bugün

ikiside tatil malum bu aralar
imamları bilemem ama öğretmenlerin hiçbir umrumda değil

Tatil mi oldu atla arabaya git köye yada güneye bir yere.

Evden uzakran eğitim vs diyorlar ama oda boş bence
ulan yeni nesil zubbeler bırakın evde kalem kitap defter ders çalışmayı adamlar 7/24 okuldan nasıl kaçarız AVM ye gideriz kızla kafeye gideriz iki sinemaya gideriz diye plan yapıyor

Kaldiki evde derse girip ders çalışacak

Adamı okulda iki saat tutamıyorsun evde nasıl tutacaksın.

Yani havadan para alan iki meslek oldular kısaca..
ikisininde maaşının bir kısmı alınıp bu durumda işten çıkartılan vatandaşlara verilmesi lazım.
100 Papaz 1 doktor etmez en nihayetinde tabi ama.

Hristiyan ülkelerinde papazlara
devlet maaş vermez. Papazlar kiliseye yapılan bağışlardan geçim sağlarlar. Adamlar vergiyi hizmete harcıyorlar. Sizin gibi imamların cebine değil.

Camilere giriş paralı olsun. Biriniz bile caminin kapısından girmez.
milletten uzak, ülkesini okumaktan aciz, bu toprakların kimliğine yabancı insanları ortaya döken başlık.

herhangi bir anadolu köyünde, yada ankaranin merkezi bir camisinde ezan okunmasa bi süre, o bölgenin halkı hayırdır bilader? diye ayağa kalkar.

benim bildiğim muhtarı gönderirler. muhtar ilgili birimlerden köyümüzün hocası yok diye, devamli hoca ister. ben bu topraklarin insanıyım. sahil şeridinde alkolün su gibi tüketildiği köyleri ve memleketim olmasi hasebiyle iç anadolu bölgesi köylerini tahlil etme fırsatı buluyorum.

sizin zannettiginizden çok farklı durumlar meydana çıkar. köy hoca olmayınca öksüz kalır. merkezi sistem ezan, hocanın yerini tutmaz.

ama size bu cografyayi anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor. anlamak istemeyen anlamaz.
Merak etmeyin gençler, bu yaz hepimiz okuldayız, haftasonları da dahil. içiniz rahat olsun.
imamlar sabahın köründe kalkar. Ölünüz varsa sela okur, mezarlığa kadar gelir dua eder, Akşam mevlid okur. Her an her saat çalışır.

Öğretmenleri konuşmaya gerek yok.
Şu salgının yarattığı kaosun bitmesini en çok istememin nedenlerinden biri de bu;
Süreçte yaşanan kavram karmaşaları ve linç edilen meslek grupları.
Öğretmenlerle başlayan bu furya,
Yapmaları gereken işi yapan değil, aslında işini tehlike altında yapan sağlıkçılarla ve onların alkışlanmasının eleştirilmesiyle devam etti ve finalde imamlara sirayet etti.
Sistemin her meslek grubuna sunduğu imkanlar ve bu insanların çalışma biçimleri farklı olmakla beraber, nihayetinde hepsine ihtiyacımız var;
dolayısıyla tatil, maaş,imkan gibi kavramlar üzerinden eleştirmek yersiz.
Dün sosyal medyada bir kampanya gördüm ve çok hoşuma gitti;
"hepimizin öğretmeniyiz" başlığı altında toplanan farklı farklı branşlardan öğretmenler, bu süreçte okula gidemeyen tüm öğrencilere her konuda çekinmeden istedikleri konuyu danışma çağrısında bulunuyorlardı.
Sağlıkçılara gelirsek;
Ben şu süreçte gösterdikleri özveriden dolayı sadece akşam dokuzda değil inanın her saat başı alkışlamaya da varım ki her zaman dediğim gibi daha zorlu günler henüz gelmedi,tehlike büyüyor zira.
imamların da işi zor bu ara;
Laf anlamayan insanlar,cemaatle namaz kıldırsın diye bu insanları tehdit edip üzerlerine yürüyorlar zira.
Nihayetinde sahip olduğumuz boş zamanı bugün kimi eleştirsem diye kafa yorarak geçirmek yerine, daha yapıcı şeylerle iştigal etmek, nasıl daha sorumlu davranabilirim, nasıl kendimi koruyarak ve kimseyi hasta etmeyerek toplumu da koruyabilirim diye düşünmek herkes için en mantıklı olanı gibi geliyor.