bugün

Söz vermenın onemını argo bir sekilde bizlere anlatan, mahalle ağzı ifade..
göt vermeyi daha kolay kabul eden özlü söz.
bu bağlamda sözünden dönen göt vermiş olmaktadır mecazi anlamda. ee ağzından çıkanı bileceksin tabi.
sözü tutmak gerekir ama götü tutmaya gerek yoktur genelde. yani kötü anlaşılabilir diyelim...
götvereni uyarmak için çok uygun bir ifade.
bu yüzden göt ister.
gerçekten çok ilginç bir laf efenim. Sanki söz vermek daha fena. Şahsen göt vermek yerine yıllarca söz verebilirim.
sözünü tutmayan kişi için söylenen özlü sözdür, ifade biçimidir.
tecrübe konuşuyor herhalde. en azından bunca yıl sonra anlamıştır ne verip ne vermeyeceğini. o da birşey.
atalarımızın çıplak dolaşan bi kabile olduğu konusunda çok şüphe uyandırıyor. o kadar çıplaklar ki, birbirlerine rahatlıkla göt verebiliyorlar. ama söz veremiyorlar.
götverenlerin itimat etmeyeceği özdeyiştir.

söz vermenin önemini vurgular.
Çok sağlam bir sözdür, göt verir gibi veren elemana yapıştırıldığında tesiri akılalmaz boyutlarda olur. Kullanın kullandırtın.
Kaliteli bir söz cidden de öyle.

Sevdiğim herşeyin üstüne söz veriyorum senin kadar kimseyi sevmeyeceğim senden başkasını sevmeyeceğim ta ki senin mutluluğuna şahit olana kadar.
en saçma cümlelerden. bunu diyene anında deyin ki; ne bilem ben herkes senin gibi bu konuda tecrübeli değil ki, deyiverin.
hayır demek söyleyen göt vermenin ne olduğunu iyi biliyor. ben bilmiyorum şahsen.
asıl göt vermek söz vermeye benzemez demek daha doğru bir önerme olacaktır.

keza bunu söyleyen kişinin hem bolca göt verdiği hem de bol keseden söz verdiği ve ikisi arasında karşılaştırma yaparak hangisinin daha kötü olduğuna karar verdiği düşünülebilir.
çok komik bir sözdür. sözünü tutmayan arkadaş latife yollu söylenir. ciddi söyleyen ağır apaçidir. söz vermekle göt vermenin ne alakası var amk? alakasız terimleri bir arada kullanıyor gavatlar ciddi ciddi, bir de şekil söz söyledim zannediyorlar.
Bugün arkadaşa bir anda söylediğim sözdür. Uzun bir süre sözün anlamını ne anlatmaya çalıştığını sorguladık. Bize zaman kaybından başka bir getirisi olmadı. Hala ne anlama geliyor bilemiyoruz. Çelişkili bir söz.
Farkında olmadan büyük laf etmişsin uzun süre düşünmeye gerek yok günümüzü anlatıyor.
g*t vermeye söz verdiyse ne olacak diye düşündürmüştür.
Sonucuna katlanırsın anlamına gelen cümle.
Söz tutmak her babayiğidin harcı değildir.
normal ikisi de farklı şeyler zaten. ayrıca bi ne bi boka benziyor nede bi bok anlatıyor. günümüzün ergenlerinden çıkma salakca bir şey.
Çok sevilen sözdür. Evet.
söz verip tutmayanlara söylenecek güzel bir söz.
Götverenin tekine söylediğinde daha etkili olan söz.
güncel Önemli Başlıklar