bugün

hz. muhammed bir simgedir, salt sıradan bir insan değildir, son peygamberdir, ahlaktır, aşktır, özdür, ab-ı hayattır, hz. isa'ya haksızlık yapılmış gibi şirk kokan ifadelerden sakınmak gerekir, ne diyor gazali, cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen cevizi kabuk zanneder. din konusunda konuşurken dikkat etmeliyiz deyince dogmatik düşünen yobazlar gibi görünüyor olabiliriz ama allah katında hangisinin değerli olduğu çok daha önemlidir, o zaman ben niye doğdum, ehe ehe gibi yüzeysel ifadelerin yerinin bu başlık olmadığını düşünüyorum, ben istediğimi girerim, özgürüm diyorsanız da selam ederim.
dogrusu
sadece dunya degil alemler O*nun icin yaratildi olmasi gereken baslik. zira kuds-i hadisin asli "Habibim sen olmasaydin alemleri yaratmazdim" (Levlâke lemâ halaktü'l-eflâk) dir
(bkz: DiYANET VAKFI)
(Resulüm!) Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.
(bkz: DiYANET iŞLERi)
Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.
(bkz: SUAT YILDIRIM)
107 işte bunun içindir ki ey Resulüm, Biz seni bütün insanlar için sırf bir rahmet vesilesi olman için gönderdik! *
(bkz: ALi BULAÇ)
Biz seni alemler için yalnızca bir rahmet olarak gönderdik.
(bkz: Y NURi)
107 Ve biz seni ancak âlemlere bir merhamet/bir sevgi olman dışında bir şey için göndermedik.
(bkz: ELMALILI)
(Ey Muhammed!) biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.
(bkz: E YÜKSEL)
Biz seni tüm halklara bir rahmet olarak gönderdik
(bkz: MUHAMMED ESED)
Ve [bunun içindir ki, ey Peygamber,] Biz seni yalnızca, bütün âlemlere 102 rahmetimiz[in bir işareti] olarak gönderdik.
(bkz: ÖMER NASUHi)
Ve seni başka değil, bütün âlemlere bir rahmet olmak için gönderdik.
(bkz: S ATEŞ)
(Ey Muhammed) Biz seni ancak alemlere rahmet için gönderdik.
(bkz: GÖLPINARLI)
Ve biz seni, ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.
(bkz: ŞABAN PiRiŞ)
Seni ancak insanlığa rahmet olarak gönderdik.
(bkz: G ONAN)
Biz seni alemler için yalnızca bir rahmet olarak gönderdik.

görüldüğü üzere enbiya suresi 107. ayette yer almayan önerme.

kaynak:
http://www.kuranmeali.com....asp?sure=21&ayet=107
*

--spoiler--
- Ya Rasûlallah! Dünya kralları, Kisralar servet içinde yüzüyorlar. Senin ise altına sereceğin bir sergin bile yok.. yatağın hasır.. ve teninde yattığın zeminin izleri.. Halbuki kainat senin için yaratıldı.

Allah Rasûlü, şu cevabı verir: istemez misin ya Ömer, dünya onların, âhiret de bizim olsun!
--spoiler--

kaynak:

http://www.hz-muhammed.ne...a/02_sonsuz_nur/01/21.asp
"Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik." hadisinin "Sen olmasaydın, şu alemleri yaratmazdım" şeklinde yorumlanıp, "h z muhammed dunyanin yaratilma sebebidir" haline getirilen söz. Enbiya / 107
"O, yerde ne varsa hepsini sizin için yarattı. Sonra (kendine has bir şekilde) semaya yöneldi, onu yedi kat olarak yaratıp düzenledi (tanzim etti). O, her şeyi hakkıyla bilendir."

(bkz: bakara 29)

"O, kara ve denizin karanlıklarında kendileri ile yol bulasınız diye sizin için yıldızları yaratandır. Gerçekten biz, bilen bir toplum için ayetleri geniş geniş açıkladık."

(bkz: enam 97)

"O (Allah), geceyi içinde dinlenesiniz diye sizin için yaratan, (çalışıp kazanmanız için de) gündüzü aydınlık kılandır. Şüphesiz bunda dinleyen bir toplum için ibretler vardır."

