bugün

her geceme sessizce konan kuş.
yanağına değil gecemin, kalbine konan kuş.
dinleyin dinlettirin.
bak ve gör, yaşam düşlerdedir!

Gerçekten bu normal bir söz değildir, derindir.
Ne masum, ne saf, güzel şarkıdır.
gecenin şarkısıdır.

"mutlu edeceğim yokluğunu."
Ninni gibi saatlerce dinlense de insanın bıkamadığı, yaşanılan anı güzelleştiren, bir başka şey var bu şarkıda çözemediğim belki de sırf bu yüzden daha da çok sevdiğim dss parçası. 'Bak ve gör yaşam düşlerdedir' ve hayat en çok orada güzeldir.
çok çok aşırı sevilen düş sokağı sakinleri parçasıdır.

nedense insana ayrı bir huzur verip, başka alemlere götüren yegane şarkıdır.
sakinliğinden ötürü depresiflik koksa da her daim huzur veren bir şarkıdır. adı üstünde.
hüzün kovan kuşu gelmiş, gecenin yanağına konuvermiş.
Her dinlediğinde insanı tripten tribe sürükleyen, sigara içmeyen insanın bile canının sigara çekmesi gibi değişik bir etkiye sahiptir.
fazla güzel şarkıdır. sebebi olmayan bir mutluluk veriyor bana. böyle ağzını burnunu yemek istiyorum o derece sevimli bir şarkı. şarkının ağzı burnu nasıl yenilir onu ben de bilmiyorum.
dinlemekten bıkılmayan nefis şarkı.
aşktır ölümden güzel olan, bak ve gör, yaşam düşlerdedir.
küçükken en sevdiğim şarkıydı.
Gülümseten şarkıdır.
bana hiç sevmediğim bir arkadaşımı hatırlatan şarkıdır. gece gece dellendim yine.
Lise yıllarıma götüren şarkı, o zaman arkamda oturan arkadaşımla çok dinlerdik, söylerdik.
hüzün koman kuşu. gençliğimizin neşesi. neşesi diyorum, bazen murat yılmazyıldırımı taklit ederek söylerdik. bazen de, yalnızken, içli içli dinlerdik.
Küçükken dinlediğimde "kuku man" kuşu sanardım.

Ne kuku düşmanı olacağım o zamandan belliymiş.
bu nasıl bir şarkı.
değişik bir sarkidir, onceleri sacma gelir, "bu ne lan" dedirtir ama sonra derin derin seni alıp götürür baska yerlere, hey gidi günler, ne dinlerdik eskiden.
(bkz: gelmiş)
ne kadar dinlersem dinliyim, bıkmıyorum. çok güzel bir şarkı. çok.
4-5 sene sonra ''la bi dss dinleyeyim'' diyerek, youtube'a attım kendimi. aklıma ilk gelen şarkı tabiiki '' hüzün kovan kuşu''.

uzun bir aradan sonra dinleyince bırakamıyor insan, sürekli re-play.

https://www.youtube.com/watch?v=CBfJxg4-7CY
bak yine hatırlattın, yeniden bıkana kadar günlerce dinleyeceğim düş sokağı sakinlerinin hoş şarkısıdır.
youtube'un dinlediğiniz şarkı bitince rastgele başka bir şarkıya geçiş yapma özelliği yüzünden çalmaya başlayan ve an itibariyle ard arda en az 10.ya dinlediğim şarkı, tam da garip bir ruh halindeydim, hoş olmadı...
Sesini beğenmediğim halde bağlandığım adamın şarkılarindandır.