bugün

var mıdır yok mudur bilinmez ama dağa çıkmaya hevesli yiğitleri(!) vazgeçirecek şarkılar da mevcuttur:
(bkz: dağlar seni delik delik delerim) *
insanın içinde olmasıyla alakalı bir durumdur.mesela bir insanın ruhu orospuysa bedeninin ne kadar bakire olduğunun bir önemi yoktur.dağa çıkmak için bahane aramayın çıkın da bizi de dağdakileri indirmek için bahane arama kaygısından kurtarın...
(bkz: adelet ozgurluk icin daha cikmak)*
hakkini konusarak yazarak okuyarak iyi yerlere gelerek aramak varken yapilmasi mantiksizca olan eylem.
sezen aksu - haydi gel benimle ol.

bu parçayı ne zaman dinlesem dağlara bayırlara vurasım geliyor kendimi.
(bkz: Özgürlüğü dağda arayan mal)
dağlara çıkmak isteyen çıkar. ama unutmasınlar ki o dağlara geliriz bir gün.
(bkz: özgürlüğü ve adaleti dağda arayan keçi)
(bkz: ayı)
(bkz: barış manço)
dağlarda yaşayanların ayılardan farkının olmadığını düşünürsek barış abi resmen bu hayvanları teşvik etmiş.
Başım dağ saçlarım kardır
Deli rüzgarlarım vardır
Ovalar bana çok dardır
Benim meskenim dağlardır dağlar
Dağlardır dağlar, dağlardır dağlar...

Şehirler bana bir tuzak
insan sohbetleri yasak
Uzak olun benden uzak

Kalbime benzer taşları
Heybetli öter kuşları
Göğe yakındır başları

Yarimi ellere verin
Sevdamı yellere verin
Yelleri bana gönderin

Bir gün kadrim bilinirse
ismim ağza alınırsa
Yerim soran bulunursa

söyleyen: sezen aksu / söz: sebahattin ali / müzik: ali kocapete
(bkz: hesserelee)
(bkz: gün gelir)
(bkz: seninle biz)
'kız ben sana demedim mi? karşıki dağlar; cendermee cendermeee.'

(bkz: mahmut tuncer)
içinde namussuzluk aşkı bulunan orospu evlatlarını dağa çıkarmakta etkili olan şarkılardır.
Bahane arayanların şarkısıdır.
haluk levent-dağlar dağlar.
dağa çıkma heveslisi göt oğlanlarını cezbettiği varsayılan şarkılardır.Bu orospu çocukları dağa çıktıktan bir süre sonra temiz havanın etkisiyle sikilmiş beyinlerinin yeniden çalışmasının akabinde nasıl bir bok yediklerinin farkına vardırır.Dağdan inme yolları aramaya başlarlar.
Bir kısmı dağda önder isimli gavatların fahişesi olur.Bir kısmı mehmetçiğin kurşunlarıyla toprağa gübre olur.Bir kismi hastalık açlık ve pislikle boğuşur kazanan türk milleti olur.
şehire, medeniyete, insan ilişkilerine alışamayan, yakıp yıkmaktan başka işten anlamayan kültür ve tarih yoksunu (bu arada adamlarmüthiş bir yol bulmuş: kendi tarihini kenin uydur) eziklerin dağlara özlem duyması, bu şarkıları dinleyince aklına iyice yatması halini oluşturan şarkılardır. 'eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak' deyimi buraya uymasa da özne aynıdır.
barış manço-ayı*
aman...
çıkın da inmeyin bidaha..

ineni sikerim
dag basini duman almis gümüs dere durmaz akar. *
(bkz: hücum marşı) ama fazla etkisi altına girip çıkmamak lazım, sabırlı olmak lazım. bu ülkenin askeri var polisi var...
böyle dağa çıkmayı düşünenlen orospu çocuklarına karşı,

ilk olarak
(bkz: hücum marşı)

leşlerinin ardından,
(bkz: cenaze marşı)
(bkz: dağlar kızı reyhan)
direk "dosta düşmana karşı", ahmet kaya. hatta dağa çıkmadan önce şöyle bi küresel devrim yaptırır adama, davullar mavullar savaşa gider gibi.