bugün

Hristiyanların tamamı kutsal üçlüye inanmaz.
Zira böyle bile olsa pek önemi yok. Sonuçta Allah'ın bir oğlu olduğunu iddia ediyorlar, bazıları ise ikona gibi şeylere tapınıyor. Buna ek olarak azizlere dua etmekteler ki bu da şirke girer. Bunların hiç birini yapmayan, ikonasız, azizlere, hz. meryeme tapınmayanlar da Kur'an kabul etmiyor, Hz. Muhammed'i kabul etmiyorlar.
islam olabilmek için, sadece Allah'ın birliğini değil, aynı zamanda onun tarafından gönderilen tüm peygamberleri kabul etmek gerekir. Yahudiler tek tanrı inancına sahip olsa da, isa (a.s.) ve Muhammed (s.a.v.)'i kabul etmediklerinden ötürü cehennemliktir.

Aynısı hristiyanlar için de geçerlidir.
Sadece hırıstiyanlar mi ? 4 kitap ve diğer yüzlerce inanış.
Herkes kendi dininin inançları çerçevesinde yaşıyor yaşamaya çalışıyor, niyetimiz iyi ise hepimiz cennetligiz. *
2016 yıldır hıristiyan diyorsunuz, Hristiyan demeyi öğrenemedik.
Dünya üzerinde ilkel şekilde yaşayan kabilelerin bir yaratıcının varlığını kabul etmeleri yeterliyken, neden olmasın?
Tanrı'nın reddi mi, bi peygamberin reddi mi sonsuz cehenneme atacak.

-tanrım hayatımı sana adamıştım, milyonlarca yıldır yanıyorum burda.
-kainatı, cenneti, cehennemi her şeyi yaratan benim. Bana hayatını adadın ama maalesef o kula da inanacaktık. Yapacak bişi yok. O en sevdiğim adamdı.
-o may gat.
Kendi cennete kapak atmış(!) tipleri merak içinde bırakan konu. işin o kısmı bizi germez kardeşim bosver gel işimize bakalim biz.
Kimin cennete girip kimin giremeyeceğine kullar karar veremez o yüzden çene yormaya gerek yok. Öyle hristiyanlar var ki müslümanım diyenden kaç gömlek üstte insanlık olarak.
başlık ters etki yaptı bende sanırım okur okumaz hristiyan oldum.

pazar günü görüşürüz kilisede amk kertenkeleleri.
nerede okudum unuttum, hatırlayınca eklerim.

dünyadaki kültürler animist-çok tanrılı-tek tanrılı dinler sırasıyla ilerler. bir sonrakinde bir öncekinin izleri mevcuttur. mesela hristiyanlar çok tanrılı dine geri dönüş olarak azizleri, animist geri dönüş olarak haç kullanırlar. müslümanlar ise çok tanrılı geri dönüş olarak türbeleri, animist geri dönüş olarak muska kullanırlar.

bu konunun yeri burası değil ama ilk entryi görünce serbest çağrıştı.