bugün

2 lafı biraraya getiremeyen, hiçbir icraat yapmadan adana’yı 2. En borçlu şehir yapan, Vizyonsuz birisi...

Adana halkı güzel bir tokat atacak kendisine...
Adana halkı kendisine öfkelidir. Bu seçimde zeydan alacak gibidir.
adananın ağzına eden hortumcu aytaçın ardından 2014 yılında büyükşehir belediye başkanı olan yönetici. seçimlerde chplilerin de oyunu alarak büyükşehirin başına geçti. göreve geleli 2 yıl oldu. 2 yıl içinde yol yapma, köprü yapma, yeni otobüs alma dışında pek faaliyeti olmadı. adanada şimdilik büyük bir değişim olmadı. birçok kişi bu durumu akpli olmamasına bağlayacaktır ancak yılmaz büyükerşen akpli olmadığı halde eskişehiri güzelleştirdi. olumsuzluklara rağmen hortumcu aytaçın başkanlık döneminde çivi çakmadığı yerlerde yol çalışması vs yaptı, ulus parkını yeniledi sağ olsun. ideolojisi bana ters, o ayrı bir durum. hortumcu aytaçın yaptığı kıytırık metroyu balcalıya, havalimanına, merkez otogara bağlasa; yüreğirdeki arıtma tesisini yerleşim alanının dışına taşısa, tepebağı restore etse, karataş ile yumurtalık ilçelerini turizm merkezi haline getirse, çarpık kentleşmeye adam akıllı çözüm bulursa, hortumcu aytaçın çivi çakmadığı yerlere büyük, güzel parklar yapsa ve parklara ideolojisiyle alakalı olmayan isimler verse (cemal süreya parkı, yaşar kemal parkı vs) şehir merkezinde yeşil alan sayısını arttırırsa bir daha ki seçimde ideolojisini düşünmeden oy veririm belki.
karısı zeynep sözlü, hdp eş başkanı figen yüksekdağın akrabasıymış. en son mahkeme h.sözlüye ceyhanda yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle yurtdışına çıkıs yasağı getirdi. figen yüksekdağ`ın kardeşlerine ihale, rüşvet vs verdiği şeklinde iddialar var. doğru olup olmadığını bilmiyorum.
bir gün bu herifi bengütürk tvde tesadüfen gördüm. konuşmasını ve ses tonunu duyunca şok oldum. herif resmen doğu şivesine yakın bir şiveyle konuşuyor diyeceğim ama doğu şivesi onun şivesinden daha kibar.
Adana kendisine gereken cevabı verdi.

Avanelerinle beraber güle güle.
öğrenci biletlerini 1 tl yapmaya söz vermiş ve başkan olur olmaz da bunu yerine getirmiş olan adana bşb başkanı.

öğrenciler hüseyin sözlü'ye teşekkür ziyaretinde bulunmuş;
http://www.benguturk.com/...lu-ye-tesekkur_d9705.html
kazanma ihtimali yüksek mhp adana büyükşehir belediye başkan adayıdır. aytaç durak'ı da arkasına çekerek büyük bir adım atmıştır.
yumurtalık anketinde adana bb için çıkan adaydır. merkezde de tahminler bu yöndedir. "adanaya 10 tane üniversite yapacaaaaz" gibi vaatlerle gelmektedir.

zaten bi ske yaramaz metromuz, bize ait olduğu halde pahalıya içtiğimiz suyumuz, inşaatı muamma stadyumumuz, elimizden alınan havaalanımız varken sanırım tek eksiğimiz üniversiteydi.

her gelen adanayı sikiyor arkadaş.
Artik baskan degildir.
5 yıl hapis cezası almış.

http://www.hurriyet.com.t...0373237&utm_term=post
büyük ihtimal gelecek dönem Adana Büyükşehir belediye başkanı olacaktır.
Adana için hayırlı olmasını diliyoruz efenim.
muhtemelen yarından itibaren adana büyükşehir baskanı olacak kisidir.adana da seçim arıkan ile sözlü arasında başa baş gıdecek gibi duruyor.yıldıray arıkanın çukurova ilçesini geliştirdiği-güzellestirdiği ortadadır ancak buna rağmen sözlü seçilecektir.bir ceyhanlı adanayı nasıl yönetecek bilinemez ama umarım sözlüye bu kadar güven boşa çıkmaz.adana eski şanına kavuşur.
2014 yerel seçim sonuçları adana başlığında sonuçları bekliyor olma ihtimali olan başgan adayı.
iyi bir belediye başkanı olması tartışılabilir fakat tartışmasız iyi bir türk milliyetçisidir. ırak türkmenlerine en büyük yardımı gönderen belediye başkanıdır. diğer belediye başkanlarının da aynı duyarlılığa sahip olmasını diliyoruz.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olma ihtimâli güçlü olan adaydır. 1999' dan beri Ceyhan ilçe Belediye Başkanlığı yapmaktadır. icraatlerini çoğu kişi takdir etmektedir. Kim kazanırsa kazansın umarım hayırlı olur.
Hep gülen adam. Yeni belediye başkanımız.