bugün

msn ye ömrünü veren insanların, konuşacak kimse bulamamanın getirdiği sıkıntıyla yazıkları gerçek dışı* iletilerdir. -
- of yaa. kimse yazmasın!*
- çok yoğunum, yazmayın!*
oldu olacak

-yazanın ta aq.
- yok mu beni siken

- herkese veriyorum

- aaa choq seksi cıkmıshsım

- kanqim burchu bizde dedikoduuu yapıyorusss erkeqlerlee ilgili!!11 : ))99
(bkz: çok sinirliyim sakın mesaj atmayın)
sadece karşı cinsin ilgisini çekmek için yazılanları daha bir alem olan cümlemsilerdir. şu ana kadar görülmüş emsalleri;
"ben bu kadınları asla anlayamayacağımı anladım * "
"ya var ya sizerkekler hepiniz aynısınız"
(bkz: fuck all of you)

ve tabi arkasından;

-hayırdır cnm neyin var sinirli msn?
+yoh azdım!
"bes kurus edermi varlıgın ki yoklugun beni acıtsın" eski sevgili yada kavga eden sevgili hala listedeyse gozune sokmak icin "bir halt degilsin benim icin bak gorundu mu hic umursamıyorum varlıgın yoklugun beni baglamaz" demek icindir.* * (bkz: susmak en iyi cevaptır)
"arkadaslar cok yogunum, mesaj atmayin plsssss"
(bkz: film izliyorum)
saçma salak iletilerdir..
birkaç örnek vermek gerekirse

- hastayımmm..(m'yi uzatır)

en sık rastlananı budur. ilgi istemektedir yavrucak...
iyi de güzel kardeşim biz doktor muyuz ? tedavi mi edelim seni onu mu istiyorsun ?
ulan hem hastaysan ne bok yemeye giriyorsun msn'e ? çıkıp zıbarsana..*

- yokumm.. (m'yi yine uzatır)

en sık rastlananlardan biridir..
e be güzel kardeşim eğer yoksan niye açıyorsun şu msn'ini ? madem ki gidiyorsun kapatsana.. ama olur mu abisi.. şovunu yapacak illa.. yokmuş.
çok da fifi lan..*

- yazmaaa.. (bu sefer a'yı uzatır)

işte en sinir edenidir bu. ya hayır anlamadığım şey şu ;
bu msn dediğimiz zımbırtı milletle net üzerinden konuşmak için yapılmış değil mi ?
yani buna girme amacın milletle konuşmak..
bak canım bak arkadaşım, milletin yazmasını istemiyorsan niye giriyorsun lan msn'e ?
havan kime oğlum ?
taksim'in ortasında götünü açıp kimse sikmesin beni demek gibi bişey bu.
madem s.ktirmeyecen ne açıyorsun götünü ?
madem yazılmasını istemiyorsun ne açıyorsun lan msn'i ?

yordunuz beni lan.
"cok sinirliyim kalbinizi kırarım" lan madem sinirlisin kişi listendekilere ne,lan yine madem sinirlisin ne bok yemeye girersin msn ye,lan hem sinirli hem kalp kırıyorsan daha beter ol a.q. bak bende sinirlendim ileti yapayım hemen senınkını*
"duştayım, yazmayın"
"aşkomla yazışıyorum yazmayın"
ulan aşkonla yazışmak istiyorsan ve kimsenin seni rahatsız etmesini istemiyosan girersin çevrimdışı ne konuşcaksan konuşursun. eğer burda ki amacın "ey msnimde kayıtlı olanlar benim sevgilim var ve ben onunla konuşuyorum haa haberiniz olsun" ise kimsenin umurunda değilsin haberin yok.

(bkz: bu konuya niye bu kadar taktım)
(bkz: acaba bi aşkom yok ondan mı)
(bkz: swh)

edit: var ulan artık benimde bi aşkom..
baldız online olunca yazmıştım.

"baldızlar da kayar durmaz yerinde."
affetm ek askin icinde var..
affedicem sana asigim ama bana yalvar demek istiyor galiba..
'' offf çok ösledimmm seni ya '' şeklindeki entrylerdir. herkes kimin özlendiğini merak eder ve o kişiye kim olduğunu sorar. böylece kişi istediği ilgiyi üstüne çekmiş olur.
"beni çekemeyen anten taksın"
depresyondayım unutuldum şeklinde olabilir.
off yhaaa chok sinirli yazmayınnnn :@ şeklinde en uyuz olduğum msn iletisidir. veya
ajkomlan bu gece bilmem neresi yanaaarrrrr.
- meşgulum kimse mesaj atmasın aq ! mesaj atan p.ç !

e orzbu çocuğu madem meşgulsün mesenede işin ne ?
- çok mutsuzum mesaj atanın kalbini kırarım.

e bende senin kafanı kırarım , nasıl ama ? şivilceli şerefsiz.
örneklerine bakınca herkesin dikkat çekmeye çalıştığı gerçeğini yüzümüze vuran şeylerdir. ilk gençliğin doğasının msn'ye yansımasının mesajlarıdır. "yansımasının mesajları" da yapı olarak "s.ktiğimin götü" ne benzer mesela.

tiki ağzıyla konuşan insanın yazdığı mesaj da bu ağızla olduğu için kafadan dikkat çeker zaten. msn listesindeki herkesin yazış şekli "yhaa, chok snirlym" gibiyse zaten yadırganmamalıdır. yaş ortalamasını belli eder bu konuşma ve yazı şekli. doğal olarak bu şekilde yazılmış "önemli" mesajları irdeleyip, paylaşmak, aynı ortamda, aynı sosyal statü içinde bulunduğun, tanıdığın için listene eklediğin insanın durumu da senin ilgi çekme malzemendir. modern zamanların doğası. hadi yha.
merak uyandıracak yazılardır.

" oha ya şuna bakın hohaha. merak ediyorsun değil mi. tıkla bana, konuş benle."
şimdi kişi listemde gördüm cvp yok kimseye'e nasıl bişeyse.
tırmala beni kaşı beni.