bugün

devletimizin yeni cüzdan kemirme duyurusudur. yarım saattir sövüyorum, yeter abi valla. al tamam cüzdanım felan senin olsun beraber yaşayalım ya.
Bir kulağımızın arkası kaldı sikilmedik dedirten haber.
(bkz: interneti olan cihazlara trt bandrolü gelmesi)

(bkz: Aramaya inanmak)
Vergi adı altında haraç işte. Herşeyden vergi al bir bok üretme boyuna vergi al. Malımız var diye gelir vergisi al, işverimiz var diye stopaj al sonra bu vergisini verdiğim seylere sahibim diye ve bu kaynaklarımla yeni birşeyler almak istediğimde alacağım şeyden de vergi al. Ulan sanki gavur devletinde yaşıyorum ya. Adam işyerim var diye benden vergi alıyor. E calısmayayım da bak bana o zaman. Benim zenginliğimde senin ne faydan olmuş bana?
Boyuna fakirleştirmeye calışıyorsun halkını. Halkın refahını düşüneceklerini halkın cebindeki paradan daha faLa ne kadar tırtıklayabiliriz kafasındalar. Allah belanızı versin vergi almadığınız bir hava kaldı. Yakında şehirlerde oksijen bile bırakmayacaksınız sonra yeşil şehirler, yeşil siteler yapıp bunlarda oturanlardan aylık vergi alacaksınız. Sizden bu beklenir.
Kâr amacı güden bir şirketten farkı kalmadı bu devletin? insan az halkımı düşüneyim der, devlet millet içindir sözünü bu devlet millet devket içine dönüştürdü.
Şuan dünyadaki tek devlet modeli ulus devletlerdir. Bu gidişle görünen o ki şirketleşmiş devletler meydana gelecek. Bir şirket cıkıp sizin için daha iyi bir yaşam alanı diyecek bilmem ne kadar para ödeyen o şirkette yaşayacak... Olacak bu vallahi billahi olacak.. Olacak, halkımızı başka nerden sömürebiliriz vergisi bu başka biley değil. Hayatımda radyo dinlemedim adam gelip benden trt vergisi kesiyor şaka gibi ya.
Böyle başa böyle şapka. az bile. vergiler geldikçe daha da isteyen bir topluma az bile yapılıyor. o kadar çok vergi gelsin ki daha da tapsınlar.
diriliş, ertuğrula para gerek tabii. bu diziler bedavaya yapılmıyor. vatandaşa yüklennnn.
Lan olm bu nedir osuruk sadece. geçen senenin son aylarında aldığım maaşın %35 ini devlete gelir vergisi olarak ödedim. Öyle ahım şahım Bi maaşım da yok.
ezik vergi.

bundan önce akıllı telefonlarda radyo varsa trt onun vergisini alıyordu. çoğu şirket trt'ye para yedirmemek için türkiye'deki cihazlara radyo koymuyordu. trt baktı ki bundan sıyrılabiliyorlar internet vergisini çıkardı bu sefer. ne de olsa internetsiz bir telefon çöp olacağı için sike sike o vergiyi almış olacaklar.