bugün

başka insanlardan daha farklı, okunması yazılması daha zor olan bir isme sahip olmaktır. iyi ya da kötü yanları olabilir.

çoğunlukla insanlar isminizin anlamını sorar, kim koydu bu ismi yavrum? gibi sorularla karşılaşırsınız.

yoklama alınırken her hafta dersinize giren öğretmen sıra size geldiğinde yine gözlerini
kısar ve insanlar isminize alışamaz ilk başta.

sonralara doğru artık isminiz normal bir şekilde söylenmeye başlanır. facebook profili olmasa isminizi benimsetmede ilk haftalar çok zor bir biçimde geçebilir.
"aa anlamı ne?" diyenlere "sana ne yapraam" demek isteyip diyememektir aynı zamanda.
(bkz: berkecan)
benzer şekilde bir isme sahibim ama bu durumdan da memnunum. bir ara sırf bu yüzden egom o kadar tavan yaptı ki türkiyedeki tek x benim herhalde heheh diye kendimce mutlu oluyordum. sonra öğrendim ki başka bir kişi daha varmış**.
(bkz: ilkan)
berke, ecrin gibi arkadaşlarının yanında dedesinin veya babaannesinin ismini taşıyanların yaşayacağı durumdur.

(bkz: haydar)

(bkz: hacer)
(bkz: haris)

insanın Salih, Arif, Sami, Halis, Paris, Tarık, Haruk, Metris (???), Hami, Haimi, Halim gibi bilumum yanlış anlamalar nedeniyle açıklama yapıp tekrarlamaktan helak olduğu için artık soyadını veya hapishanelerdeki gibi numara kullanmaya başlamasına sebeptir.
isminizi öğrendiklerinde tekrar sormalarına sebebiyet verir,ilginç güzel bir isim denir ardından anlamı sorulur.ve bir çok kişi yanlış telafuz eder ve sinir harbi yaşanmasına neden olur.
gidilen her yerde ismi hecelemenize, harflerini kodlamanıza ve anlamını söylemeye zorlanmanıza neden olacak hede.
isim söylendikten sonra insanların boş bir surat ifadesiyle.
+ ıı...iyi.ben de x.
demesi görülmeye değerdir.
(bkz: doğaç)
(bkz: bülkent) analar neler doğuruyor(!)
(bkz: tümerkan)
özellikle ilkokulda ve lisede, öğretmenlerin ilk sizin isminizi ezberlemesi ve sözlülerde sizi kaldırması bakımından son derece sinir bozucu bir durumdur.
(bkz: ilginç)
not:dalga geçmiyorum, çocuğun kimliğinde ilginç yazıyordu.
''yarcan'' diye kız ismi olur mu ya? evet olur. hem de bızım bolumde amk.
ilginç biri olduğunuzun göstergesi değildir esasında lakin insanlar tarafından her daim farklı algılanmanıza sebep olur. herkes ismini söyleyip geçerken, siz bir de not eklemek zorunda kalırsınız. "o ne biçim isim lan ahaha", "aaa ne kadar güzel bi'isim" gibi tepkilerle karşılaşmanız da muhtemel. ayşe, ahmet felan koyun, rahat bi'nefes alalım canlar. veya ben bilmem, bilemem.
eğer isminiz bir futbolcunun soyadına benziyorsa, etrafınızdaki tüm erkeklerden( kuzenler, arkadaşlar ve bilumum futbolseverler) "adın patrick evra'ya benziyormuş ehehe" veya " seni bizim takıma transfer edelim mi ya" gibi can sıkıcı muhabbetleri duyabilirsiniz ve kurtulmanız imkansızdır. diyelim ki siz şanslı çıktınız ve isminizin bu tip şeylerle alakası yok. sevinmeyin canlar, o zaman da "değişikmiş, anlamı ne *" "ayyy çok hoşmuş cnm ya nası bi isim bu ne demeek *" gibi sorularla muhattap olmak zorunda kalabilirsiniz. hepsi bir kenara, son kez diyelim ki isminiz değişik, ama süper bir çevreniz var ne isminizle dalga geçiliyor ne de sürekli anlamı soruluyor. o zamansa feci milliyetçi teyze ve amcalardan çekeceksiniz. isminiz başka bir dildense, arapça veya farsçaysa, " x bak evladım, bu türkçe değil. farsça. biz dilimizi bu dillerden arındırmaya uğraştıkça gidip aileleriniz bu isimleri koyuyor. keşke adın ayşe fatma gibi türk isimleri olsaydı" gibi konuşmaları duyabilirsiniz. tabi bu amcamız ayşe ve fatma isimlerinin gerçekte arapça kökenli olduğunu bilmiyor. velhasıl kelam, isminizin ilginç olması size çok zorluk yaşatabilir ve böyle bir entry girmenizi sağlayabilir. *
(bkz: döndü)
(bkz: döne)
kitap imzalatırken zorluk çıkarır.
+hede
-nede
+hede hede
-hedeye sevgilerle...
kemal götürür, gülfidan gösterir, söhret sıçan, gülşen motor, şaban kız, ismail dümbelek vs. şeklinde çoğaltılabilir.
genelde ismini anlamıyorlar ve tekrar etmek veya kodlamak zorunda kalıyorsun ama bence ilginç isime sahip olmak çok güzel.
ilginç bir soyada sahip olmak kadar özenilesi durum değildir.
Hem ismi hem soyismi ilginç biri olarak çok da özenilmeyecek bir şey olduğunu söyleyebilirim. Allah belasını versindir.
kesinlikle özenilmeyecek durumdur.

Diyologlar söyle gerçekleşir.
Adın ne?
-...
Tamam iyi günler o zaman.
- ne oldu neden öyle söyledin?
Yahu alenen ta*şk geçiyorsun ne diyeyim başka.
- ne diyorsun yahu ne ta*ağı?
Diye isim mi olur.

Yaşanmıştır.
dikkat çekmeye sebep olur.