bugün

(bkz: guler misin ağlar mısın)
şafak sezerin ünlü olduğu yarışma
şimdiki ses ,dans yarışmalarının temelini oluşturan ilk çağ modeli yarışma
sunucusu boran kaya isminde kirik bir arkadasti sanirim.* o rahmetli olunca program da bitmisti herhalde.
sunan arkadaş trafik kazasında ölmüştür. şimdi diğer tarafta yanmaktan kalan zamanda ; "yanarmısın sönermisin" isimli programı hazırlamaktadır.
hakan yılmaz-mutlu kutlu ikilisinin eküriliği ile türk televizyon sahnesine ilk adım atışıdır.mutlu kutlu yıldızını çok geçmeden söndürse de,hakan yılmaz ayrılsak da beraberiz dizisinde rol alarak en azından belli bir tanınırlığa kavuşmuş ve bu yarışmadan akılda kalan 2 isimden biri olmustur.diğeri için,

(bkz: şafak sezer)

bunun dışında ses dalında semih koç vardı,bülent ersoy şarkıları söyleyip kalbimize girerdi.öyle bir "eller kadir kıymet bilmiyor anne" derdi ki yüreklerimiz parçalanır bir etkisi olmayacağını bilsek de oturduğumuz yerden alkış patlatırdık..hızlı parladı hızlı söndü.

yine de türk televizyon tarihine adını kazımış bir yarışmadır.
bir araba kazasında rahmetli olan boran kaya'nın sunduğu, daha önceleri, öztürk serengil tarafından sunulmuş bir programa benzer olarak, ''alkış tepkisi'nin birinciyi belirlediği yarışma programı. sonradan da kötüleyenleri çıksa da, zamanında fenomen olmuş, atv'de en çok seyredilen programların arasına girmiş, ünlü olmak için türlü türlü yerlerden gelenlerin, kimi komik, kimi acıklı,kimi dramatik durumları, inip çıkan platformun üzerinde yurdum insanları tarafından özümlenmiş; bir güzel irdelenmiştir...
sunucusu olan boran kaya da sonradan; "evet kötü bir programdı" tarzı bişiler söylemiştir.
tolga futacı'nın katıldığı ilk yarışmadır.
(bkz: gerilim olur musun)
zamanında bol heyecan içeren ekranın nadir yarışmalarından biriydi.
Şimdiki abidik gubidik yarışma programlarına bakınca zamanında ne kadar da iyi programlar varmış deriz.
yayın hayatının bir dönemine şafak sezer diye bir şeyi sokup entropi yapmış, zamanında eğlenerek izlediğim bir yarışma/salaklaşma programı.
ha daha sonra izdivaç'a falan sardım. o da benim öküzlüğüm.
Rahmetli Boran Kaya'nın sunduğu program iner misin Çıkar mısın 1993 yılında yayınlanırdı ve o dönem en popüler yarışma programıydı.. şafak sezer o yıllarda çok konuşulan keto ve benzeri kişileri taklit etmişti. hakan yılmaz ise turut özal tiplemesin de çok başarılıydı..
herkese renkli günler
bir cem yılmaz repliği ile hatırlanır, inermisin sabaha mı bırakırsın?
(bkz: sen otur kalkar)
(bkz: siker misin sabaha mı bırakırsın)
(bkz: bunu bilen liseli değilidir)

bir zamanların güzel yarışması.
görsel
(bkz: aşağı inmek yukarı çıkmaktan daha kolaydır)