bugün

kendini seven bir kızla sevgili olmasıdır.
kendisine miras kaldığını öğrendiği andır.
birinin seni kırdığını kabul edip özür dilediği hatta affetmeyince yalvardığı andır. *
içip kafayı bulduğu zamandır. işte o zaman her şey güzel ve değerlidir tabi en başta kendini çok değerli hisseder.
business klasta size portakal suyunuzun verildiği andır.
annemin kahvaltı hazır oğlum dediği andır.
birinin sevgisini itiraf ettiği andır.
herkesin oldugu bir ortamda kendisinin yoklugudur.
sanırım birinin gerçekten sizi sevdiğine ikna olduğunuz andır.
ogretmenin sordugu soruyu kimse bilemeyince sen el kaldirip bilince mi. gerci ben kolay hic bir soruya el kaldirmazdim. hocalar kizardi. zor soruya kimsenin bilemedigi sorulara kosardim. tarih edebiyat cografya da. sosyal bilimlerde.

insanin kendini degerli gorenlerin oldugunu bildigi andir.
sevdigi andir.
Karşındaki kimsenin seni düşündüğünü hissettirdiği andır.

Ben ilk ve son kez yarama ilaç süren biri sayesinde değerli hissetmiştim.
sevdiği kızın ona güvendiğini söylediği andır. yaşanmalıdır.
bir insanın annesine sarildigi; konuştuğu, içini döktüğü andır. Çünkü bu hayatta size en çok değeri anneleriniz verir.
Enteresan biryerdir...hem hiç oldugunu, hemde en degerli oldugunu hissettigin yer secdedir...
eşşek kadar olmama rağmen babamın uyuduğumu zannederek üstümü örttüğü ve sonra da öptüğü andır.
çok hoşuma gidiyor lan akşamları bilerek üstümü açıp erkenden uyuyor numarası yapıyorum sırf bu hissi yaşamak için.
Anne, anneanne ve dedenizin yanı.
"Bir sana gelebildim" denilen andir.
Anne olduğun an.
Hayatta kendimi en özel ve en doğru şeyi yapmış olarak hissettiğim andır.
doğum günümde süpriz yapılması. en azından bir gün de olsa herkesin yanımda olması.
doğum günümde sürpriz yapıldığında kendimi değerli hissetmiştim. ilk ve son hissedişimdi.
Doğru yolda olduğunu farkettiği andır. En doğru yolda Allah'ın kitabının ve Peygamberin sünnetinin yolunu tutmaktır.
görsel
kızım 3,5 yaşında. dün gece uyumak için yatağına giderken elimden tuttu. "babacım sen de gel" dedi. yanına uzandım. koluma sarılıp "babacım seni çok seviyorum" dedi.

benim bu dünyadaki tek vasfım ve yeterliliğim ve en önemli özelliğim; hatta yaratılış amacım sanırım baba olmak.
(bkz: o ne)