bugün

turkiye cumhuriyeti nin oldugu iddia edilen durumdur. eger bir devlet iki tane turban giyen kiz ve bir kac cumle kurtce kelimeyle bolunebiliyorsa zaten bitmiş demektir. dagılsın yenisi kurulsun. 16 tanesi yıkılmıs, 17. si de yıkılsın. 18. si kurulsun.

yok yani, siz şimdi beni bolucu ilan ederseniz.

bu toplumsal sizofrenilerinize tuvallette zcarken guluyorum. ossura ossura guluyorum. sonra da sifonu cekip hayatıma devam ediyorum. siz de sizofrenilerinize devam ediyorsunuz.

bunlar bir devlette olabilecek gayet normal agrılar. bir devlet vatandaslarını dinlememeye devam ederse, o vatandas grubu buyur, devletin isleyis seklini degistirir. degistirir. bu degisim de ancak silah zoruyla engellenir. silah zoruyla iş yurutmekse bir devletin yıkılıs surecine girdiginin hali vakti isaretidir.
enteresandır.

devletin sık sık abdestini kaçırır çeşitli vakalar.
sahici devlet değildir. dürümdür. hatta dürümün yanında ayrandır, şalgam suyudur. zaten "iki tane turban giyen kiz ve bir kac cumle kurtce kelimeyle" bölünmesinden de dürüm olduğu bellidir. ekmek arası bile değildir, dürümdür işte.
binbir hırsızlık ve yolsuzlukların üstünü kapatmanın en güzel sloganlarıdır. insanların milli ve dini duygularını, laiklik elden gidecek korkularını saldınız üstlerine. ve çaldınız emeklerini. hiç çalınanlardan bahsedilmez, hep korkutulur. ülkeyi aç gözlüler,hırsızlar böler, onlar da yıllardır tepemizde. ruhunu şeytana satanlara oy veren bizler de sürünmeye mahkumuz.
"iki türbanla, bir kürtçe cümleyle bir şey olmaz" demeye getirmektir.
"benim memurum işini bilir" gibi, "anayasayı bir kere delmekle bir şey olmaz" gibi.
eskiden cumhurbaşkanları sıçıp sıvıyordu, şimdi herkes. yaşasın demokrasi, di mi?
(bkz: ateistlerin turkiye cumhuriyeti ni bolme ihtimali)