bugün

temourg internet bilişim sistemleri isimli bir firmaya satılmıştır. buradan yapılan ilk açıklama şu şekildedir.

***" internete yeni bir bakış ve özgürlük anlayışı getiren inci sözlük ( spot.com ) adresi şirketimiz özkaynakları kullanarak %35 hisse oranında satın alınmıştır. söz konusu bölümden geriye kalan ise sozlukspot yönetimi tarafından subdomain bedeli olarak elde tutulmaktadır. satın almış olduğumuz %35 lik oran sözlüğün yönetimi ve idari kadrosunun belirlenmesi için yeterli olup moderasyon tabir edilen yönetici kadroya da müdahale yetkisi vermektedir. ( söz konusu sarış bedeli serkan inci tarafından gizli tutulmak istendiğinden açıklanmayacaktır. )

şirketimiz yaklaşık 10 yıldır internet alanında çeşitli kurum , kuruluş ve gerçek şahıslara hizmet vermektedir. avrupa bilişim dairesi ( eupac ) tarafından sertifikalandırılmış olup ulaştırma bakanlığı tarafından denetlenmektedir.

inci sözlük moderasyonu ve yazarları ile ilgili 3 aşamalı bir program dahilinde aşağıdaki uygulamalar planlanmaktadır.

1 . moderasyon ( idari kadro ) içerisinde 4 kişiden az olmamak şartıyla temourg firması personeli görevlendirilecektir. ( moderatör sayısı 6 ile sınırlandırılıp temourg bilişim tarafından belirlenen moderatörlerin yetkilerine son verilecektir. )

2. hakkında hukuki süreç başlatılmış / başlatılacak tüm yazarlar ile sözlük ilişiği kesilecektir. istendiğinde kanuni mercilere ıp adresi ve diğer bilgiler teslim edilecektir.

3. mevcut server yenilenecektir.

4. bozbaykuşlar , inci portal , inci caps , inci radyo gibi yan himzetlerin sözlük ile bağı kesilerek lağv edilecek gerektiğinde temourg bilişim tarafından tekrar açılmak üzere kapatılacaktır.

5. sözlükte yazar olan / olacak her bireyden ikamet senedi ve vatandaşlık bilgileri istenecek söz konusu bilgileri vermeyen yazarların sözlük ile ilişkisi kesilecektir.

6. serkan inci tarafından düzenlenen / düzenlenecek tüm buluşma , zirve , parti , yürüyüş , mizah dergisi , chat toplantıları temourg bilişim tarafından izlenecek , gerektiğinde yetkili mahkeme tarafından yürütmeyi durdurma tedbirleri alınabilecektir.

tüm bu uygulamalar hayata geçirildiğinde inci sözlük ailesi olarak sanal alemin güçlü , ayakları yere tama basan , milli değerlere , örf ve ananelerimize saygılı bir topluluk olacağımızdan şüphemiz yok. bu yüzden siz inci sözlük yazarlarının desteğini bekliyor oluşturduğumuz bilgi platformuna önerilenizi bekliyoruz.

saygılar.
temourg bilişim internet alt yapı hizmetleri ltd şti yönetim kurulu adına
bekir doudakian

*** serkan incinin açıklaması ise şu şekilde olmuştur:

http://fizy.com/#s/1ahs2m

bildiğiniz üzere sözlük üzerinde çok kuvvetli ve belirgin yerlerden baskılar almaktaydık. bu baskılar öyle bir hal aldı ki, üzerime açılmış dava sayısı 10'un üzerine çıktı. amatör ve aktivist ruhla bunlara karşı koymaya çalışırken bir de ekonomik sebeplerden dolayı server sıkıntıları çektik. keza sizler de bu olaylardan dolay isyan edip şikayetlerinizi sürekli dilegetirdiniz. ama bizlerin adı hıdırdı elimizden gelen buydu.

lafı fazla uzatmak istemiyorum çünkü özet geç bizim en bilindik mottolarımızdan;

kaderimiz fizy gibi oldu ve hisselerimizin %35'ini tanınmış bir bilişim firmasına satmış bulunmaktayız. ben sizin de memnuniyetsizliklerinizi göz önüne alarak yönetimden çekilme kararı aldım. artık daha profesyonel ve işi bilen insanların yönettiği bir sözlük olarak eğlencenize devam edebilirsiniz.

sevgilerle...
inci

olay işte bundan ibaret arkadaşlar. internet platformlarında özgürlüğüyle bilinen inci sözlük bile paranın pençelerine yenik düşmüştür. başımız sağolsun...

ek 1; ayrıca ssg nin aldığıda gelen dedikodular arasında.

ek 2; ayrıca şunada bakın.

kahvehane işine giriyomuş bu capsi de zar zor aldım sabahtan amk.

serkana söylemeyin siker belamı kimsenin haberi yok daha bu işten

http://www.incicaps.com/hasaninci.jpg

ek 3;

sahibide açıklanmış

http://profile.ak.fbcdn.n...36_22549880688_4578_n.jpg
%35 bunu yaptırıyorsa geri kalanı neler yaptırır adama düşünemiyorum.

inci sözlüğün hisselerinin bir kısmının satılması olayı.

