bugün

üçüncü bir dil öğrenmek isteyen bir insanın yaptığı kolay öğrenme araştırmasıdır.
buyuk ihtimalle ruscadir.
(bkz: almanca). gerek okunuşundaki kolaylık gerekse ingilizce yle aynı dil ailesine sahip olduğundan dolayı öğrenmedeki o kadar zorlanmamak bu dili bu hala getirmiştir. fakat almanca dilinin handikapı kaba oluşudur.

(bkz: herhavzundibiaynı) *
kolaylık konusunda kolay olduğu pek söylenemeyen ama popülerlik konusunda oldukça popüler bir dil için (bkz: almanca)
fransızca. eğer iyi bir ingilizceniz varsa gramer'i daha kolay bir şekilde halledebilirsiniz. kelime bilgisi olarak da ingilizceye hakimseniz ve kelime dağarcığınız genişse çoğu kelimeye aşina olarak fransızca öğrenmeye başlarsınız. ayrıca popülerlik olarak da 265 milyon kişi ile en fazla konusulan 5.dildir.
bende zamaninda bunu arastirmistim is guc icin lazim olur babinda. arastirmalarim sonucunda ispanyolcanin dunyada en cok konusulan ikinci dil oldugunu ogrendim ve ogrenmeye karar verdim. ama simdi anliyorum ki ispanyolca bi sike yaramiyor azizim. en cok konusulmasinin sebebi ise amerikada ki meksikalilar. ama is piyasasina baktigimizda ise engilizceden sonra ogrenilmesi gereken en onemli ikinci dilin ya rusca ya da arapca oldugunu goruyorum ama artik kurs falan filan gotum yemedigi icin dalamiyorum. demem o ki rusca ya da arapca her turlu....
espanol. ne sempatik bir dildir. küfürleri de çok kolay öğreniliyor. seviyorum ben ispanyolcayı, bir ispanyoldan ötürü.
kesinlikle fransızca değildir. * *