bugün

vanilyalı dondurma iyi bir tercih olabilir.
- e hadi, mahkumu getirin de işleme geçelim

+ işleme geçemiyoruz efendim

- niye yahu ?

- yemekten çatladı ayvan, varmıştır şimdi öte tarafa...
*
muhtemelen tam olarak yerine getirilemeyecek tercihtir. belki yıllar sonra alırım idam cezası kim bilir. ama amerika veya idam cezası olan başka ülkelerde.. orda da bi adana kebap, ayran yanında bolca kızarmış soğan ve biber. bir de ufak rakı istesem yerine getirebileceklerini sanmıyorum açıkcası.
Zemzem ve hurma.
HASLAMA SOLUCAN, FIRINLANMIS CEKIRGE BACAGI, UZERINE BOZUK YUMURTA GEZDIRILMIS HAMAMBOCEGI, KIZARTILMIS VE BAHARATLARLA HARMANLANMIS BALIK GOZU SALATASI...BUNLARI ISTERIM SONRA DA BUNLARI YIYECEGIME OLUYIM DAHA IYI LAN DERIM, KENDI KENDIME MORAL VERIRIM.
kuru fasulye yenilirse eğer arkasında kalanlara büyük eziyet çektirilmesine neden olunabilir.
hazmedilemeyecek emeklerin tercihidir.*
hiçbir zevk alınamayan bir yemeğin tercihi olacaktır çünkü akılda hep öbür tarafta ne b.k yiyeğim sorunsalı olacaktır.
(bkz: bir bardak soğuk su)
ayva. Duruma da uygun.
zehirdir.
(bkz: siz beni kovmuyorsunuz ben istifa ediyorum)
elma, aynı başlangıç gibi sonumuzda öyle olsun.
tüm ekmekli kokoreç,
sınırsız şırdan...

(bkz: bok yoluna gitmek)

sınırsız midyeye de hayır demem...
gurur yapar yemek falan istemem. kendim tekmelerim idam sehpasını da.
en az 3 gün uyumamı sağlayacak uyku hapı katılmış iskender kebabı. sıkılırlarsa beklemekten uykumda öleyim.
kola & ruffles.
(bkz: ıspanaklı börek)
idam?

nedemekti o?

hani bir şeyler hatırlıyorum da yarım yamalak.

ülkesi için yürüyüşler yaptı diye genç yaştaki insanları taksimde asmak mıydı? yoksa dağda köpek gibi yaşayıp, yakalandıktan sonra paşalar gibi yaşayanlara verilmesi gereken ceza mıydı? neydi yahu bu? hay allah, büyükler daha iyi bilir tabi. bizim büyüklerden bahsetmiyorum, amerika'da ki büyüklerden bahsediyorum. malum onlar ne derse o.

saldır desinler, anında. ısır desinler, o da anında.
etli kuru fasulye...
tavuk

az köfte
elbette lahmacundur. ya ne olacağıdı la?
O zaman ki ekmekler bile bi' başkadı. içine birşey koymaya gerek bile yoktu (bkz: ekmek arası ekmek)
büyük ihtimalle tantuni isterdim. midemde onayladı şu an.
(bkz: yağlama)
(bkz: keşkek)
baklava. Ağzımız tatlı gidek.