bugün

düzenlemeyi düşündüğümüz satranç turnuvasıdır.

beyler bayanlar öncelikle merhaba. direk konuya gireyim, biz inci sözlük yazarları olarak sözlüklerarası bir satranç turnuvası düzenlemeyi düşünüyoruz. hem sözlükler arası bir kaynaşma hem de küçük bir eğlence olarak böyle bir turnuva düzenleyeceğiz.

turnuvayı 15'er kişilik takımlar halinde isviçre sistemi şeklinde, lichess üzerinde, süre kontrolü olarak da 5+0 olarak yapmayı düşünüyoruz.

sizden istediğimiz şu, turnuva ile ilgili önerilerinizi buraya yazmanızı ve de takımları şimdiden kurmaya başlamanızı istiyoruz. sizden gelecek önerilere açığız.

şimdilik iyi geceler.
7 entry sahibi turnuva düzenliyor.
ismailin mi feykisin Serkan salağının mı?
önerilere açık olduğumuz turnuva.

yazarın notu: bu entryle gelecek soruları editleyeceğim. sözlük formatını zorunlu olarak biraz çiğneyeceğim affola.

"7 entry sahibi turnuva düzenliyor.
ismailin mi feykisin Serkan salağının mı?" hayır, incideki satranç grubumuzun sözcüsü olarak geldim.

"Beni yazın @4 s***** sizi. " takım oluşturursanız sizinle de oynamak isteriz.

"inci sözlük ve satranç kavramları aynı cümle içinde çok saçma duruyor." önyargıyı yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur.

"katılımcıların platformu temsil edebilmesi için önce platformların kendi içinde bir eleme turnuvası yapması ve "şu kişiler bizi temsil edecektir" demesi lazımdır.
şahsi fikrim, her iki platform da önce kendi içinde katılmak isteyen yazarlarının arasında bir turnuva düzenleyip o turnuvada başarılı olan 15 kişiyi sözlük temsilcisi olarak belirledikten sonra iki sözlük arasındaki turnuva yapılsın.

yoksa hayatında satranç oynamamış adamlar platformu temsil edip çoban matıyla dayak yedikten sonra anlamı olmaz bu işin.
saygılar... "

öncelikle güzel fikriniz için teşekkür ederim. biz zaten adaylarımızı haftalık turnuvalarımıza katılan yazarlardan seçeceğiz. sizden isteğimiz sizlerin de kendi takımlarınızı dediğiniz gibi bir turnuva ya da aktif bir lichess hesabı olan yazarlardan seçmeniz.
Beni yazın @4 siksin sizi.
incidekiler ağır abazan oldukları için uludağdakilerin kazanabileceklerini düşündüğüm turnuva. bu arada ilkokulda sınıflar arası satrançta 4.lüğüm var.
katılımcıların platformu temsil edebilmesi için önce platformların kendi içinde bir eleme turnuvası yapması ve "şu kişiler bizi temsil edecektir" demesi lazımdır.
şahsi fikrim, her iki platform da önce kendi içinde katılmak isteyen yazarlarının arasında bir turnuva düzenleyip o turnuvada başarılı olan 15 kişiyi sözlük temsilcisi olarak belirledikten sonra iki sözlük arasındaki turnuva yapılsın.

yoksa hayatında satranç oynamamış adamlar platformu temsil edip çoban matıyla dayak yedikten sonra anlamı olmaz bu işin.
saygılar...
ben geyik olsun diye katılırım. elinize verir dönüp arkama bakmam bile.
Yaz beni.
katılımın görünüşe bakılırsa az olduğu turnuva.
uludağda yazdığım sürece uludağın kazanacağı turnuva. dublinde olmasam direkt katılıp entrymi kanıtlardım.
ben katılırım beni de yazın çünkü atın le çizdiğini biliyorum.