bugün

karşıyakalı kıymetli müzisyen.
hayran olduğum yıldızın ilk ismi.
piyasadaki en ucuz sigaralardan birisi.
albümü çıktı yeni, mutsuz diye. kendi basıyo kendi satıyo samimi adam vesselam.

http://www.youtube.com/watch?v=29sQnbXtQr4
yaptığı müzik iyidir, hoştur. severiz martıyı.
Kulaklığını takıp şarkılarının tek başına dinlenilmesi gereken rapçi. Çünkü adam boş konuşmuyor, adam bir şeyler anlatıyor ve bunun anlaşılması gerek. Yaptığı müzik insanların dinleyip göt sallaması için değil. inandığını söyler. Özgürlükçüdür sonuna kadar. Kısaca Martı Jonathan Livingston gibidir.
dünyanın en ilginç ve yaratıcı biyografisine sahip olan rapçi. hastasıyız.

"isteyerek, yönlendirilerek ya da belki de sadece yanlış bir tıklamayla sayfama geldin. Bu yine de tanışmamız için iyi bir fırsat olabilir fakat bilginin kolay ulaşılabilirliğinin onun değerini azalttığına olan inancımdan dolayı sana hakkımdaki detayları bir alışveriş listesini okuma kolaylığında vermeyeceğim. Çünkü biliyorum ki bir şeyler öğrenmek istiyorsan azıcık araştırmak zorunda kalmak seni yormayacaktır.

Çernobil faciasından 2 yıl 3 ay önce doğdum, Berlin Duvarı’nın yıkılışından 4 yıl sonra ilk kez rap dinledim, 2pac öldükten 2 yıl sonra yazmaya, New York’ taki ikiz Kule saldırılarından 3 yıl sonra kaydetmeye başladım. ilk albümüm 'Madde Bağımlısı’nı Maya takviminin biteceği tarihten 4 yıl önce, Nomad' la yaptığımız 'HipHop Aşkı' adlı ortak albümümüzü Filistin' deki ikinci intifada'nın bitişinden dört yıl sonra ve 3. solo albümüm olan 'Jonathan Livingston' ı Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında “Türk işgücü Anlaşması” imzalandıktan 49 yıl sonra yayınladım.4. solo albümüm 'Çocuk' Eazy-E öldükten 15 yıl sonra yayınlandı ve tam 2 yıl sonra yeni albümümü bitirebildim, bu kez tüm altyapılar Dj Artz' a ait, böyle 1 Dj & Mc işine imza attığımız için çok mutluyum, umarım sizde beğenirsiniz.
…"
http://www.youtube.com/watch?v=vP7Ls6k2miU

şöyle bir şarkı yapmıştır.
kırmızı, mavi ve beyaz paketleri olan, beş liraya satılan sigaradır.
marlboronun 9 lira olduğu piyasada 5 liraya satılan sigaradır. ilk yakışta yanmaz.
endüstri şarkısıyla beni benden almış rapper. ayrıca jonathan livingston albümünde ki jonathan şarkısı gerçekten iyidir.
dostum bu adam bi harika ha?
en son albümü "mutsuz" ile gönüllerde bir basamak daha atlamış rapper. albümün bazı şarkıları diğerlerinin yanında çok fazla sönük kalmış, biraz daha dikkat edilebilirdi. ama en sağlam parçaları; (bkz: ama şu var) (bkz: battıysa güneş)
Kadıköy shaft da ve taksim line da çıkan müzikal kalitesini ve solistinin yorum ve sesine hayran olduğum gruptur.
Tarzı, konuşmasıyla her şeyiyle kendi farkını ortaya koyan türk rapper.
karşıyakalı mükemmel 1 mc. şarkılarında kendinizi bulabileceğiniz 1 insan. mutsuz albümü ile tekrar gönüllerde taht kurmuştur. sokak köpeğini bekliyoruz.
kafasında yapmaya çalıştığı şeyler, tam olarak oturtabildiği şeyler olmasada bir gün olabilecek düzeyde yetenekli, bu nedenle sanırım biraz egosu yüksek ama açık yüreklilikli bir adam. Rap'i iyi denebilir ama anlattığı hip hop biraz zorlama oluyor. Bir yapmacıklık var egosunda gibi bir düşünceye sahip olduğum.

Yeni nesil bir yeraltı müzisyen.
bir tür render motoru.
mavinin en güzel tonudur.
mavi grubunun en guzel ara rengi.
mukemmel bir ara renk.

mavinin bir tonu.
(bkz: indigofera tinctoria)
Bir bitkidir. Yapraklarından indigo isimli mavi bir tentür elde edilir.

Kimyasalsız siyah kına elde etmek için normal kına (lawsonia inermis) ile karıştırılır. Biraz da toz kahve...

Ama indigo kınadan fazla olacak.

Güneşte mavimsi röfleler de verebilir. Ama çok çok koyu.
Nam-ı değer sokak köpeğidir.
Son zamanlarda server uraz (Pit10) ile arasındaki olayları gereksiz bulduğum rapper.
sokak köpeği albumunu az once dinleme fırsatı buldum gene muazzam bi is çıkarmış eleman.beatler sarkilarin tasidigi anlamlar falan enfes enfes.rap muzikten hoşlanmayan birinin bile hayran olabileceği tarzda bi nuans yakalamış bu sefer.ilk sarkilar intihar etme isteği uyandirirken sona doğru yasama sevinci buluyosunuz kendinizde.tam bir sokak kopegi gibi.
beyoğlu'nda bulunan çok kaliteli elektronik müzik yapımcılarını getiren mekan. 23.30 gibi kapı açan mekan genellikle 06.00'a kadar açık kalıyor. bu yıl şimdiye kadar adriatique, stimming, baikal gibi isimleri ağırladılar.

apaçileri kapısından almayan biraz pahalı ama kalitesi yüksek gece eğlencesi mekanı.
(bkz: denim).