bugün

Suresi 1 saat ile 5 saat arasinda degisebilen eylemdir. Hele gozunuzun icinde bir sey olmasindan korkuyorsaniz... sabah okula gidecekseniz normalden birkac saat once kalkmaniz gerekebilir.
Sıkıntılı durumdur minimum süresi 1 saattir, tabii sonra 1 saniyeye düşüyor alışınca. etraftakiler de şaşıyor "aa onu nasıl takıyorsun", "gözlerin acımıyor mu yani" vs.
acaba çıkarabilirmiyim amk diye düşündürendir.
Takmasıda çıkarmasıda başta çok zor olan eylemdir.
Takarken lense doğru değil de aynaya doğru dümdüz bakmalı. Sağ göze takılcak olan lens sağ gösterge parmağının ucuna koyulur, orta parmakla gözün alt kirpikleriyle birlikte et aşağı doğru çekilir, diğer elle üst kirpiklerle birlikte göz kapağı yukari dogru çekilir, aynaya bakarken, lensli parmak göze yaklaşır, göz de bir ıslaklık hissi olucağının bilincinde olursa takmaya çalışan kişi gözlerini kırma ihtimali daha düşüyor ve bu şekilde caanım lens yere yapışmıyor. Kolay gelsin.
Zor olan eylemdir.cunku lens takmak ciddi cesaret istiyor daha sonra alisyorsun tabikide ama o arada gecen zaman insani tuhaf yapiyor kolay gele gencler.
gözünüze cisim değdiğinde kapatma refleksinizi yeninceye kadar çile çektirir. ilk seferinde uğraşırsınız uğraşırsınız gözünüz kan çanağı olur sonunda taktığınızı düşünürsünüz ama o lanet lens kabının üzerine yapışmıştır.
ölü balık gibi bakanlar arasına katılmak.
Çeşitli tavsiyelerde bulunacağım eylem.

1) Lensin düz olduğundan emin olun. (Bausch+lomb lenslerin içinde B yazıyor. B harfinin simetriğini görüyorsanız ters demektir, düzeltin. Bazı lenslerde de 2 yazıyor, ona göre işte.)

2) Elinizi yıkadıysanız çeşmeyi kapatın. Lens bir düşerse varya suya karışır gider bulamazsınız bir daha kalırsınız öyle habeş maymunu gibi.

3) Lensi orta parmağınıza alın. Diğer elinizle * Göz torbanızı aşağı çekin. Lensi gözünüze iyice yaklaştırıp yukarı bakın. yukarı bakmaya devam ederek lensi takın. Sonra elinizi gözünüzden çekip bu sefer de lensin olduğu yere (aşağı doğru) gözünüzü kaydırın. En kolayı bu şekilde bence. Lens zaten direkt oturacaktır.

4) Lens solüsyonlarınızı 3 günde 1 mutlaka değiştirin.
Hastaneden çıkınca "oha! tabelalar... ne kadar parlak! ohaaaaa ne kadar net ya! Oha arabaya bak!" tepkisi verdirten olay. *
daha önce adam akıllı gözüne dokunmamış kişiler için zordur. lensi gözüne oturtmak ve lensi kaydırıp çıkarmak biraz zahmetlidir.
Üniversite birinci sınıfta yapmıştım.daha doğrusu ben yapamadığım için oda arkadaşlarım yapmıştı.
Sonuç: göz reflekslerim hızlı olduğu için onlar da zorladığı için korneam çizilmişti.ilaçlarla 2 haftada iyileşti tabi benim için de lens macerası bitti.lensler benim için arada solüsyonu yenilenecek birer sanal bebek haline geldi.
Çok sağlıklı değil ama illa kullanacaksaniz muhakkak kendiniz takın, öğrenin.başkasına bırakmayın.neticede göz sizin.
Uzun sürecek olan eylemdir. Ben bayağı uğraşmıştım bundan üç yıl önce ilk takışım da... Şimdi yürürken bile takabiliyorum aynaya gerek kalmadan.
Göz kırpmalarımdan dolayı zor olsa da yaptığımdır.
Evet tebrik alayım*.
Zorlu takma evresinden sonra tam başardım diye sevinecekken birden gözde aşırı bir yanma başlar. Gözünü açamazsınız bile o derece. Takarken verdiğiniz çabaları bide çıkarmaya çalışırken verirsiniz artı olarak büyük bir yanma hissiyle. ilk seferde bende öyle olmuştu.
ilk taktığım lens 44 mm zenit helios lensti. 44 mm yi gözüme takmadım heralde, makineye.