bugün

(bkz: gençler alkol aldık mı)
gereksiz slogandır. partide zaten sol yoktu şimdi baykal da kalmadı. bu yüzden artık inadın da kimseye faydası yoktur.
anlyamadığım başlık.
sol mu? yoksa baykal mı?
(bkz: inadına sol bir yere kadar baykal)
(bkz: git istemiyorum seni)
baykal'ı allah sanan sol görüşlü olup da zihinleri çalışmayan azınlık grubun sarfettiği saçma söz öbeği.

(bkz: karısına ihanet eden ülkesine de ihanet eder)
bunu söyleyene öncesinde: "sol mu? baykal mı?" yı yinelemek gerekir. zira aynı şey değillerdir.
inadına fenerbahçe demekten farksızdır, damarlara işlemiş bi nevi kronik hastalık da denebilir.
(bkz: inadına baykal inadına sex)
72 yaşında bile
inadına sol
inadına nesrin baytok.
ne diyorum lan ben?
inadına texas ölümüne bursa sloganını hatırlatan slogan.
(bkz: eşşek inatçı olur)
inadına sol demek yeterlidir. neticede %47 de baykal'ın politikasının etkisi tayyipden daha çoktur.
(bkz: inadına bok yoluna niyazi)
harbiden komik slogandır.

deniz baykal ve sol... ne alaka lan?
inadına oksimoron diye bitirilmesi büyük bir mantık hatasını bir nebze de olsa giderebilir.
böyle düşünenin topu inşaata kaçmıştır.
(bkz: battı balık yan gider)
(bkz: bir deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış)
(bkz: zararın neresinden dönersen kârdır)
baykal kısmı ile inadına iktidara gelememenin bir sloganıdır.
mevcut siyasetin kalitesi hakkında ip ucu veren küçük bir örnek.
"sol mu? ne solu? sol ne arar la chp'de... ben 55 yaşındayım öyle bişey görmedim"
partililer SOL-uk alması için baykala biraz süre vermeliler. malum yaş 72.ancak kendine gelir.
sol'dan anlaşılan yatağın sol tarafıysa diyecek söz olmayan haklı söz.
inatçılığın solculuk sanılmasından mütevellit rahatsızlık ifâdesi olsa gerektir.

parti içi muhalefet yok edilmiş, akp'den çok daha antidemokratik bir parti yapısı olmasına rağmen akp'yi demokratik olmamakla eleştirebilecek tıynette insanlar partiyi işgal etmiş, devlet güdümünde olan bir "sol"un ne kadar solda olabileceği, bireyi ve toplumu aynı anda ne kadar sorunsallaştırabileceği de müphemken, anlamı "baykal'in adina inadin asol" olarak tepetaklak edilmesi gereken slogandır.

(bkz: baykal in adina inadin asol)
bu slogan oy sandığına şu şekilde yansımıştır ve yansımaya da devam edecektir;

http://www.itusozluk.com/...er.php/nah+i%FEareti/5847
"inadına oy vermiycem, inadına altıok un altına evet i basmıycam"

şeklinde cevaplıyorum...