bugün

allah analı babalı büyütsün denilmesini gerektiren heyacan.
ilkinin heyecani yoktur herhalde lan? var mi yoksa bir bilgilendirseniz dedigimdir.

bir uc bes farketmez allah anali babali saglikli buyutsundur.
ancak yaşayan bilir denilecek durumdur. *
allah analı babalı çoluklu çocuklu torunlu torbalı büyütsün inşallah.
dünyanın en tatlı ikinci heyecanıdır. sanırım? *
(bkz: babama sorup geliyorum)
telaşa mahal verilmemesi gereken durumdur.

--spoiler--
sen zaten baba adamsın kardeşim.
--spoiler--

allah analı babalı büyütsün. mutluluğunuza mutluluk katsın. amin.
ilk heyecanın önceden yaşanmış olmasından kelli, içerisinde yine heyecan barındırmakla birlikte, daha çok tecrübe içeren duygudur.
hoş, ilkini de henüz yaşayamadık ama sanırım öyledir.
kısmeti bol olsun, sağlıklı bir ömür yaşasın..
üçüncü kez baba olanların 'sen giderken ben dönüyordum' demesi ile bitecek heyecandır. ama her şeye rağmen çok güzel bir duygu olsa gerek *
(bkz: en az üç çocuk)

edit: (bkz: ben demedim o dedi)
ilkinden daha fazladır.

zira ilkinde, bir evladının olmasının ne demek olduğunu bilmediğinden heyecanın birazda bilgisizlikten kaynaklanıyor. bilmiyorsun azizizim ne demek olduğunu. bir bakıyorsun, "al işte bu senin" diyor birileri.

sadece ebleh ebleh bakıyorsun. daha sonra büyümeye başlıyor o bebek. seni diğer insanlardan ayırmaya başladığı andan itibaren hissetmeye başlıyorsun ne demek olduğunu. senin ve annesinin yüzüne hep daha başka bakacak, hep daha güzel gülecek. hele konuşmaya başladığı anda ağzından ""baba"" kelimesini duyduğun an daha başka bir hal alacak herşey. uzatmayayım böyle gidecek bu.

ama ikincisinde sürecin ne olduğunu ve nasıl işlediğini daha iyi bildiğinden çok daha fazla heyecanlanacaksın o süreci yaşayacak olmaktan dolayı.

hele bir de, 3 yaşında bir oğlun var ve 3 ay sonra doğacak çocuğunda ( sağlıkla inşallah) kız olma ihtimali %99 ise var yaaaa...

yaşamayana anlatamayız kardeşim.

yaşayınca hatırlarsınız...