(bkz: yunus 67)

"Orada hem sizin için hem de rızıkları size ait olmayanlar için (gerekli) geçim vasıtaları yarattık."

(bkz: hicr 20)

"Hayvanları da O yarattı. Onlarda sizin için ısıtıcı (şeyler) ve birçok faydalar vardır. Onlardan bir kısmını da yersiniz."

(bkz: nahl 5)
http://www.kuranikerim.co...13d62ef144ad7cbb44228c05d adresinden kuran-ı kerim incelenerek kuran'da olmadığı görülebilecek, kuran-ı kerim okumadan müslümanım demenin, bilmeden ahkam kesmenin önüne geçilebilecektir.
yanlis bir önerme. o kadar yanlis bir önerme ki, öner-me yani mumkunse! ö-ner-me!
dünyanın yaratılma sebebi insandır. bu bağlamda dünya, hem hz. muhammed için, hem lut için, hem nuh için yaratılmıştır.

bunlar sadece örneklerdir tabi ki, bugün türkiye'deki 70 milyon, aşığı olduğumuz amerika'daki 290 milyon, çok sevdiğimiz rusyadaki 140 küsür milyon için de yaratılmıştır.
buna idolümüz 6 milyon israil'liyi de dahil etmeden geri duramayız.

değersizleştirme amaçlı kullanılabilecek önermedir bu bağlamda. dünya üzerinde yaşayan bilmemkaç milyar insanın herhangi biri için söylenebileceğinden, ağır olmak gerekir kitap'a ve söz'e dayanmayan şeyler söylemek için.

hele hele din adına konuşmak "benim" diyen alimi bile terletirken, ordan burdan ne idüğü belirsiz, anlamsız, bencil ve yahudi söylemini andıran çıkarımlar yapmaya hacet yok.
"levlake levlak lema halaktul eflak"
"ya habibim, sen olmasaydın, sen olmasaydın, bu felekleri, bu kainatı halketmezdim" kelamını hatırlatır.
islamiyet'in allah tarafından gönderildiğine inanmayan, hz. muhammed'in buda gibi yalnızca bir öğreti sahibi olduğuna inanan bazı sözlük yazarlarının da ciddi ciddi olur mu lan öyle şey diyerek eleştirdiğini görerek beni şaşırtmış hadistir. inanmadığın bir dinin söylediği şeye inanmıyorsun, ulan kendisine inanmıyorsun ki söylediklerine inanasın, neyin tartışmasını yapıyorsun anlamadım.

"çok mantıksız o zaman ben niye dünyaya geldim", ulan ateistsin zaten, ben niye dünyaya geldim sorusunu inanmadığın bir dinin içindeki bir cümleyi okuduktan sonra mı sormak aklına geldi, aferin. madem allah yapacağımız her şeyi biliyordu bizi niye yarattı sorusunun anlamsızlığını önce bir kavra sonra gel inanmadığın bir şeye neden inanmadığını anlat bana, tırsıyorum yakında namaz arap geleneği, oruç eskiden fazla yemek yok diye koyulmuş bir kuraldı, hac da neyin nesi, eskiden tatil yoktu hac vardı, şimdi geçti o devirler diye yorumlayacak aydın, sorgulayan, mantıklı, çağdaş insanlarla dolacak burası. bu kadar akıllı adamı kaldıramayız, ne yaparız sonra.
islam'ın tek kaynağı kuran-ı kerim'den sure ve ayet belirtilerek ispatlanması gereken önerme.
(bkz: evren canlılar içindir)
kuran'ı okumadan iman edenlerin uydurdukları bir saçmalıktır efendim. yoktur islam'da böyle bir şey. nasıl ki mehdi filan yoksa bu da yoktur.

bütün herşey allah istediği için yaratılmıştır, bir insan için değil...

böyle saçmalıkları uyduranlar hem imanlarını zedeliyorlar, hem de islam'a saldıranların ekmeğine yağ sürüyorlar.

hazreti muhammed sadece ve sadece allah'ın kulu ve elçisidir

dünya hazreti muhammed için yaratıldı diyenler, isa peygamberimiz için, "bizim rabbimizdir, rabbin oğludur" diyenlerden farksızdır.

bütün bu yalanalardan allah'a sığınalım. allah müslümanları ve bütün peygamberlerimizi cahillerin iftiralarından korusun.
uydurmadır.