bugün

Türkiye'de artık her ile bir üniversiteyi geçtik, her ilçede bir myo var hatta fakülte kurulan ilçeler var. Tercih yapacak olanlar gerçekten çok iyi araştırın. Kalkıp da ilçelerde fakülte okumak gibi bir hata yapmayın. Şimdi biri kalkar e Marmara üniversitesi de Kadıköy'de, iTÜ, yıldız da Beşiktaş'ta gibi bir açıklama yapmaz umarım.
O hatayı yaptım. ilçede ki m.y.o da okuyorum. Merkeze kaydımı aldırma hayalleri peşindeyim. Ben yaptım siz yapmayın. Bir önerme.
Ulan kusadasi gibi yerde okudum bitirdim aydin merkez de okusam o sikik kentte birak bitirmeyi baslayamazdim.
Genelde öğrencilerin sövdüğü durumdur.

Samsun hukuk fakültesi: çarşamba
Gaziantep eğitim fakültesi iki parça: merkez kampüs - nizip kampüsü
Gaziantep iibf: islahiye
Manisa eğitim fakültesi: demirci
Adana işletme fakültesi: kozan
Adana veterinerlik fakültesi: ceyhan

Çarşamba, nizip, kozan ve ceyhan yine iyi ancak islahiye ve demirci'ye öğrenci göndermek ayıptır.

Fakülte kurulacaksa büyük, il gibi ilçelere kurulmalı. Dağın başındaki demirci, islahiye gibi kasabalara fakülte kurmak ayıptır.
küçük ilçeler gelişsin diye bu mantık. istanbul da sarıyer in bahçeköy mahallesinde iü orman fakültesi mevcut. orada internet kafe sahibi bir abimiz hep derdi , ulan üniversite olup da gelişemeyen tek yer bahçeköy amk diye. ah eskiler.
üniversitenin sayısı değil işlevi önemli.

yüzlerce üniversiteden 1 tane gerçek icat çıktı mı. icat önemsiz herkes bişe bulmak zorunda değil de bilim dünyasına katkı çıktı mı ona bakmak lazım.
nazilli iibf.