bugün

100.000 Tl lik full hayat sigortası (her türlü yaralanma kaza sakatlık ölüm vesaire) yıllık ücreti 740 tl
1 yıllık Araç Kasko bedeli 2.500 Tl
Araba mı bizden kıymetli
Bizi mi yiyolar ?
Messi fenere mi geldi ?
Isız acun kaldu mu
imdi ürek yirtulur !
görsel
Edit:ekşiden başlık çalmaktan vazgeçin.
insan hayatının bir değeri yok arkadaşlar. yani şu an size, bize göre yok. gülüp çıktığınız ortamdan 2 dk sonra ölebiliyorsun. diyorsun ki ulan bu çocuk çok iyi işler yapmıştı be büyük adamdı falan filan. bir tiyatro ekibi bile vardı diyorsun. ama bakıyorsun yok işte, o kahrolası görüntü artık yok kahrolası diyorum çünkü beni kahretti o çocuk son pozuyla. bu kadar abi işte. bu kadar. bir son bakış bir son gülüş işte. bu denli değersizliğin oluğu bu dünya da birbirimizi kırarak üzerek yaşamaya devam ediyoruz. hadi buyrun sahne sizin! oynayın oyunlarınızı, ben kendi oyunumu yazacağım!
Bizim ülkemiz de öyle bir şey yok.
Sayısı Yedi milyardan fazla olan hiçbir şeyin değeri yoktur, olamaz.
insana delirtecek kadar orantısız olan değerdir.

Bir kez daha sesleniyorum. "Adaletini sikeyim dünya, adaletini sikeyim".
bizim ülkemizde olmayan değerdir.
değerli olan hayat değildir. o hayatı değerli kılan anıları insanın kendine kattığı değerleridir, hiç bir insan bir katilin, tecavüzcünün yada kötü bir insanın hayatına değer vermez. başka bir pencereden bakacak olursak, bir kişiliğin kendine insan diyebilmesi için ne yapması gerekir değerli olan insan hayatına erişebilmek için nasıl bir yol çizmesi gerekir bu soruyu da sormadan geçemiyorum. üçüncü bir konu ise değer denilen kavramın göreceli olması kime neye göre değerli ya da değersiz olması bunu düşünmeden geçemiyorum her bireyin farklı bir açıdan bakıyor olması sonuçlara ulaşmayı oldukça güç hale getiriyor.