bugün

"ilyas salman kalksa minibüsçüyüm dese alibeyköydeydi"
(bkz: çiçek abbas)
az iç ilyas salman denilerek cevap verilecek söylem.
O adam normalde hazret demezdi diye şaşırmama neden olan önerme. Imana mı geliyor ne!?
yorumlara baktım da dinci liboş takım burayı basmış. ulan videoyu izleyin bir adam ne demek istiyor diye anlamadan dinlemeden yorum yapmayın.
oldukça saçma bir o kadar da terbiyesizce sadece gündemde kalmak amacı ile yapılan ilyas salman beyanatıdır.

--spoiler--
Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi yarışması ödül gecesinde konuşan ünlü oyuncu ilyas Salman zehir zemberek açıklamalar yaptı.

Salman, Bu ülkede normal olmak anormal diyerek söze başladı ve Bazen bana derler ki bu ülke nasıl düzelecek. Derim ki bu ülke kadar bir kepçe bulun, altına takın, ters çevirin ayaklar baş başlar ayak olsun. Hazreti Muhammet kalksa Atatürkçüyüm dese şimdi Silivrideydi dedi.
--spoiler--

http://www.muhalifgazete....se-simdi-Silivrideydi.htm
(bkz: ilyas salman)
Hal böyleyse niye bi Mhp' nin Devlet Bahçeli'si girmiyo neresine koyum.
Peygamberimiz için kullanılan sözlere dikkat edilmesi gerektiği öyle her sözü sıradan bir insana kullanılıyormuş gibi onun için de kullanmak Kuran-ı Kerim'de bizzat Allah tarafından yasaklanmıştır. Daha dikkatli olmak lazım bence...
artık iyice saldığını gösteren ilyas salman sözüdür.
bu beyanatı sonrası ya hapse atılır ya da hoşgörü dini müminleri tarafından katli vaciptir fetvası çıkarılır..

not: bu başlık altında muhammed için "peygamberimiz, güzeller güzeli" gibi sözler diyenlerin tamamının hemen arkasından "sikerimli, yarrağımlı" konuşmaları da bu arkadaşların inancının halini gösteriyor.
atatürkçü olunabilir. saygı duyarım.. hz. muhammed yolunda ölünebilir. yine saygı duyarım.. ama sen gelip böyle sikimdirik açıklama yaparsan benim için gerizekalısındır. hz. muhammed islam dinini, atatürk ise türk milletini temsil eder. bu açıklamayı atatürk duysaydı diyeceği şey ''ben bu yüzden laikliği getirdim'' olurdu. din ve devleti ayırmak için. şimdi sen atatürk'e kıyasla bir peygamber ile benzetme yapıyorsun. bunun adı atatürkçülük değil. veya şu an da din adına yapılanlar din için yapılmıyor. din yobazlaştırılıyor. ilyas salman'da kendince bir açıklama yapmış. ama sadece konuşmak için.
kişisel fikirdir saygı duymak gereken açıklamadır.

anında buralar din konularına dönmüş sakin olun gençler.
Din üzerinden insan çekmeye çalışan insanlardan bıktıran örneklerden biri. Siktirin gidin artık.
Teşbihte hata olmaz derler. bazıları bu sözü "benzetmedir kızmamak gerekir" gibi anlarlar. oysa bu söz teşbihin iyi olması gerektiğine, hatasız olmasının elzem olmasını anlatır. sonuçta bu teşbihte hata vardır. anlatmak istediğine az çok katılıyorum ama örnek seçimi hoş durmamıştır.
(bkz: ağır saçmalamak)

yada gençlerin değişiyle:
(bkz: mala bağlamak)