bugün

en aciz duyguların insanının yaptığı eylemdir. kişi elinde olmayan şeyler için yargılanmamalıdır. ayaklarının çirkin olması, burnunun büyük olması, suratında ben olması ya da kel olması o kişiyle alay etme hakkı vermez kimseye. bir kişi sadece kendi seçimleri yüzünden yargılanabilir seçemeyeceği şeyler yüzünden değil.
Acizliktir, cahilliktir insanları tiplerine göre yargılamak, ayrımcılık, adi insanların yaptığı boş şeylerden başka bişey değildir.
ayrıca acizliktir.
tamamiyle cahilliktir ve genel olarak egolu insanlarda görülür..yazık onlara.
sosyal stil kavramından habersiz beyhude çaba.
yuzunuzdeki tek bir ben bile karakterinize dair ipucu verirken bu kadar itin gotune sokulmamasi gereken eylemdir. yargilanabilir. misal alni dar insanlarin zekasi parlak olmaz. misal kisa parmakli adamlar daha sosyaldir. misal kivirciklar kurnaz olur. vesaire vesaire...
ön yargıdan kaynaklanan yanlış bir harekettir ve asla tavsiye edilmez.
ön yargılı davranmaktır. ben ne güzeller gördüm içi çirkin, ne çirkinler gördüm içi güzel... iç güzelliği kimileri yabana atsa da en saf güzellik kalp güzelliğidir.
tipsiz söylemidir. bununla beraber ibneliktir biraz.
sizin elinizde olmadan bilinçaltınızın yaptığı eylemdir. zira herkesin genleri karşı cinse öncelikle dış görünüş ve fiziksel sağlamlık, sağlıklılık olarak yaklaşmaktadır .
(bkz: önyargı)
" Beni dışarıdan tipime göre yargılayanlara tek sözüm 'zaten size dışarıda kalmak yetiyor.' "
orospu çocukluğudur sadece.
insanın içinde olan bir özelliğidir irade ile alakası yoktur engellemenin tekyolu iç huzurdur (bkz: mevlana) (bkz: ne olursan ol yine gel)