bugün

Yardım edilen kişinin içten bir teşşekkürü nekadar sevindiriyor insanı böyle ya.
mutlu ettim, mutlu oldum sözlük...
mutlu olma sebebidir.
bazen kendini çok hafiflemiş hissettirse de kimi zaman -özellikle fedakarlık yapılmışsa- kendini içten içe mutsuz hissetmene neden olur. Fakat başkalarının mutluluğu senin mutsuzluğuna yol açsın istemezsin. bu nedenle mutluymuş gibi kendini kandırırsın. kısaca başkalarının mutluluğu senin kendini kandırmanla doğru orantılıdır diyebiliriz. yani ben derim. * *
(bkz: ona küçük sürprizler yap)
insanları değil de, sevdiğiniz insanları mutlu etmek gibisi yok cidden sözlük. şu an sevdiğim birine yardım ediyorum ve mutluyum. Sevap filan da malum. her yardım +9 points sevap değerinde bir de. 3-4 ay sonra cennetin en güzel köşkünü satın alacağım işte. öyle yani. dinimiz amin.
insanları mutlu etmek aslında kendinizi de mutlu etmenizi sağlamak oluyor. Yani hiç değilse bana göre öyle.
insanları mutlu etmek zordur o yüzden kimseyi mutlu etmiceksin canın ne istiyosa onu yapacaksın.
insanlar beni mutlu etmiyorsa. Ben niye insanları mutlu etmek için çabalıyayım ki?
Herkesin yapması gerekendir. Ayrıca kuryeler insanı mutlu ederler. Heyecanla beklenen kargocu abi zile bastığında onu kapıda görmek mutlu eder ve heyecanlandırır. O mutluluk alıcı ödemeli olursa azalır.
güzel bir şeydir.

hem kendini hemde başkasını mutlu etme sanatı.
Çok kolay olan bir şey. Mesela en basit örneği yurtdışı kargolarımı getiren ptt memuruna ptt sitesinden teşekkür mesajı yazarsınız gerçekten çok mutlu oluyor arayıp teşekkür ediyor şubeye gittiğimde güler yüz ile karşılıyor ikramlarda bulunuyor. insanlardan nefret etmek en kolayı sevmek ise en zorudur. Zoru başarmamız lazım.
uzun vade de ve gercekten mutlu olmanin yoludur.
faili meçhul kıyak yapmak.
Çok çok yararlı ve yapıldığı takdirde sizi de mutlu edecek bir uygulamadır.

Fakültedeki hocalarımdan bir tanesi o zor ve yoğun konuların arasında slaytlarına koyduğu çiçek resimlerini gösterip "bu çiçekler sizin için. Sizler de hepiniz birer çiçeksiniz benim gözümde " diyip gülümseyerek konusuna devam ediyor. Yahu kadın biz seni hak edecek ne yaptık? işte böylesine ufacık şeyler bile öyle bir mutlu ediyor ki, unutulmuyor, gece gece akla gelip neşelendiriyor.