bugün

3 5 sene önce ikisini toplam 3 liraya alabiliyorken, şimdi 10 liraya almak..
neyse.
Iki poğaça 12 lira burda.
Sizde 3 tane alın 15 verin TSK.
ben tanesine 15 veriyorum. senin orası iyiymiş.
Ben hep 50 liralık alıyorum zaten, artıyor bile...
yılbaşından sonra muhtemelen 15-20 lira arası verilecektir. ekonomik kriz var ülke çökmüştü denilen 2001 senesinde askeriyede 1 milyon liraya 2 poğaça + 1 tahinli çörek alır 1 milyon lirayada 1 paket monte carlo sigarası alıp totalde 2 milyon liraya o günü geçirebiliyorduk. nereden nereye..
şok tan penne sos alayım dedim makarna yemek için... küçük de bir kavanoz... 40 küsür tl.

lan bak makarna yiyicem... makarna! makarna diyom bak bu!

almadım.
Bunlar iyi günler,böyle gidersek Kemal Sunal'ın orta direk Şaban filmindeki gibi peyniri zeytini kavanoza koyup izleyeceğiz.
26 mayıs 2021'de akşener'e hitaben söylenmiş bir sözü vardır adaletsiz kalkınma partisi yöneticisinin "bunlar iyi günlerimiz, bundan sonrasına bakın daha neler olacak" diye.

aslında o söz sayın akşener'e değil millete edilmiştir. yani bana, sana, ona, buna türkiye cumhuriyetinin insanlarına denilmiştir. 10 liraya 2 poğaça aldığımız bugünleri arayacak gibiyiz.

ne yazık ki pastada yiyemiyoruz, hatta pastahane önünden geçmeye korkuyoruz ya bir şey kokarda bir yerimiz şişerse diye.
poğaça yemeyin zaten, yarısı margarin lan poğaçanın.

devletin özel zamlandırıcı ceza vergisi almalı poğaçadan.

hani sigara, alkol gibi falan. sağlığa zararlı yahu.

yiyiyp yiyip obez, kalp hastası, diyabet, tansiyon, felç olun sonra devlete bir sürü sağlık gideri yük amk.
dışarıda attığım her adımda param eksiliyor. poğaça yine uygun.