bugün

ilk erkek,ilk insan anlamlarına gelen bir erkek ismi.
ankara'da bir mahalle..
japoncasi ichiroudur
(bkz: ilker parasız)
çoğu yapılı bir vücuda sahiptir bu ada sahip insanların... küçükken ince yapılı olsalar da harbiden geli$irler, iri yarı olurlar.
ilker yasin nedeniyle sevmediğim isim.
bilindigi uzere bir adet erkek ismidir. maalesef ki, "first soldier" gibi espri ! lere maruz kalsa da, ben de ayni ismi tasidigim icin, bol bol first soldier adli abuk cümle obegi, bendenize de sunulmakta, temcit pilavi gorevi gormektedir.
iLKER Türkiye'de en çok kullanılan 98. isim (... 96. mesut, 97. selim, 98. ilker, 99. suat, 100. adem, ...). Ülkemizde yaklaşık her 526 kişiden birinin adı iLKER ve ismin yaygınlık oranı binde 1.9.

iLKER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:52 itibariyle yaklaşık 136,655 kişinin isminin iLKER olduğu ve iLKER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2258 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

iLKER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda iLKER yaşadığını tahmin ediyoruz.

iLKER Türkiye'nin en yaygın 98. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 98. ad ise Lewis ismi. iLKER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 96. Vincent 97. Kumar 98. Lewis 99. Bernard 100. Carol isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
"nerdesin" isimli güzel bi şarkıya sahip şarkıcıydı kendisi. fakat tutmadı. hey gidi. güzel şarkıydı.
(bkz: adem)
(bkz: adam)

ilk erkek insan anlamına gelir.
güzel isimdir.
ilk-er olarak ayrırsak, düz mantık ilk asker diye de espirisi yapılabilir.
Güzel isim arkadaşımın ismi.
ilker is man.
ismin hatırlattığı insan çok matah bir kalbe sahip değildi. kendisi hafiften kendini beğenmiş, az sevilmiş, hissettiğini yansıtmaya korkan birisiydi.

ya da sadece beni sevmedi.

gerçi dikkat ettim çoğu 'ilkerler' ruhsuz oluyor. şans meselesi herhalde.