün iyiyi düşün gibisinden konuşmuş ama ben bu hikayeyi konu olsun diye değil diğer insanların neden intihar ettiğimi bilmeleri için yapıyorum son 1 kez deneyeceğim hikaye bittiğinde buradaki ismimi ve siteyi yazıp ağzıma silahı sokucam.

gece yarısı 12 de tekrar bakıcam + veya - lere göre hikayeyi bitiricem.
iyi akşamlar.
Vize haftasının gelmesi, sene tekrarına kalacağımın sinyalleri yavaş yavaş belirir ve ekseriyetle bende de oluşan istektir.
buraya yazacak kadar büyümüş olup soğuk iklim ağacını ( kuzeyi yosun tutmuş ağaç, bu arada ablası da sineklerin yiyeceği konusunda onu uyarmıştı, sivrisinek olan bir iklimde ve zamanda bu ağaç ??) bize hurma diye kakalamaya çalışacak kadar da çocuk olmak.. düşündüm de belki de en iyisi senin için ötenazi yapmaktır.

add it: önce, zincir 2 metreydi, köpek bağlamak içindi,
sonra, zincir uzundu, ağaca bağladığında yere değiyordu.
Yangın çıkışı;)
Sadece istatistik Olursunuz, denemeyin bile değmez. Kendinizi sevin, saygı gösterin kendinize en önemlisi.
Öyle kolay olmuyor. istemek yapamayacağınız anlamına gelir
Eğer tecavüze uğramadıysanız ya da bütün uzuvlarınızı falan kaybetmediyseniz yapmayın gençler etmeyin. Ha öbür türlüyse yapın demiyorum ama kendimi onların yerine koyunca basitçe vazgeçin ya da yapmayın demek bana bencilce geliyor. Ben olsaydım o durumu kaldırabilir miydim bilmiyorum ama her şeyden vazgeçmemek, mücadele etmek büyük bir güç istiyor. O gücü de kendiniz bulacaksınız. Şahsen ben; ergenlikte hayatımı sürekli erteliyordum. Benim için gerçek dünya yoktu, benim için sadece bilgisayarımdaki sanal dünya vardı. Onsuz acı çekiyordum. Bu yüzden sürekli bilgisayarla meşgul oluyordum. Bu yüzden babamla çok büyük kavgalar ederdik. Nasıl oldu bilmiyordum (ama kesinlikle babam sayesinde değil) bilgisayarı bırakmayı başardım. Kendime bir amaç edindim ve bütün hayatımı o amaca adadım. Sürekli bir şeyler ürettim, bu sayede boşuna yaşıyormuşum gibi hissetmiyorum.

Bence siz de kendinize hedef koyun. Küçük büyük farketmez. Sürekli bir şeyler üretin, geride bırakabileceğiniz bir şeyler. Kendinizi böyle böyle aşabilirsiniz ve hayatınızı mutlu mesut yaşarsınız...

Diyeceğimi mi sandınız amk ergenleri? Hayat bok gibi, bu dünya cehennemden farksız. Güçlüler kazanır zayıflar geberir. Zayıfsanız ölün amk! Hahaha!
Bazen ölmek istersiniz, sebepsizce ölmek. Hani derler ya her intihar bir haykırıştır diye, klişedir. intiharın genel bir tanımı olamaz.

Kimi sadece canı istediği için intihar eder, kimi hayatın yükü altında ezildiği için. Kimisi de depresyona girdiği için intihar eder, hem de sadece küçücük bir sebepten.

"Aman canım insanların ne dertleri var sen de hüsnü kuruntu yapıyorsun." Demeyin. Depresyon denilen şeyin bir hastalık olduğunun farkına varın.

Cahil olmayın. insanları tek bir kalıba sokmayın. Okuyun.

Bir gün yapacağım şeydir efendim kendilerini.
istemekle olmuyor canım o dedirten istek.

(bkz: buralar hep manyak)
Bireyin hakkı ve kalan zamanında verebileceği en gerizekalı karardır. Bütün dertlerinden kurtulursun. Yaşam zor, ölüm kolaydır.
Mucadele etmenin zor gelmeye basladigi ruh halidir. Hayat her alanda darlamaya baslamistir. Maddi manevi her sey buyuk caba gerektirmektedir ve bu cabalarin sonucunda da guzel gunler gelecegi kesin degildir. Bir de tum bunlarin yaninda cevrenizdeki insanlarin sizden beklentileri vardir ve bu beklentileri gerçeklestiremeyecek oldugunuzu fark etmissinizdir.. iste tum bunlar sonucunda ic ses ne olur öleyim artik demeye baslar.
Bugün intihar etmek isterken yarın yaşamak istmektir.
Zayıflıktır, evet. Herkesin bir takım dertleri var, mesela 33 yıl hapiste "suçsuz" yere yatmış adamın videosunu izledim.. o adam bile intihar etmemiş ya, daha büyük ne derdiniz olabilir..
hayata dolu tarafından bakmayan elemanın isteyeceği bir şeydir intihar. sıcak yataktan uyandığında doğan güneş bile intihardan uzaklaştırır insanı be. görebilmek, duyabilmek, sağlıklı olabilmek ne büyük nimettir ama insanlar kıymet bilmez.. evet..
sağlık problemleri yaşayan arkadaşlara da acil şifalar diliyorum.
hayattan darlanmanın son evresidir.dünya telaşından, para kazanma zorluklarından, insanlarla didişmekten, psikolojik travmalardan yılmaktır. intihar fikri kaçıp kurtulmak gibi gelse de ölüm ve sonrasını tam idrak edememekten ötürü cesaret edilemez.
kendini öldürme arzusu, başkasını öldürme arzusunun projeksiyondur.
intihar etmek yerine kaç git buralardan. başka hayata başka yaşama atıl. Yapılmaz deme yapılabilir.
hayatta yapacağım son şeylerden biri olabilir. ama bu yapmayacağım anlamına gelmez.
merak etmeyin ergenlik bitince geçiyor.
buna cesaret edebilecek kadar cesur olabilenin, hayatta hangi engelden yıldığını çözemediğim istek.

bıktın, daraldın, depresyona girdin diyelim. ulan intihar edecek kadar cesursan, bu sorunları da atlatmak zor olamaz ki.

çelişkili istektir. bekle, zaten sonsuza kadar yaşamayacaksın.
Zaten öleceğiz bu telaş niye?
güncel Önemli Başlıklar