görsel

lan bu görseli ben eklemedim noldu hesabıma biri mi girmiş !?
Hâla bu işte bi bok var diyorum. Ama bu yazarlar rahat durmaz, inci olmadı başka bir yerde toplanırlar.
inci sözlük ile bağım her gün en beğenilen nickleri okudugum zamandır, pervasızca yazdıklari arkadaş arasında gibidir, popüler kultur içinde başka ellerde. ne olur bilemiyorum.
(bkz: sazan avi)
(bkz: inci sözlüğün çöküşü)
yüksek olasılıkla yeni yönetimde serkan inci de olacaktır ama inci olarak değil tabii ki kendini gizleyerek. zira sözlüğün reklam alamamasının sebebi, aşırı derecede küfür ve uygunsuz içerik bulunması. kimse ürününün küfür yiyeceği bir ortama reklam vermek istemez. e inci de böyle popüler bir yerin para getirememesinden şikayetçi olup, bir arayışa girmiş olabilir. e ben küfürü, sözde anarşizmi yasaklıyorum çünkü reklam alamıyorum diyemeyeceğine, sözlüğü tepesine yıkacaklarını bildiğine göre böyle bir formül düşünmüş, akacak paraların altında ağzını açmış bekliyor olabilir.
paranın satın alabileceği şeyler.
inci sözlüğün anarşistliğinin hava civa olduğunu gösteren gelişme.

baskı alıyormuş muş.. alacaksın tabii hırt. milletin anasına bacısına sabah akşam sayıyordun, alkışlayacaklar mıydı seni?

ayrıca şu maddeyle de saçmalığın dibine vurulmuştur.

yüksek ihtimal sazan.avi'dir. google böyle bir firma yok diyor.

--spoiler--
5. sözlükte yazar olan / olacak her bireyden ikamet senedi ve vatandaşlık bilgileri istenecek söz konusu bilgileri vermeyen yazarların sözlük ile ilişkisi kesilecektir.
--spoiler--
paranın her kapıyı açtığının göstergesidir.madem açıyorsun böle bi site devam ettir.
--spoiler--
--spoiler--

hiç güleceğim yoktu.
nesiniz lan siz?
alt tarafı bir sözlük.
sie...
(bkz: serkan is my girl)
serkan inci nin panpiş olduğunun göstergesidir.
bir proje boka sarmaya başlamışsa bir an önce kendini kurtaracaksın arkadaş. internette binlerce piç ona buna küfrederken tek kişi serkan inci bunların yaptıklarını temizlemeye çalışıyordu sonuçta bu adam 50 yaşında değil bizim gibi genç, okuyan, özgürce gezecek biri. lan bugün ne girdi götümüze, bu piçler bi bokluk yaptılar mı acaba diye düşünerek günler geçmez yeğen.. satmayacaktı da ne olacaktı?

ek olarak (bkz: kapitalizm siker)
açıklamaya bak ilkokul öğrencisi bile bu kadar saçma açıklama yapmaz büyük ihtimal aralarında bi bok çeviriyorlardır.
hemen yeni bir sözlük açıp boynu bükük kalan özgür savaşçıları çekme zamanıdır.
(bkz: seksi sözlük)
vallahi aklımdan geçmiyor değildi ne zamandır. insan paraya para demez be.
(bkz: sazan avi)
inci sözlüğün artık etkisini kaybedeceği gerçeğine sebeptir.

ikinci nesil hesabımın %31'i satışta onunla da ilgilenirlerse sevinirim.
başvuru şartları;
1) evlilik cüzdanının ilk 3 sayfasının fotokopisi,
2) pasaport fotokopisi yahut helikopter ehliyeti de olur zira fakire satmam,
sözlüğün satışı doğrudur fakat bu başlıktaki açıklama inci jargonuyla sazan. avi dir. okumayı sevmeyen bir millet olduğumuz malumda insan o bahsi geçen temourg firmasının var olmadığını googleye bakarak ve entryi okuyarak anlayabilir. sözlüğün %35 lik bölümünün kime satıldığı belli değildir. sözlükspot anlaşmaları, içeriği okunduğunda ise hisse olayının olmayışı akıllara kuşku getirmiştir. bu işin sonu ya inci sözlük'ün bitişi yada serkan inci'nin büyük çaptaki sazan .avi si olacaktır.
allah belanı versin serkan durumudur.
https://www.facebook.com/...24756634208223&ref=mf
Bugüne kadar devam eden inci sözlük anlayışına, rahatlığına, özgürlüğüne tamamen ters, inci sözlüğü inci sözlük olmaktan çıkaracak, rengini kaybettirecek satıştır.
ikamet ve kimlik numarası istenmesi de şaka gibi olay. Anamın kızlık soyadının 1. ve 3. Harflerini istemedikleri için kendilerini kınıyorum ayrıca.
insanların fikir özgürlüğünün alalen nasıl satılacağinin kuşkusuz en başarılı örneklerindendir.
verilen açıklama metnindeki kelime ve harf hataları gerçek dışı bir bilgi olduğunu gösteriyor.
(bkz: sazan avi). ne paylaşılmayan ibretlik capsler, ne de sikertme adı altında yapılan ziyaretler. serkan işte bu sefer inci öptü.
18 yaşın altındaki inci sözlük yazarları (liseli, ilkokullu, halk ozanı çoban...) için de veli izin belgesi düşünülüyormuş.
serkan inci de eğer soyadı gerçekten inciyse kazandığı paralarla eski mesleği olan bakkalık (bkz: bakkal tarzı soyadla sözlük açmak) mesleğini almanyada sürdürüp süpermarket zinciri açacakmış.

son duyumlara göre zall para vermeleri karşılığı bozbaykuşları uludağa alabileceğini söylemiş ve abidik gubidik reklamlarla doldurmasına izin verileceğine dair bir sözleşme imzalayarak inci portal , inci caps , inci radyo nun yayın haklarını satın almış diyolla.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar