bugün

mümkün olduğunu gördüğüm olaydır. bundan 2 yıl önce kuzenim aşık olmuştur. şu an evliler ki daha iki gün önce de nurtopu gibi bi oğulları oldu. yani uzatmadan aşkın mekanı olmaz agaaa.
çaresizliğin ve asosyalliğin son raddesidir efenim.
kızın profil resimlerinin güzel olması, bi arkadaş çevresi olması -bu feyk olup olmadığını anlamak için-, muhabbetinin hoş olması gibi unsurlarıyla; mantıklı tanımıyla bir hoşlanmadır efenim.
Bunun bir önceki versiyonu (internet penetrasyonu bu seviyelere gelmezden önce, hatta internetten önceki versiyonu) telefonda tanışıp sadece 3-5 kez konuşup evlenmek şeklinde gerçekleşiyordu.

Ben askerde rastgele numara çevirip tanışan bir adam gördüm. Birinci ayın sonunda biter bitmez evlenicez falan diyordu... Oğlum gördün müfalan dedim, yok abi zaten gerek de yok dedi.

internetin tek artısı görmek... Gerçi fotoğraflar da ne kadar gerçek, orası tartışılır...

Yine de sadece güzellik değil ki evlenmek için gerekli kriter...

10 yıl sonra o güzellik yavaş yavaş dökülecek, 20 yıl sonra da bir teyze olacak sonuçta... (Bizkler de amca olacağız sadece kadınlar zamana yenilmiyor, biz daha çabuk yeniliyoruz).
O halde unutmamak gerekir ki bu önemli kararda kişiliklerin de uyuşması çok önemli... Bundan da görüşmeden emin olamayız...
internete takılan kız kaşardır veya patlaktır veya patlakaşar sınıfına girer. bu yüzden tehlikeldir, vurulup geçilesidir.

(bkz: aşık karıyı ağlata ağlata fışfışlamak)
sadece bu şekilde evlenmiş benim çevremde 5-6 kişi var.gayet de mutlular ulan sanal deyince karşındaki insan robot değilki eninde sonunda yan yana gelir konuşursun olmazsa olmaz normalde de bir kişiyle yanyana gelip konuşacaksın olmazsa onunla da olmaz yani işin yıllarca sürmesi saçma ama tanışma imkanı varsa iki taraf için de uygunsa tanışılır gerisi kişilere kalmış.
gayet normal bir durumdur hatta psikologlar bunu sağlıklı bulmaktadırlar çünkü böylece normalde asla tanışamayacağın bir insanla sanal ortamda karşılaşabilir ve beğenilerini düşüncelerini detaylı bir şekilde öğrenebilirsin ama bu tanışma sonrası olayın sanaldan çıkıp gerçekliğe dönüşmesi şartıyla tabii...
mallıktır. on ay sonra ortada bırakır. muhtemelen size baktığı gibi bir ay sonra çıktığı insana da bakar. siz aylarca kavuşmak için beklerken. neyse.
ilk başlarda gayet normaldir herşey, uzakta olduğun için bir türk kızı ile konuşmanın ve aşkı türkçe ifade etmenin tek yoludur senin için. zamanla açılan duygular yerini gerçek şeylere bırakmak ister. başarısızdır. pek tavsiye edilmez.
kişiden kişiye değişir.
bazıları için geçici bi eğlence bazıları için de gerçek aşktır.
asosyal bünyelerin çok kere yaşadıkları yanılgı.
mümkündür efendim mümkündür. içinde bulunduğum durumdur. Nişanlımla 4 yıldır devam eden birlikteliğimiz internette başlamıştır. 29.05.2011 tarihinde saat 17:00'da da level atlayıp evli bir çift olacağız bekleriz efendim buyrun buyrun.
buluşup birlikte zaman geçirildiğinde ilişkinin nereden ya da nasıl başladığının pek bir anlamı kalmaz. elindeki imkanlar sayesinde bazen hayat boyu tanımamış olacağın kişi hayatının merkezinde oluverir, belki büyük bir anlam katar sana. ama sonunda diğer herkes gibi gider, her şey bitiyor nasıl olsa.
sadece internette kalması, onu görmek için çaba harcamaman gerekmektedir.
internette tanıştığınız kişi sadece objedir, siz aşık olma duygunuza aşık olmuşsunuzdur.
Ayrı sehirlerdeyseniz sacmadir. Gelecegi yoktur o aşkın.
tarafımca yaşanmamış olsa da giderek kapılanları ya da kapıldığını iddia edenleri giderek çoğalan aşktır, zira internet, facebook vb. siteler aracılığıyla herkesin ilgi duyduğu bir saha olup bir çok insanla tanışmamızı sağlamaktadır.
çağımızın hastalığı. *
o ilişki ya karakolda biter ya da mezarda çünkü her iki tarafta bir diğerinin bayan ya da erkek olduğunu düşünür ona göre açılır.
Sadece tanışma yolu sanaldır. Yüzyüze görüşülmüşse normal tanışma sonucu hoşlanmaktan farksız değildir.
12-13 yaşlarında yaptığım eylemdi.
gerçekten çok zevkliydi o zamanlar sanal aşk.
dangalaklığın daniskasıdır.tecrübeyle sabitlenmiş acınası bir salaklıktır.
Gorunuse degil, konusmalara asik olmak. Bazen normalde hic bakmayacaginiz insan dusunce olarak cok cekici olur. Ama internet olmazsa onu tanimak sansiniz azaltir.
saçmalıktır. hatadır. aptallıktır... ama çok güzeldir. hele uzaktaysa, hayallere sürükler insanı. zamanınızı değerli kılar. bazen hiç bişeyin önemi olmaz. kime gitsen anlamaz zaten. o biri sizin için yaratılmış biriyse zaten..

toparlıyoruz.

tamamen zaman kaybıdır. eğer ki tanıştığınız kişi yakınınızda değilse veya size değer verdiğine inanmıyorsanız uğraşmayın.
neden olmasın? platon' un; insan diğer yarısını bulunca mükemmelleşir' i gibi ben de buldum o güzeli.