1. 1.
  Suresi 1 saat ile 5 saat arasinda degisebilen eylemdir. Hele gozunuzun icinde bir sey olmasindan korkuyorsaniz... sabah okula gidecekseniz normalden birkac saat once kalkmaniz gerekebilir.
  3 ... clementine doe
 2. 2.
  Sıkıntılı durumdur minimum süresi 1 saattir, tabii sonra 1 saniyeye düşüyor alışınca. etraftakiler de şaşıyor "aa onu nasıl takıyorsun", "gözlerin acımıyor mu yani" vs.
  1 ... thegodsmustbecrazy
 3. 3.
  acaba çıkarabilirmiyim amk diye düşündürendir.
  1 ... ironik hayatin sosyal adami
 4. 4.
  Takmasıda çıkarmasıda başta çok zor olan eylemdir.
  Takarken lense doğru değil de aynaya doğru dümdüz bakmalı. Sağ göze takılcak olan lens sağ gösterge parmağının ucuna koyulur, orta parmakla gözün alt kirpikleriyle birlikte et aşağı doğru çekilir, diğer elle üst kirpiklerle birlikte göz kapağı yukari dogru çekilir, aynaya bakarken, lensli parmak göze yaklaşır, göz de bir ıslaklık hissi olucağının bilincinde olursa takmaya çalışan kişi gözlerini kırma ihtimali daha düşüyor ve bu şekilde caanım lens yere yapışmıyor. Kolay gelsin.
  ... felone
 5. 5.
  Zor olan eylemdir.cunku lens takmak ciddi cesaret istiyor daha sonra alisyorsun tabikide ama o arada gecen zaman insani tuhaf yapiyor kolay gele gencler.
  ... bananebe
 6. 6.
  gözünüze cisim değdiğinde kapatma refleksinizi yeninceye kadar çile çektirir. ilk seferinde uğraşırsınız uğraşırsınız gözünüz kan çanağı olur sonunda taktığınızı düşünürsünüz ama o lanet lens kabının üzerine yapışmıştır.
  ... memocan2468
 7. 7.
  ölü balık gibi bakanlar arasına katılmak.
  ... dengesizkadin
 8. 8.
  Çeşitli tavsiyelerde bulunacağım eylem.

  1) Lensin düz olduğundan emin olun. (Bausch+lomb lenslerin içinde B yazıyor. B harfinin simetriğini görüyorsanız ters demektir, düzeltin. Bazı lenslerde de 2 yazıyor, ona göre işte.)

  2) Elinizi yıkadıysanız çeşmeyi kapatın. Lens bir düşerse varya suya karışır gider bulamazsınız bir daha kalırsınız öyle habeş maymunu gibi.

  3) Lensi orta parmağınıza alın. Diğer elinizle * Göz torbanızı aşağı çekin. Lensi gözünüze iyice yaklaştırıp yukarı bakın. yukarı bakmaya devam ederek lensi takın. Sonra elinizi gözünüzden çekip bu sefer de lensin olduğu yere (aşağı doğru) gözünüzü kaydırın. En kolayı bu şekilde bence. Lens zaten direkt oturacaktır.

  4) Lens solüsyonlarınızı 3 günde 1 mutlaka değiştirin.
  3 ... sarah kerrigan
 9. 9.
  Hastaneden çıkınca "oha! tabelalar... ne kadar parlak! ohaaaaa ne kadar net ya! Oha arabaya bak!" tepkisi verdirten olay. *
  8 -2 ... sarah kerrigan
 10. 10.
  daha önce adam akıllı gözüne dokunmamış kişiler için zordur. lensi gözüne oturtmak ve lensi kaydırıp çıkarmak biraz zahmetlidir.
  1 ... 04 89