bugün

iktidarı ele geçirip nimetlerinden kötü niyetle yararlandıkları için maddi yönden iyi duruma gelen insanlardır.
(bkz: çalık grubu)
(bkz: kemal unakıtan ın oglu)
(bkz: bilal erdogan)
iktidarsızlık çekmeyen zenginlerdir. seks hayatları güzeldir.
(bkz: gemicik sahipleri ve akrabaları)
(bkz: yılların süt mısırının içine eden bünyeler)
(bkz: koç)
(bkz: sabancı)
(bkz: aydın doğan)
vs. vs.
Halkın gitgide fakirleşmesine neden olanlardır.
tarih: 21 temmuz 2007
yer: bir yazlık sitenin bahçesi
olay: bir grup teyze oturmuş konuşuyorlar "devlet meseleleri" hakkında. bir de sabah seçim var. çok tartışmalı geçiyor(!)
oylarını kime verecekleri hakkında yapılan konuşmalar. sonunda bir teyze bombayı patlatır ve;

+ beylerin oyunu kime vereceği belli. akp'ye verecekler. malum işlerini yürütebilmek için.

not: sanırım %47'nin bir kısmını açıklamış oluyorum bu yazımla. hadi o zaman benden %47'ye bir şarkı gelsin serdar ortaç'tan. işte malum şarkı: binlerce dansöz var
dinledikçe beni hatırlarsınız. kalın sağlıcakla.
öncelikle (bkz: #3003811)
devlet eliyle zengişleştirilmiş ilk aile koç ailesidir.ilk tbmm binasını koç ailesi inşa etmiştir ve daha sonra devlet tarafından zenginleştirilmiştir.işin garip yönü bu olayın atatürk zamanında olmasıdır.rahmetlinin böyle birşeye müsade etmesine izin vermiyeceğini bildiğimiz için büyük ihtimalle ismet inönü veya celal bayar'ın desteği ile olduğunu sanıyorum.
ayrıca şölen çikolatalarının reklamı ne çok görünmeye başladı öyle. *
cengiz inşaatı hiç duydunuzmu karadeniz sahil yolunu yapan firma nereli bir araştırsanıza.*sadece bizim ülkemizde olmuyor tabi böyle olaylar mitsubishi japonyada devlet eli ile gelişip dünya devi bir şirket olmuştur.
bundan yaklaşık 10 yıl sonra nurcuların büyük çoğunluğu.