bugün

insana ah keşke idam cezası olsa dedirtecek durumlardır. insanın alçalabileceği son noktadır.

--spoiler--
http://www.haberturk.com/...cat=200&dt=2009/04/24
--spoiler--

peşin edit:her suçluyu kazıyın altından insan çıkar, hümanizm vs. deyip eksileyen arkadaşlara o mağdur hanımın yerine kendi annelerini koyup empati yapmalarını öneririm.
hiçbir durum değildir. zira suçluyu öldürme bir tek şeriat düzeninde "kısasa kısas" yaptırımında vardır. bizse demokratik bir toplumuz ve insan yaşamı her şeyden öncedir.

suçluların uyuşturucu kullanmadığı ne malum?

veya bir suçlunun akli dengesi yerinde değilse?
apo'nun durumu idamın en gerekli olduğu durumdur. bu adamada hümanist davrananlara lafım 30.000 şehit e çok hümanist yaklaştı bu yaratık öyle mi ?

edit: hemen aldığım eksilere bakılırsa apo nun yandaşları burda. çok demokratiksiniz be.
kesinlikle hırsızlık ve tecavüz.
bir iki kere sallandıracaksın bak bakalım hırsız ya da sapıklar bir daha cesaret edebiliyor mu?
abd ve rusya nın şeriat rejimiyle yönetildiğini(!) öğrenmemizi sağlamış(!) durumlardır.

(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
abd ve rusya'nın her bokunu eleştirenlerin idamını benimsediği durumlardır.

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtir.
kesinlikle tecavüzdür.

eğer akli dengesi yerindeyse ve bilinçli olarak tecavüz etmişse idam gereklidir. böylece hümanistlerin "ya sonradan suçsuz olduğu ispatlanırsa?" tezleri de çürümüş olur.
abd ve rusya ile doğrudan ilgisi olmayan durumlardır. abd ve rusya idamı uygulayan ancak şeriat rejimine sahip olmayan ülkelere sadece iki örnektir. zira bu örnekler şili, çin.. gibi ülkelerle arttırılabilir.

(bkz: anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az)
daha da kötüsü, hiç bir şeyden haberdar olmayan, tertemiz masum daha, beş altı yaşlarındaki kız çocuğunu kaçırıp, tecavüz edip, sonra da öldürmek.
bunu yapana insan bile diyemeyeceğim, idam şarttır, hatta, bir defa idam az bile gelir. beş on defa dönüp dönüp idam edilsin ki, insanın öfkesi durulabilsin.
http://www.stargundem.com/dunya_gundemi/10631.html

kesinlikle budur.
6 yaşındaki kızı katleden canavarın ifadesi:idama bin kere karşı çıkan ben. Eğer bu adam idam edilirse üzülürsem vicdanıma sokayım.
"Gamze'den ayrıldıktan sonra içimde aileye karşı kin ve nefret büyüdü. Gizem olmasaydı dahi aileden birilerini öldürecek veya yaralayacaktım. Olay tarihinde ailemi arkadaşıma ait 01 AZY 90 plakalı otomobille Çobandede mevkiinde pikniğe götürdüm. Ailemi bıraktıktan sonra eve döndüm. Mahalle girişinde Gizem, arkadaşlarıyla oynuyordu. Gizem'i yanıma çağırarak 5 lira kağıt para verdim. Yakındaki bakkaldan kola almasını istedim. Gizem gidince, arabanın yedek lastiğini çıkartıp, evin merdivenlerine bıraktım. Gizem'in evinde kimse olmadığını bildiğimden öldürme fikrini düşündüm. Evdeki koli bandını arabaya koydum. Gizem gelince 'Pikniğe götüreceğim' diyerek kandırdım. Arabanın arka koltuğuna oturdu. Yol üzerindeki akaryakıt istasyonundan pet şişeyle 7-8 liralık benzin aldım. Sonra çocuğu nereye götüreceğimi düşündüm. Kabasakal Mezarlığı aklıma geldi. Oraya gittik. Uçurum var mı diye sağa sola baktım. Uçurum görmeyince yeşillik bir alan vardı, oraya götürdüm. Gizem'e pikniğe geldiğimizi söyledim. Çünkü Gizem, ailemin pikniğe gittiğini biliyordu. Gizem'i kucağıma alıp, yamaçtan yeşillik alana indirdim. Yanıma aldığım koli bandıyla ellerini bağladım, ağzını da aynı bantla kapattım. Cebimdeki bıçağı çıkarıp, vurdum. Bıçağı nereye vurduğumu görmedim, çünkü gözlerim kapalıydı. Gizem yere düştü, bir iki adım sekti. Üzerine benzin döktüm. Kibritle ateşe verdiğimde çığlıklar atmaya başladı. Arabanın yanına gittim, 20- 25 dakika bekledim, orada ağladım. Daha sonra gittim. Olayda kullandığım bıçağı cebimde unutmuşum. Çobandede'ye gittim, oradaki duvarın deliğinden içeri attım. Gizem'e karşı herhangi bir cinsel davranışta bulunmadım. Herhangi bir tecavüz girişimim olmadı."
terörist kavramının içinin boşaltıldıgı ve tanımının akp'liler tarafından saçma sapan bir sekılde şehit yakının bile terörist ilan edilerek genişletildiği bir ülkede terör suçlarına idam gelmesi kadar saçma birsey olamaz. önce kim terörist kim değil onun maddelerini belirleyin ondan sonra cezasını düşünürsünüz.

ama konu tecavüz,taciz ve cinsel istismar ise rızası vardı yoktu,yaşı reşitti değildi,kız kadın erkek çocuk yetişkin ayırmaksızın bütün çeşitleriyle caydırıcı olacak bir sekılde en ağır cezayla cezalandırıması gerekir.

en ağır ceza idam mı olur yoksa kısırlaştırmak mı olur yoksa daha ibretlik br ceza mı olur orası tartışılır.
1-Cinsel suçların her türlüsü.

2-Devlete karşı işlenen suçların her türlüsü. Devlet malını yemek dahil.