bugün

(bkz: ben hala demeye utanıyorum)
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı kimseler)
insanlar şimdi türkiyede türküm demekten korkuyor.zira derseniz arabanızın arkasına yazarsın
ceza kesilebilir.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25023289/
ne var ki, doğrudur. avrupa'da türk demek, uyuşturucu kaçakçısı demekti bir dönem. akp, türkiye'nin imajını değiştirmiştir.
ülkemi çok sevdiğim halde benim dahi kimi zaman utandığım durumdur.türkiye'yi,iran,ırak,arabistan gibi bir ülke sanıyorlar malesef..
erasmus çılgınlığı sayesinde artık heryerde tanınıyoruz abi. deyin rahatla.
"halt etmiş" rte söylemi.

aşağıdaki enstantane 1989'da köln'de oynanan galatasaray as monaco maçındandır. tribünlerdeki 60.000 seyirci türk olduklarını gururla haykırmaktaydı...hem de avrupa'nın göbeğinde...
(bkz: 15 mart 1989 galatasaray monaco maçı)
http://2.bp.blogspot.com/...vY/fiYBAfMvoW0/s400/0.jpg
http://3.bp.blogspot.com/...20T4U/s400/asyen26nc1.jpg

avrupa'nın göbeğinde türk olduğunu gururla haykırmaktan, türk olmanın suç olduğu türkiye cumhuriyeti'ne...teyy gidin, neydik n'olduk...
utanmaz insanların her daim var olduğunu bilmeyen söylem. mesele utanmazlığın memleket politikası haline getirilmesidir.
(bkz: sen neymişsin be abi)
* (bkz: sakın şeriatçı yönetimden dolayı olmasın)
akp bu görüşü değiştirdi diyen arkadaş; avrupalılar artık bizim örgüt evlerinde yaşadığımızı zannediyor. yaşanmış olaydır.
neden dalga geçildiğini anlamadığım durumdur. akp'den önce avrupa kamuoyundaki türkiye imajı şuydu: işkenceci, kürt katliamcısı, geceyarısı ekspresini kendi halkına da "giydiren", geri kalmış, lanet, ama yine de batı kuyrukçusu bir ülke... akp'den sonra: acaip büyüyen, gelişen, ama bu sefer daha tehlikeli, eksen kaymasından rahatsızlık duyulan ülke...

iki dönemi de yaşadık, gördük işte. ama bu benim akp'ye oy vermem için yetersiz, o ayrı.
bilfiil 12 yıldır yurtdışına gidip gelen birisi olarak

(bkz: kıçımla güldüm)

ama cahiller inanıyor o ayrı.
yalan sözdür efendim.
kendini türk olarak bilen insan utanmaz.
PeKi şuan;

-türküm...
+hani şu iktidaRin işine gelmeyen herkesi dinlettigi ve kendi polis teşkilatı sayesinde düzmece belgeler düzenleyip içeri attırdığı ülke vatandaşı mı?
-utanıyorum.
çok miktarda çıkmış biri olarak rastlamadığım hededir. yanlıştır. aslı astarı yüzü yoktur.
ben asıl şimdi türküm demeye utanıyorum.
Tayyip'in Türkiye'de bile söyleyemediği "Türküm" lafını arsızca kullanmasıdır. Bununla beraber merak ediyorum Avrupa'nın Türkiye algısında Tayyip gibilerin rolü nedir? Yani çarşaflılar, cübbeliler ve bunları 21. yyda da devam ettirmeye çalışanlar, 4 kadınla evlenenler, kadınlarını köle edenler, 14 yaşında kızlarla evlenenler kimlerdir? umurumda olmasa da avrupalı Ben Türküm deyince aklına bütün bunları getirenler kimdir?

Şimdi Tayyip mi Türklüğün onurunu kurtarmıştır? Önce kendi ben Türküm diyebilsin. Türk demek çocuklara tecavüz eden, Karıları çarşafa sokan arap kırmaları değildir diye gerçekleri göstersin. Ama dur emine erdoğanla, 14 yaşında evlenilmiş Hayrunisa gülle, iranlı kılıklı bakanlarla bu zor be.
(bkz: bsgrte)
(bkz: qwerty)
evet şimdi göğsümüzü gere gere türküm diyoruz. hatta erdoğana oy verdiğini söyleyen erkeklere veriyor avrupalılar.
geçenlerde mesela hiç unutmam bardayım. alkol tavan yapmış zaten. bi ara gaza geldim "iş bin türkiş" dedim, anında üç kız atladı önüme "fuck me fuck me" nidalarıyla yeri göğü inletiyolar. heyyt ulan susun lan ruspular dedim. bi italyan arkadaş vardı covanni, ona dedim kanka sen al bu kızları oyala, bu cenabet karılarla muhattap etme beni. öyle işte sözlük gün geçmiyor ki yolda bir ecnebi sizi durdurup tebrik etmesin.