bugün

hep aynı köşeden gol yemek ...
zenginin köpeğine verilen değerin fakirin bebeğine verilmemesi.
Ders çalışmak.
30 sene çalışıp emekli olan bir vatandaşın o kadar vergi ve ssk primi ödediği halde Maliye için yük oluşturduğu söylemleri.
Otobüste yanının boş olmasina rağmen kimsenin oturmaması.
mehmetçiğin yerlere yatırılıp kelepçeledikten sonra bu görüntülerin basına servis edilmesi ve bunları görmek o kadar zoruma gidiyor ki anlatamam. sokakta, kışlasında hep aynı manzarayla o kadar itibarsızlaştırdılar ki çocukları ağırıma gidiyor lan. suçları var mı yok mu bilmiyoruz bile. bunları gözümüze gözümüze sokan, yayınlayan orospu çocuğu allahsız basın seni de unutmayacağız. ağırıma gidiyor lan yemin ediyorum. olum sizin hiç mi zorunuza gitmiyor lan? ben askerliğini kısa dönem ve çok ağır şartlarda ege ordu da yapmış biriyim, çok şey gördüm, çoğu zaman ordan nefret ettim ama askeriz lan biz. iyisiyle kötüsüyle kanımıza, içimize işlemiş. orası ayrıdır. başkadır, vatan orda hissedilir. hayat orda başlar. kızına damat olacak adama önce askerliğini sorardı kızın babası, o kadar önemlidir oraya gidip görevini yapmak, namustur, şereftir.... ağırıma gidiyor lan bu gördüklerim! başkası yüzünden sabahın 7sinde üst teğmenden istikamet yediğim zaman elime batan dikenler bu kadar acıtmadı canımı...!!! bu görüntüler kanıma dokunuyor. sadece benim değil, ablamın, annemin, kardeşimin, komşumuzun da zoruna gidiyor. nefretle doluyorum. kanı beş para etmeyen adamların ayaklarının dibinde onları görmeye artık dayanamıyorum. yeminle ağırıma gidiyor...

http://www.hurriyet.com.t...gozaltina-alindi-40151406
Emek hırsızlığı.
Dalga geçilmesi.
Askeri uzulup uzerinden tankla gecilen sivile uzulunmemesi zoruma gidiyor sozluk. Bogazda asker tarafindan acilan ates sonucu kalbinden vurularak oldurulen arkadasimin yok sayilmasi zoruma gidiyor.

Hemde cok.
sorgulamadan bir bok yapıldığını sanılması, saçma sapan keko keko tipler "bi bok yaptım ben" zannedip gelip önümde bağırıyor. Sorgula bilader, doğru tarafı şeç demiyorum ama bi sorgula.
o'nun sevgilisi olması.
Atatürk'ün 15 yılda kurduğu şaheserin, sadece ceplerini düşünenlerce 14 yılda parçalanma aşamasına getirilmesidir.
Tutulmayan sözlerdir. Dayanamıyorum sözlük söz veriliyorsa tutulmalıdır. Abimin deyimi ile söz vermek göt vermeye benzemez.
Cehalet. Canımı en çok sıkan ilk şey bu. Sonra hoşgörüsü olmayan insanlar. 3. Olarak sabit fikirli insanlar.

Zoruma gidiyor. Toplumda Huzur , barış istiyorsun ama onlar ilk olarak seni beni gözden çıkaracaklar ya bu zoruma gidiyor.
En zoruma giden şey babamın annemden ayrılıp başkasıyla evlendikten sonra beni hiç arayıp sormamasıdır.

Arkadaşlarımın babalarıyla olan ilişkileri ben hep içten içe ağlatmıştır.
Sevdiğim insanın ablasının hiç hak etmediğim ağır bir ithamda bulunması.
20 yaşındaki askerin kemerle dövülmesi, sonu başlangıcından belli olan bir eylem yüzünden 100'lerce masumun vefat etmesi, şehit olması.

ülkemin küçük düşmesi. bakmayın siz amerika'nın, avrupa'nın, rusya'nın sempatik açıklamalarına. kahkahayla izliyorlar olumsuz gelişmeleri.
iktisat okumak ,emek hırsızlığı , arabamın olmaması , çok para kazanamamak .
28 senelik kardeşinin bir helallik bile almadan yurt dışına yerleşmesi.
Askerin adını devletin ve ileri gelen yobaz serefsizlerin lekelemesi.
hayat ve gerçekleri.
Lys başvurusunu kaçırmak.
Öyle çok ki boğuluyorum artık. ne anlatmaya ne saymaya gücüm yok...
Zenginler istediğini bir çırpıda hallederken fakirin istedikleri hayallerinde olması.
1-) siyasi ortamdaki boşluk. iyi veya kotu, Erdoğan haricinde bir lider yok. mhpnin lideri gitti akpye yamadi kendini, chpnin lideri %1 ile secim kaybetmis hicbir sey olmamis gibi davraniyor, binali yildirim da maalesef lider degil. yani mevcut siyasi ortamda inanilmaz bir kalibresizlik hakim, resmen rezil adamlar vezir oldu başımıza.

2-) halkın durumu, cidden zoruma gidiyor. umarsizlik mi ? satilmislik mi ? cehalet mi ? bilmiyorum artik hangisi ama cidden turkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk halkinin mevcut durumu zoruma gidiyor.

3-) suriyeliler, benim kendi vatandasimdan daha kiymetli olmalari zoruma gidiyor.

4-) eski sevgililer, her ne kadar hicbirine bir sevgi duymasam da tanrinin bana zerk ettigi en lanet duygu olan muazzam sahip olma duygum dolayisiyla onlarin bir baskasina gulmesi, onlari bir baskasinin opmesi benimle yasadiklarini ve fazlasini baska birileriyle yasamalari zoruma gidiyor.

5-) Galatasaray'ın ve Türk futbolunun durumu, cidden zoruma gidiyor amk bu dursun ozbek ve avanelerinin koca Galatasaray'ı yönetmesi, Beşiktaş'ı batıran Demirören'in ödül olarak Türk futbolunu yönetmesi. Fikret orman gibi akilci isler yapabilecek onlarca adam varken her kulupte neden bu is bilmezler basa geliyor, daha ziyade kim bunlari basa getiriyor cidden merak ediyorum.

6-) okulda kopyanin dibine vuran arkadaslarim benden once mezun oldular, bu da zoruma gidiyor.

7-) yurtdisina cikmamin imkansiz olduğu bir bölüm okuyorum, bu ulkenin batışına şahitlik etmek de bu batıştan kaçamamak da zoruma gidiyor.