arap mitolojisine inanmak istemeyen kişilerin yaptığı iştir.
(bkz: sapla samanı birbirine karıştırmak)
(bkz: madem yuzme bilmiyordun nicin ciktin kavaga)
Yanlış bir karşılaştırmadır. Türkçe ezan istenme sebebide dininin her alanını türkçe olarak anlayarak yaşamak isteyen insanlar olabilir. Hangisi dogrudur bilmem ama arapçasına kulaklarımız feci derecede aşinadir.
yobaz'ın matematik, bağıntı bilmediğinin kanıtıdır. sonra biz de bu insanlar neden yobaz oldu diye yakınıyoruz. Adama matematiksel düşünmeyi öğretmezsen elmalarla armutları toparlar kendi çaplarında.
samimiyetsizliğin göstergesidir.
düşünmeden yargılayan, yargılarken düşünmeyen organizmaların şarkı ile ibadet çağrısını eşdeğer tutmasının göstergesidir. ingilizce şarkı dinlemek tamamen zevk ve tercih meselesidir. ezan, bilinçte uyanan ibadet etme duygusunu ateşleyen ve insanı ibadete yönelten yegane çağrıdır. ezanın dili yoktur. şarkının dili vardır. bana ezan ile şarkıyı kıyaslatanlar utansın demek istiyorum ama türkçe yazdığım için anlaşılamayabilirim.
Başlığı açanın Britney Spears dinleyip rükuya vardığını hayal ettiren sav. Yavrum, evladım, minnoşum sen manyak mısın yahu? diye sorası geliyor insanın. Birisi Allah (cc) için Namaz-ı Şerif'e çağrı, öbürü bildiğin şarkı, sana islamı öğreten ağabeylerin ezanın şarkı olmadığını söylemediler mi, garibim benim, diyerek sonlandırabilirim bu girdiyi mesela.
ingilizce anlıyorsam ama arapça anlamıyorsam demek ki...