bugün

görsel

güzel konuşmuş: “Şöyle düşünüyorum: Dünyada en çirkin kokan şey, saklanan düşüncedir. Para bile saklandığı zaman kokar, ama saklanan düşünce kadar pis kokamaz. Mezara götürülen düşüncenin de kimseye faydası yoktur. Bu seçimlerde Türkiye Komünist Partisi’nden milletvekilliğine adaylığımı koydum. Size bir tek söz verebilirim: Sarayın dalkavuğu değil, halkın soytarısı olacağım. Söz!”
Halk: tmm
bilo'ya bak sen yerini bulmuş.
Fikirlerini eleştirmiyorum, şahsi kararıdır ama ben bu sosyal içerikli, “dolu” ilyas salman’ı sevemedim bir türlü.. kibar feyzo’da evli ve hamile müjde ar için “artık sıfır olmadığından” teklif ettiği 10.000 lira başlığı 9.000’e düşüren fantastik k.vat bilo’yu özlüyorum. Bak o, unutulmaz bir adamdı..

Daha doğrusu rahatsız olduğum şey şu; son 10 senedir sanatçılarda bir moda çıktı.. hepsi başımıza aydın, toplumu yönlendirme misyonu olan muhalifler kesildi. Yani kimsenin senden böyle bir beklentisi yok ki. üstelik kendini toplumun üstünde görüyorsun ama kimsenin senden alacağı bir şey de yok, sen oyununu oyna, geç.. bir de, küfürler, kıyametler.. sanki millet işi gücü koymuş, bunların ağzından dökülecek mücevherleri topluyor. Hadi bunu 60-80 yaşında biri yapınca altında demans veya hayat tecrübesi arıyorsun da; 10 sene önceki malum olaylarda gördük; salak iki filmde, bir dizide oynayan adam kalkmış politik ahkam kesiyor. Sen saçını jölele gez, sana ne toplumsal uzlaşıdan. Buna haiz bir eğitimin, kariyer tecrüben mi var? Yok.. ben bilmem kaç senedir oyuncuyum. Oyuncusun da, atıyorum 20 senedir adın neden duyulmuyor?
adamın dünya görüşü belli bence tam yerini bulmuş. ama seçilir mi? zannetmiyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar