bugün

(bkz: zekat)
(bkz: çemişkezek il olsun)
(bkz: paris hilton mahalledeki caminin imamı olsun)
sistemin çarpık olduğunun alanen bir kanıtıdır . bugün eğer imam hatip lisesinden çıkan birisi öss 'de puanı atıyorum fizik mühendisliğini tutuyorsa bu düz liselerde ne okutuluyor kardeşim sorusunu beraberinde getirir ! sistemimizin dershane odaklı yürüdüğünün ve buraya para veren ve birazcık saksıyı kullanan birisinin bu sınavı kazanacağına ait donedir !
bunun yanında başlığın bilgi içermesinden çok kampanya gibi sunulması dolayısıyla yorumun sınırı saf belirlemenin hudutlarıyla eşkallendiğinden bende nacizane safımı belirlemek istiyorum .
insanların imam hatip liselerine giriş amacının ne olduğunu sorusu bu yaşanan paradoksun anahtarıdır kanımca .
Belli bir kadoyu devletin tüm kurumlarına köklü bir şekilde yerleştirmeyi amaçlayan zihniyettir.Hayat seçimlerden ibarettir.imam olmak istiyorsanız imam olursunuz,çok açık.
halihazırda öğrenimini gördüğü meslek dalında yüksek tahsil yapmak isteyen her meslek yahut imam hatip liselinin hakkıdır.
imam olmaya girmediysen ne işin var cevabı ile ret edilmesi gereken ..istek
bir imam hatipli düşüncesidir.

(bkz: terakkililere ek puan verilsin)
akp geldi geleli bu tartışmalar arttı. daha da ne düşünceleri varki ileride yapmak için kim bilir.türban,imam hatip v.s sorunları gündeme getirip yapabildikleri kadar bir şeyleri bşarmak istiyorlar,bu gidişle de yapacaklar gibi...artık biraz akıllanmamız lazım bu millet genel anlam da biliyoruz cok cahil ama artık uyandırılmalı,herşey cok geç olmadan!!!
sırf imam hatiplerin değil tüm meslek liselerin ortak sorunu olan öss ile istedikleri bölümleri kazanmalarının hemen hemen imkansızlaştıran büyük eğitim ve sınav problemi..
(bkz: imam hatiplilere oss de ak p uan verilsin)
ek puandan ziyade normal puanlarının verilmesi halinde bile bir çok dengenin değişeceği ortada olduğu için asla gerçekleşmeyecek durum